Skocz do zawartości

MSI R9 290X TF. Zasilacz, Temperatury i konkurencja :)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ciomasta,

Recommended Posts

Witam!. Mogę tanio zakupić R9 290X od MSI w wersji niereferencyjnej z gwarancją w jednym z większych polskich sklepów. I tutaj nasuwa mi się mnóśtwo pytań. Jako że mój ostatni radeon to HD7770, a teraz w PC siedzi GTX760 chciałem się dopytać i dowiedzieć wielu rzeczy. Jak wiadomo chciałbym jak każdy GTX970. Niestety używki są jak dla mnie w stosunku do nowych zbyt drogie. Ale zacznijmy od początku mój PC:

 

i5-4460

MSI B85-g43

Kingston HyperX 8GB 1600

GTX760

TAGAN TG600-U33II

 

No i pierwsze pytanie czy wytrzyma zasilacz. Według mnie powinien być jeszcze zapas ale kto to wie :) Do tego tempearatury. Mam Zalmanza Z3 Plus z 5 wentylami. 2 z przodu 3 z tyłu. Nigdy problemów z tempami nie miałem. No i konkurecnja w tej cenie w któej mogę zakupić nie znjadę nic lepszego (użwki) GTX780 to ta sama półka wydajnościowa lecz ceny zaczynają się od 1200 zł. Raz przewagę ma Radeon raz GTX. No i też 970, wiadomo nie ma konkurecji ale cena jest dość spora.

Link to post
Share on other sites

Witaj
Sam szukałem dość długo jaką by tu kupić i padło na Radeona MSI 290 , gdyż po analizie itd cenowo wychodzi taniej o 200-300zł z gtx 780 a ta sama wydajność może troszkę większą ma radeon lecz z 290 trzeba se liczyć że będzie wysoka Temperatura max 95C + głośność. Lecz mi to nie będzie przeskadzało ponieważ komputer jest po prawej stronie i z prawej nie słyszę na ucho ^^ . a co do temperatury można zawsze zwiększyć Fan 50-60%
Grafa ma dojść do mnie w poniedziałek, dam znać jak wyjdzie w testach itd

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...