Skocz do zawartości

Philips 4K 40 cali BDM4065UC


Recommended Posts

 witam

mam pytanie czy ten model ma jakąś konkurencję w przybliżonej wielkości (do 5 kilo PLN) i rozdzielczości?

czy taki 4K udźwignie jakikolwiek bezgłośny sprzęt (komputer)?

jaka potrzebna jest karta żeby latał swobodnie?

jak się spisze jako TV w sporcie czy filmach dokumentalnych?


czy brać stary Sony W805B telewizor jako monitor 55 cali? :) (z góry mówię że zakładam większą odległość obsługiwania)

to bezgłośna budka powinna już pociągnąć?

pzdr



 

Link to post
Share on other sites

czy taki 4K udźwignie jakikolwiek bezgłośny sprzęt (komputer)?

https://www.youtube.com/watch?v=_2R4edT-x_8

Można mieć komputer bezgłośny :P Ale tak na poważnie czy musiał by on ociągnąć jakieś gry czy tylko video ?

http://www.skapiec.pl/cat/3319/2.312-5000,6.3/sort/price_r

Ale co do TV powinieneś udać się bardziej na inne forum jak hdtv.com.pl

Link to post
Share on other sites

witam

 

ale co miałbym uściślić? :)

 

od hoho już miałem zamiar składać komp ale nie dało się mi nic złożyć, żeby spełniało moje wymagania (bez względu na budżet zadania nikt się nie podjął, a budżetu nie chcę przekraczać ponad "normę")

 

więc zdecydowałem się na zaczęcie od wyświetlacza który ma być równo tv i monitorem w jednym

 

mam go obsługiwać z odległości ponad-monitorowej, czyli telewizyjnej bezprzewodowymi myszkami i klawiaturami (praca z 1m mnie nie interesuje, minimum 1,5 do jakie 3 metry może być i z hakiem)

 

z tv i komputerem zarabiam i pracuję i spędzam czas, więc to temat na większość dnia spędzonego w domu

 

środowiskiem głównym jest internet, ale będzie też sport i obstawianie meczyków, a to zajmuje i po kilka godzin dziennie, oraz lubię dokumenty które jednak mają lepszą jakość jak idą z talerza satelitarnego, niż z youtuba :)

 

z tv już się dowiedziałem, że będę miał Sony tylko nie wiem czy z tego roku, czy z poprzedniego (W805B)

 

o ile nie byłby to monitor.

 

monitor kusi rozdzielczością, ale nie wiem czy bezgłośny komp udźwignie 4K przy kartach do 2 tys. nazwijmy to pasywnych, gry fajnie żeby ciągnął, natomiast musi ciągnąć filmy wszystkie 100%, i wszystkie inne pliki multimedialne, a komp bezgłośny jest dla mnie ważniejszy niż 4K. w zasadzie byłem zdecydowany na Sony jako optymalny tv, i niezły monitor który by udźwignął pasywny komp, bo to tylko FHD, tyle że kiedy się rozmyśliłem na temat monitorów wszedł ten Philips który co prawda byłby mały, no ale zawsze monitor i 4K w kompie się lepiej prezentuje jak by nie było.

 

?

Link to post
Share on other sites

i to bym raczej sugerował, W905A jeśli dostaniesz

 

wiem, właśnie chciałem ten tv ale nie ma już żadnych sztuk powyżej 46 cali, a że 46 cali tego, były droższe od 50 cali 805B i powystawowe jak się zorientowałem li tylko, to zostaje 805B / 829 - i teraz czekam na nowe bo coś tam może się zmieni. jeśli ktoś by szukał 905A to z moich poszukiwań wynika że już go nie ma 55 cali w ogóle, inne chyba tylko powystawowe.

 

a orientujesz się jaka karta do tego byłaby najlepsza żeby pasywne udźwignąć (zadania wszelkie, ale nieprofesjonalne)

 

pzdr

Wiec trzeba pomyśleć o montażu stacjonarki w jakiejś szafie rackowej, wygłuszyć wyciąć otwory wentylacyjne zabezpieczyć filtrami węglowymi. 

 

o widzisz, pierwszy piszesz o takim rozwiązaniu. stosuje się w studiach nagraniowych i to mi się podoba. od razu zaufanie do komputera robi się większe :)

 

ale nie ma kto mi tego wszystkiego zrobić, więc nie wiem jak się temat skończy. na razie jestem na etapie "plan minimum" :), Whisper NUC x 3 sztuki czy coś takiego :)

Link to post
Share on other sites

 

 

a orientujesz się jaka karta do tego byłaby najlepsza żeby pasywne udźwignąć (zadania wszelkie, ale nieprofesjonalne)

 

żeby na niej grać i była pasywna? tylko specyficzne rozwiązania kart co najwyżej mid/low-endowych, jak poniższy Asus GTX-750, czyli w praktyce pograć na tym nie pograsz, no chyba że w starocie

 

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2014/12/asus-passive-7501.jpg

 

oczywiście samemu można na GPU zamontować radiator Scythe Ninja 2, do tego jakieś nakładki na sekcję zasilania i kostki VRAM i wówczas to mógłby być i GTX970, choć trochę to wymaga pracy, na pewno nie obędzie się bez specjalnej obudowy

Link to post
Share on other sites

docelowo chcę zachować bezgłośność urządzenia jako warunek (czy na zasadzie pancernej obudowy po której rozkręceniu byłby jakiś szumek, ale po skręceniu nie :), czy całkowicie pasywnych rozwiązań z mega radiatorami / dużą obudową i pewnie mniejszymi osiągami).

 

ale jak już będzie bezgłośne, to niech osiąga ile się da (ale 10 kilo nie dam za kompa)

 

szkoda że nie ma takich ludzi co by chcieli się pobawić w indywidualne rozwiązania i mi taką fajną jednostkę zmontować :)

 

z grami, wiesz, ja tyle nie gram że pewnie i jeszcze bym przeżył bez gier, tzn ciągle gram na starociach :), ale nie chciałbym mieć obawy że włączam Photoshopa i mi coś się pali, albo jakiś film / clip, animacje czy strony flash przycina.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale 10 kilo nie dam za kompa

 

nie musisz, ale sporo rzeczy jest tak na prawdę do zrobienia samemu lub na zamówienie

 

 

 

szkoda że nie ma takich ludzi co by chcieli się pobawić w indywidualne rozwiązania i mi taką fajną jednostkę zmontować

 

robią robią, nie jest to tanie, ale robią, przejrzyj dział moddingu

 

 

 

nie chciałbym mieć obawy że włączam Photoshopa i mi coś się pali, albo jakiś film / clip, animacje czy strony flash przycina.

 

nie no to nie te czasy, spokojnie można mieć wydajny zestaw chłodzony pasywnie/prawie pasywnie, ale pod warunkiem, że to "custom build" niedawno nawet ktoś wrzucał film od gościa, który dokładnie coś takiego zbudował i udostępnia schemat oraz dokumentację filmową z prac

Link to post
Share on other sites
szkoda że nie ma takich ludzi co by chcieli się pobawić w indywidualne rozwiązania i mi taką fajną jednostkę zmontować 

 

Podałem wyżej link do YT widziałeś ? Poza tym nie ma takich gotowych rozwiązań do kupienia w sklepie od reki.

 

http://www.skapiec.pl/cat/3067-szafy-szafki.html

http://allegro.pl/naglosnienie-maty-wygluszajace-122379

Link to post
Share on other sites

widziałem film youtube, no tak, ale ja sam tego sobie nie zrobię :)

 

pytałem kilka razy czy mi ktoś zrobi zestaw ale wszyscy albo dawali teorię (trzeba to o i to a jak chcesz to przygotuj 20 kilo), albo jechali na wydajność a nie doczytywali w temacie głośność czyli cisza :), no i się wszystko sypało...

 

cały czas się zastanawiam więc obecnie, czy rąbnąć maszynę za 5 kilo (a i tak póki co nie ma kto mi zrobić), czy też pyknąć komputerek do pc-audio minimum potrzeb pod daca, jakiś taki whisper właśnie do multimediów, i jakiś słabszy whisper pod TORa i anonimowe zastosowania, a wyjdzie pewnie taniej, a więcej ;)

 

i poczekać z 3 lata na gotowe rozwiązania. wiadomo że taki DYI jest niepowtarzalny, i wyjątkowy, i fajny :), no ale jak się samemu na czymś nie zna...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...