Skocz do zawartości

HP Pavilion dv7 problem z wyświetlaczem


Recommended Posts

Witam,

Kilkanaście dni temu kupilem na allegro laptopa nie tyle co z myślą o sobie lecz o Tacie, któremu chciałem go zrobić i dać. Sprzedający napisal że uszkodzona tylko matryca, zdjęcia tez na to wskazywały w aukcji, pól się świecilo a pol matrycy było zbite. Po otrzymaniu laptopa, kóry jak się okazało jest z Holandii i takiego modelu w ogóle na Polski rynek nie wypuszczali, mniejsza z tym. Rozebrałem go, sprawdziłem symbol matrycy i identyczną zamówiłem przy okazji przez czas oczekiwania na matrycę rozebrałem i wyczyścilem całego laptopa i nałożyłem nową pastę na proca i grafę. Po zamontowaniu nowego LCD pojawił się problem z kolorami. Tak samo wyglądalo to na pękniętej matrycy ale myślałem ze to przez tę matryce ze jest uszkodzona natomiast na nowej to samo. Zamiast koloru czarnego jest czerwony i sa przebarwienia, Nie jest to wina matrycy na 100% ani taśmy łączącej bo nie zawsze te przebarwienia sa, zależy jakie tło. jest to związane ściśle z danym kolorem, najczęsciej czarnym, kory robi się czerwony. Gdy podlączę natomiast lapka pod monitor po HDMI lub zwykłym analogu to nie ma takiego problemu. Wszystkie barwy sa ok, czego może być to wina w takim razie? Czy oby to wina tej taśmy, układu graficznego, a może jednak matryca choć ta wydaje się naprawdę być sprawną.  Poniżej wrzucam kilka fotek jak to wyglada i prosze o pomoc. Na jednej fotce widać obraz z matrycy lapka oraz z monitora i jest róźnica. I jest jedno zdjęci gdzie wszystko jest ok. Dodatkowo teraz zauważyłem że mam ustawioną rozdzielczość matrycy na Full HD czyli 1920x1080 a powinna być w standardzie 1600x900 i nie moge zmienić, nie ma takiej opcji do wyboru. Jezeli coś jest niejasne lub nie napisalem czegoś to pytajcie, chętnie dopisze wszystko co potrzeba.

 

Specyfikacja mojego lapka (dość stara):

- Intel Core i7 720QM / 1.6 GHz

- RAM 2x2GB 1333MHz

- NVIDIA GeForce GT 230M - 1 GB DDR3 SDRAM

- SSD 128GB (Nowy)

- Matryca to 17,3" LED

- Windows 8.1 Pro (fabrycznie Win7 ale kupilem 8 i chciałem tu przetestować)

 

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/019264082/1_f.jpg?1423687100

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/019264082/2_f.jpg?1423687100

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/019264082/3_f.jpg?1423687100

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/019264082/4_f.jpg?1423687100



 

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że winna może być albo taśma sygnałowa albo sama matryca. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale jak zapoznasz się z zasadą działania monitora LCD to łatwo wpaść na to że filtr czerwony  pozostaje "otwarty" zamiast nie przepuszczać światła i dlatego wyświetla się kolor czerwony a nie czarny. Myślę że taśmę da się sprawdzić miernikiem przy wyłączonej matrycy sprawdzając czy obwód jest zamknięty przykładając sondę na początku i na końcu taśmy. To jest tylko takie moje gdybanie i warto poczekać na kogoś kto się dobrze zna na matrycach ale ja bym przyjrzał się właśnie taśmie a jak ona jest ok to matryca jednak nie jest sprawna.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj właśnie zamówiłem nową taśmę lączącą płytę glówną z matrycą bo tez doszliśmy do tego samego wniosku z Tatą. mimo to i tak zachęcą do dyskusji bo może zegoś nowego się dowiem a jak dostanę taśmę i zamontuję to napisze co i jak.

 

 

Cześć. Dziś zamontowałem taśmę która przyszła do laptopa i nadal jest to samo. Ktoś wie co moze być przyczyną tego że kolory sa błędnie wyświetlane? Bardzo proszę o pomoc. Bo nie wiem co jest wina a chyba nie układ graficzny bo na monitorze jest dobry obraz tylko na matrycy zły a sygnał idzie przecież ten sam z tego samego układu tylko że do innych wyjść.

 

Edytowane przez tysia20
Link to post
Share on other sites

Hmm... i to może być powodem? Ciężko jest mi cokolwiek znaleźć na temat tego laptopa w sieci, szukałem jakie sa tam matryce i niestety musiałem sie zdać na symbole z tej uszkodzonej z którą go kupiłem i na jej podstawie zakupiłem nową. W dodatku nie ma dużego wyboru w matrycach jest ze 3 producentów i tyle bo mam 17,3 cala LED i ze złączem 40 pinowym. Tyle w temacie odnośnie wyboru matrycy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...