Skocz do zawartości

Masterkleer Hose Pack PVC 13/10mm (3/8ID) Clear 3.3m


Recommended Posts

Primochill 10000x lepszy. Masterkleer jest o tyle fajny, że jest tani i na tym się jego zalety kończą

nie mów że jego jedyna zaletą jest cena

Można nim robić łuki w zasadzie jak się chce, więc nie jest taki zły

I to bez obaw o załamanie węża

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

No nie wiem jak w Polsce ale w UK to do najtanszych nie nalezy ...

 

 

oba kosztuja ok £16 roznicy cenowej nie widze ale Primochill :

 

po pierwsze ma rozmiar 12.7/9.5 przypuszczam ze sie namecze z wsadzaniem a pozatym nie moge znalezc przezroczystego :( 

Edytowane przez Volto
Link to post
Share on other sites

 

 

przypuszczam ze sie namecze z wsadzaniem

nie Ty pierwszy ;)

czytałem gdzieś opisy przeżyć posiadaczy tego węza i nieźle sie namęczyli żeby założyc go na złączkę a przynajmniej znaczna część

Ew ciepła/gorąca woda +odrobina mydła dla poślizgu :D

Link to post
Share on other sites

Podnosze stawke :) 

 

 

Wymienie zatokowy rezerwuar i moja propozycja jest na wymiane jest nastepujaca :) :

 

http://www.ebay.co.uk/itm/121522449819Aquacomputer Aqualis D5 Pump Adaptor with Fill Level Sensor

+

http://www.ebay.co.uk/itm/361211997706Phobya Balancer 250 Black Matt 

 

Pompe mam d5 z zatokowego obecnego rezerwuaru.

 

Jakies przemyslenia macie ? 

Link to post
Share on other sites

nie mów że jego jedyna zaletą jest cena

Można nim robić łuki w zasadzie jak się chce, więc nie jest taki zły

I to bez obaw o załamanie węża

Plastyfikator załatwia sprawę. Syf na wężu też nie jest czymś cudownym, już nawet nie wspominam, że jego przezroczystość wpada w piękny szary kolor.

Miałem oba i nie ma porównania do primochilla

 

Ten top AQ jest dedykowany aqualisowi i ma bajery, których nie użyjesz jeśli nie kupisz aquaero(miernik napełnienia). Szkoda kasy dla samych nóżek

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten top AQ jest dedykowany aqualisowi i ma bajery

 

To jaki rezerwuar bys dobral do tego topa ?  


Dokonalem pomiarow i nie zmieszcze tego co bym chcial do srodka a na mniejszy rezerwuar sie nie zdecyduje :P wiec zostaje przy wymianie rurek , plynow moze jakis przeplywomierz dodam zobacze co i jak wyjdzie w praniu .

 

 

Co do rurek to chyba jednak sie na Primochill zdecyduje jak znajde przezroczyste. 

Link to post
Share on other sites

A czemu takich cienkich szukasz ? 16/10 o wiele korzystniej wygląda.

 

Primochill 10000x lepszy. Masterkleer jest o tyle fajny, że  jest tani i na tym się jego zalety kończą

Dokładnie podpisuje się pod tym rękami i nogami

 

nie mów że jego jedyna zaletą jest cena

Można nim robić łuki w zasadzie jak się chce, więc nie jest taki zły

I to bez obaw o załamanie węża

 

I co mu po łukach jak po miesiącu wąż będzie wyglądał jakby układ był zalany mułem.Nowy masterkleer już wygląda paskudnie

http://img.tapatalk.com/d/14/01/28/original/ydy9eze4.jpg

 

Nie moge znaleźć nigdzie fotek jak wygląda ten wąż po ok 4 tygodniach pracy z borygo, ale z "clear" nic nie zostało. Z resztą przy rozmiarze 10/13 nie zrobi ciasnych łuków, za cienkie ścianki ma wąż

Link to post
Share on other sites

Biore 13/10 bo mam juz 16 polaczen w kompie i zmiana grubosci rurki jeszcze bardziej optycznie zmniejszy wizje w srodku a pozatym lubie ten rozmiar :)  

 

 

Pozatym juz kupione : 3m EK TUBE PrimoChill PrimoFlex™ Advanced LRT™ 12,7 / 9,5mm - Pearl UV Purple Re


Wszystko zamontowane , wyczyszczone  i o dziwo nie mialem problemow z primochill a gdybym mial wszystkie mocowanie phobii to juz wogole nie bylo by zadnego problemu a tak meczylem sie moze z polaczeniem 2 wezy maximum . Wieczorkiem wstawie jakies fotki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Doskonały wybór. Czekam na zdjęcia. Z masterkleerem męczyłem się prawie dwa lata (zanim pojawiły się rozsądne alternatywy) bo swego czasu był jedynym wężem który nie sprawiał problemów z pastelem (oprócz tragicznie miękkiego tygona bez plastyfikatora). Żółknie niebywale. Po roku użytkowania był też tak twardy że można nim było zabić. Nie jest to zły wąż ale od kiedy powszechnie dostępny jest primo advanced lrt i węże od XSPC nie ma powodu aby do niego wracać.

Link to post
Share on other sites

Balbina w calej okazlosci :) co prawda jeszcze troche czyszczenia potrzebuje ale wazne ze grubsze roboty juz za mna co do przeplywomierza to uprzedzajac pytanie wciaz czekam na adapter i dlatego kabelek wisi :P

 

https://www.dropbox.com/s/dcc24693ofd35rt/Balbina.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/p79v7pt0aojkfpm/Balbina%202.jpg?dl=0

 

 

Balbina%202.jpg?dl=0

 

Balbina.jpg?dl=0

 

 

 

Ps nie mam pojecia czemu linkow mi nie pokazuje w poscie... :(

Edytowane przez Volto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...