Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 3500 zł


Recommended Posts

Witam

 

Jestem całkowicei zielony w temacie, a potrzebny mi zestaw komputerowy w podanej cenie, chciałbym aby był na platformie intel i w miarę jak najlepszy w podanej kwocie.. będe bardzo wdzięczny za propozycje...

 

Zastosowanie komputera : Do zwykłego użytkowania: Internet/ filmy / gry

Maksymalna kwota : 3500 zł

Których części potrzebuję : obudowa + podzespoły

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie wykluczone

Rozdzielczość mojego monitora i model: - 

Specjalne wymagania : -

 

Link to post
Share on other sites

Zestaw z możliwością podkręcania procesora

 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue

SilentiumPC Grandis XE1236

Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000) 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Zalman R1 USB3.0 (b/z)
Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Razem 3564zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Zestaw z możliwością podkręcania, wyposażony w procesor z odblokowanym mnożnikiem i5 4690K, płytę główną wystarczającą do OC CPU, 8GB wysoko taktowanej pamięci z niskimi radiatorami, wydajne chłodzenie na procesor w postaci Grandisa,  kartę graficzną Radeon 280x z wydajnym układem chłodzenia od Gigabyte, 1TB dysk na system i gry, częściowo wyciszoną obudowę z trzema wentylatorami 120mm i dwustopniową regulacje prędkości dwóch wentylatorów filtrami przeciw kurzowymi usb 3.0 oraz cichy i częściowo modularny zasilacz 550w z zapasem mocy.

 

Zestaw bez możliwości OC procesora, ale za to z dużo wydajniejszą kartą graficzną

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 

Gigabyte GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

Geil 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 EVO Leggera

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Zalman R1 USB3.0 (b/z)
Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Razem 3561zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Zestaw oparty o wydajny czterordzeniowy procesor i5 4460, płytę główną w formacie atx z czterema slotami na pamięć dwiema kościami biosu i pełnym układem audio, 8GB pamięci w dwóch kościach o standardowym taktowaniu, bardzo wydajną kartę graficzna GTX 970 od Palita z półpasywnym systemem chłodzenia, 1TB dysk na system i gry, częściowo wyciszona obudowę Zalmana z trzema wentylatorami 120mm z dwustopniową regulacją prędkości obrotowej filtrami przeciw kurzowymi i usb 3.0 oraz semi modularną i cichą jednostkę Cooler mastera z przetwornicą DC-DC z dużym zapasem mocy. 

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Teraz wszystko zależy od tego jaki posiadasz monitor oraz od tego w jakie gry preferujesz grać. Jeżeli natomiast nie zamierzasz podkręcać to sprawa wydaje się tutaj być jasna i oczywista. 

 

Tak te "gry" wymieniłeś na ostatnim miejscu i nie wiem czy jest to główny priorytet tego zestawu. Napisz coś więcej bo może się okazać, że nie potrzebujesz tutaj wcale GTX 970 czy zestaw pod OC CPU. 

Link to post
Share on other sites

dzieki za pomoc, 2 zestaw bez OC  wydaje mi się spoko ponadto po konsultacji z użytkownikiem Biafra mam 100 % pewności co do tego :) , sprzęt nie bedzie raczej podkręcany, a głównym celem było to aby był jak najmniej awaryjny i w miarę żywotny dlatego też platforma intel jak mi sie wydaje i moje doświadczenie pokazało jest dobrym wyborem (lecz wiadomo mogę się mylic), na AMD juz się niejednokrotnie zawiodłem... 

 

jeśli chodzi o gry to jedynie "League of legends" czyli (tak mi się wydaje) żadne tam specjalne wymagania, monitor nie orientuje się bo tak szczerze to ten zestaw jest składany dla wujka który poprosił mnie o pomoc.... 

Edytowane przez cnc55
Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli chodzi o gry to jedynie "League of legends" czyli (tak mi się wydaje) żadne tam specjalne wymagania, monitor nie orientuje się bo tak szczerze to ten zestaw jest składany dla wujka który poprosił mnie o pomoc.... 

 

No widzisz. I po co dawać tam GTX 970 ? Spokojnie można tutaj brać Asus Radeon R9 270 DCIITo i tak będzie overkill to LoL a jak wujek będzie chciał zagrać nawet w BF4 to i spokojnie sobie na tym od świąt pyknie. Powiem tak, można tutaj masę kasy zaoszczędzić ale i też można inwestować w wyciszenie zestawu, dysk SSD itp. 

 

Nie śpieszcie się też z zakupem. Sprawdźcie co to za model monitora. Model będzie albo na ramce albo z tyłu na naklejce. W takim budżecie można złożyć porządny zestaw z dyskiem SSD oraz z nowym monitorem FullHD

Link to post
Share on other sites

No właśnie ten AMD mnie trochę niepoki, wolałbym tego unikać. Zapomniałem dodać że sprzęt będzie podłączany do plazmy.

Ewentualnie jakas tańsza karta Nvidi i za zaoszczędzone pieniądze dołożyc dysk SSD. 

Ta inwestycja jest na 10 lat + 

Edytowane przez cnc55
Link to post
Share on other sites

No właśnie ten AMD mnie trochę niepoki, wolałbym tego unikać. Zapomniałem dodać że sprzęt będzie podłączany do plazmy.

Ewentualnie jakas tańsza karta Nvidi i za zaoszczędzone pieniądze dołożyc dysk SSD. 

Ta inwestycja jest na 10 lat + 

 

Na 10 lat? komputery starzeją się jak chleb a nie jak wino 8-)

za 5 lat to ten komputer nawet w internecie może mulić, a do gier to raczej nadawać się już nie będzie  (no może w mało wymagających grach na niskich-średnich detalach)

 

edit: do LOL'a to nawet gt 9600 starczy ;)

Edytowane przez nokia568
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...