Skocz do zawartości

Problem z ilością RAMu


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z ilością pamięci RAM ponieważ mam 8GB RAMu (HyperX Savage 2x 4GB 1866MHz CL9) ale przy ok. 6,3-6,5GB użycia wyskakują mi błędy o braku pamięci, podczas grania wywalają mi się różne błędy DirectXa i inne tego typu co nie powinno mieć miejsca skoro jest jeszcze 1,5GB zapasu.

 

Pamięć wirtualną mam wyłączoną z uwagi, że 8GB fizycznego RAMu to wystarczająca ilość, a w dodatku używam tylko dysku SSD także marnowałoby to ilość cykli zapisu

 

Proszę o pomoc, dlaczego tak się dzieje. Płyta główna to MSI Z97 Gaming 5, a karta grafiki to GTX 970 od Asusa z 4GB własnego RAMu 

Link to post
Share on other sites

Od kiedy masz te kości? Jeśli od niedawna to problem może leżeć w tym, że nie są do końca kompatybilne z Twoją płytą główną i najlepiej byłoby je wymienić na któreś z tych polecanych przez producenta:

http://www.msi.com/support/mb/Z97-GAMING-5.html#support-mem

lub do OC:

http://www.msi.com/support/mb/Z97-GAMING-5.html#support-ocmem

Link to post
Share on other sites

Kođci mam od ponad miesiąca

 

Zamiana pamięci slotami nic nie dała

 

Po wyjęciu jednej kości (czyli zostało 4GB RAM) komunikaty o zbyt małej ilości zaczęły się pojawiać przy ok. 3,3GB

Kości wkładałem raz w DIMM2 a raz w DIMM4 i nie miało to żadnego znaczenia

Włączenie swapa na 400-512MB pozwoliło na użycie fizycznego RAMu do 3,5GB, a zwiększenie swapa do 512-1024MB pozwoliło na użycie fizycznego RAMu 3,75GB (cały czas miałem włożoną tylko jedną kość)

 

Czyli przy 4GB marnuje się 700MB a przy 8GB ok. 1,5GB (praktycznie idealnie się mnoży)

 

Może po prostu Windows ma gdzieś ustawione, że nie może przekroczyć danego użycia RAMu? (a jeśli tak to gdzie?)

Edytowane przez Ultimate99
Link to post
Share on other sites

Trzeci raz powtarzam, że swap jest obejściem problemu a nie jego rozwiązaniem. Poza tym mam tylko dysk SSD i nie chce aby mi się marnowały cykle zapisu przez swapa. Jakbyś czytał wszystkie komentarze od początku tematu to wiedziałbyś, że na moim poprzednim komputerze również miałem 8GB RAMu i taki problem nie występował (również miałem wyłączony swap i miałem dokładnie ten sam SSD co teraz oraz również Windows 7)

Edytowane przez Ultimate99
Link to post
Share on other sites

Użycie RAMu pokazywane w menadżerze zadań to całkowite użycie RAMu przez wszystkie aktualnie uruchomione programy wraz z systemem. To 1,5GB, o którym mówię to jest wolna przestrzeń tylko, że nie mogę jej w pełni wykorzystać, więc jak jakiś program ma obciążać tą wolną przestrzeń?


Patrzcie na to (Farcry 4 w tle, dlatego takie obciążenia CPU)

 

http://zapodaj.net/2821cd68f9183.png.html

Link to post
Share on other sites

Użycie RAMu pokazywane w menadżerze zadań to całkowite użycie RAMu przez wszystkie aktualnie uruchomione programy wraz z systemem. To 1,5GB, o którym mówię to jest wolna przestrzeń tylko, że nie mogę jej w pełni wykorzystać, więc jak jakiś program ma obciążać tą wolną przestrzeń?

Patrzcie na to (Farcry 4 w tle, dlatego takie obciążenia CPU)

 

 

Doprawdy 

 

Ty nie patrz na wolna pamieć tylko wstrzymaną (dostępna dla systemu i programów)

 

Przy wyłączonym SWAP i tak ram  jest zajmowany przez np pamięć dynamiczną i deklarowaną (karta graficzna)

 

10934056_890751507641871_326714419071598

 

10959546_890751587641863_540387080511526

 

64281_892077257509296_660871856645093834

 

Nie masz wyjścia trzeba włączyć SWAP lub iść do sklepu i kupić ram (rozwiązanie problemu zapisu na ssd) i tak operacje w systemie degradują ci dysk ale ile będziesz na nim siedział 10 lat.

 

Mój już zapisał ponad 25 TB i nic nie stracił na wydajności 1.8 roku ciągłej pracy 15051 h pracy

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

też pykam w BF4 przy tej samej ilości ram , otwartych okienkach ( wyłączony plik stronicowania ) i takich cudów nie uświadczyłem

sam musiałeś coś namieszać

testowo wystartowałem z 3636 MB i odpaliłem BF4 (metro 2014 55/64 graczy ) XTU max . memory utilization  5819 MB

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...