Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
 
Postanowiłem przetestować proca programem occt 4.4.1 , lecz w 22 sekundzie pojawił się błąd " error detected on core #3". Dodam iż cos złego się dzieje ostatnio z nim , nie działa jakby turbo boost? mam tylko 3400mhz i nie przekracza. Chłodzenie boxowe, nie kręcony. Screeny z occt'a http://www.speedyshare.com/YrUDj/proc.rar

 

Setup:

I7 2600k

asrock z77 extreme 4

Gtx 780

8 gb geil tridend 2400mhz

Coolermaster gx 650w

 

Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz to w stocku to :

1.Masz uszkodzony RAM / Ram potrzebuje więcej napięcia

2.Masz uszkodzoną płytę / Płyta potrzebuje więcej napięcia(chipset)

3.CPU jest uszkodzone/ CPU potrzebuje więcej napiecia

 

Użyj Prime95 lub Intel burn i sprawdź czy wystąpi błąd.

Link to post
Share on other sites

Kości są świeżutkie , od wczoraj na pokładzie... a przednimi były patrioty tak samo się wszystko zachowywało( ustawione na xmp obecnie).

Płyta głowna.. bardzo prawdopodobne że mam zepsutą , miałem niestandardowe chłodzenie które nie chciało współpracować ze mną przy zakładaniu. Bardzo się martwie że się ona lekko wygięła i nie ma bezpośredniego styku chłodzenia z procesorem( szybkie osiąganie temperatur 70-77 w zasadzie w pare sekund).

Pasta jaka była zakładana - oc geil extreme, miesiąc temu.

 

Prime 95 error na 2-8 rdzeniu , tylko 1 trzyma. Intel Burn test błąd po 20 sek.

Edytowane przez fastttt555
Link to post
Share on other sites

Z temperaturą jak zakładałem throttling zaczyna się na 3,5GHz bo max 73C wytrzymuje ten procesor a dodatkowo źle założone chłodzenie jak to napisał @zaduzolatdoswiadczenia pogłębia problem. Sprawdź chłodzenie i jeśli możesz pożycz jakikolwiek procesor żeby pasował na tą podkładkę i sprawdzisz czy CPU czy płyta szwankuje.

Link to post
Share on other sites

2.90 , czyli najnowszy jaki jest. Zmieniłem paste( miałem w szafce resztke arctic silver 5) i zapiałem boxa. Tempy w stresie dochodzą do 85-95 stopni na rdzeniach w idle 26-31 stopni, ( chłodzenie raczej dobrze zapięte , całe ciepłe sie robiło podczas stresu sprawdzając czuciowo), ale za to 3 min kacenia w occt i błędu nie ma tak samo w prime95- nie ma erroru po 3 min lecz dalej już wyłączyłem bo się przeraziłem tych temperatur . stale nie ma turbo boosta (wykrywa mi jakbym go podkręcił do 3.5 ghz).I co ja mam biedny zrobić ?:<

Link to post
Share on other sites

V core idle w biosie  :

- 12.00 V - 1.128 - 168 V

- 5.00 V - 12.144 V

- 3.30v - 3.280 V

 

Pomiary z occt stress:

Cpu VCore - 1.18 V

 

Mam najnowszy bios, nie robiłem dotąd oc tych podzespołów. Zrobiłem reset biosu zworką. Co zauważyłem , po włączeniu XMP pamieci na 2400 mhz, wywala błąd w occt po minucie, wyjmowałem po jednej i testowałem, na 1600mhz zachowują się tak samo czyli poprawnie. Tempy w stresie 70-79 Stopni... lekko ciepły radiator boxowy.

Edytowane przez fastttt555
Link to post
Share on other sites

Co do temperatur nie obawiaj się ich bo tak naprawdę one nie pokazują faktycznej temperatury CPU bo zwyczajnie są umieszczone obok procesora. Jeśli w stresie 79C stopni to jest w porządku inaczej byłoby jakby chłodzenie było źle zapięte to procesor sam w sobie by tą temperaturę przekroczył ASRock ma to do siebie że ma bardzo restrykcyjne prawo do OC i po pewnej temperaturze sam zbija gdzie indziej jeszcze można by dalej podkręcać. 

 


wyjmowałem po jednej i testowałem, na 1600mhz zachowują się tak samo czyli poprawnie.

O dwóch kościach ram nie wspomniałeś co jest istotną sprawą. 

 

 

żeby to sprawdzić to przydałby się reinstal systemu... chyba, że załątwisz dokłądnie taki sam procesor...

 

Jakbyś doczytał również była mowa o mobo bo jak sam autor wspomniał mocował się z chłodzeniem i płyta mu się wygięła. 

 
Link to post
Share on other sites

Jeśli są ustawione na 1600 , to nie ma żadnego błędu. Na 2400mhz po minucie błąd w occt i primie. Zapomniałem własnie wspomnieć o tym że są to 2 kości po 4 gb. Posiadam Geil trident 2x4gb F3-2400C10D-8GTX CL10. Płyta nie wiem czy dokońca się wygięła, miała dość masywne chłodzenie, być może są to wartości minimalne. Czyli po wymianie chłodzenia z  boxa mogę myśleć o OC ? :E, co jest z tymi pamięciami , czemuż nie mogę ustawić ich na 2400.

Link to post
Share on other sites

 

 

co jest z tymi pamięciami , czemuż nie mogę ustawić ich na 2400.
Jak już częstotliwościami :) swoją drogą profile XMP są tworzone na bazie jednej dobrej konfiguracji sprzętu który zadziała pod tymi ustawieniami i tak zdobywa certyfikat takie ustawienie w Twoim wypadku  najwidoczniej napięcia są zbyt niskie żeby mógł działać stabilnie co w tym wypadku jest niemożliwe i niewykonalne. Stawiam u Ciebie technologie procesorów gdyż wyżej wymienione RAM'y współpracują z Ivy bridge niżeli Sandy bridge i tutaj może być pies pogrzebany tak jak patrząc na dedyka do nich I7-3770k.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...