Skocz do zawartości

Problem z virtual Boxem i serwerem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez prezesszymon123,

Recommended Posts

Witam wszystkich szanownych forumowiczów mam pewien problem który nie daje mi już spać od kilku dni . a mianowicie wygląda on tak : posiadam virtual boxa na którym mam zainstalowany windows serwer 2008 standard zrobiłem w nim domenę i wszytko co do niej potrzebne tj dns + dhcp . i przetestowałem wszytko poprzez włączenie w ustawieniach maszyny trybu sieci na wewnętrzną sieć. Zainstalowałem windowsa xp i windows 7 , przestawiłem w tych że o to windwosach też sieć i wszystko chula bardzo adomena śmiga są konta wszytko działa. ale mój problem polega na tym że chcę aby  serwer działał na wyjściu ethernet z mojego lapka na którym pracuję.  aby można było podłączyć drugi komputer który dostanie adres z dhcp zaloguje się do domeny iwszytko będzie działać , a jak się okazało nie mam już pojęcia jak tp zrobić próbowałem chyba kazdego ustawienia w virtual boxie . fizycznie na lapku tez mostkowałem kartę od virtual boxa i lana i nic nie działa. Pomoże mi ktoś jak to zrobić ? wielkie dziękuje za pomoc :) 


Pomoże ktoś ? 

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy nic nie działa?

 

A Twój host - komputer na którym jest zainstalowany VirtualBox, pobiera adres z routera na którym jest inny serwer DHCP?

 

To może być Twój problem.

 

Spróbuj zrobić tak, ustaw IP serwera z innej podsieci niż jest Twój host. W karcie sieciowej serwera ustaw rodzaj sieci na Bridged.

Podłącz komputer klienta do swojego routera i ustaw na nim statyczny adres IP z podieci w której jest serwer.

NIe zapomnij ustawić adresu serwera DNS na kliencie - oczywiście to ma być adres IP serwera.

Nie widzę powodu dla którego to nie miałoby działać.

Edytowane przez pulkownik
Link to post
Share on other sites

tak mój host komputer fizyczny pobiera adres z wifii z innego dhcp który jest już w sieci . ale wyłączałem wifii nawet. aby nie było żadnych nieporozumiem pomimo że adresy dałem z tych samych podsieci  więc nawet nie powinno być problemu niby . ale nie chce to działac tak jak tego oczekuję :( 


tak mój host komputer fizyczny pobiera adres z wifii z innego dhcp który jest już w sieci . ale wyłączałem wifii nawet. aby nie było żadnych nieporozumiem pomimo że adresy dałem z tych samych podsieci  więc nawet nie powinno być problemu niby . ale nie chce to działac tak jak tego oczekuję :(

tylko że ja nie chce w pc rugim klienckim ustawiać statycznie ip, on ma je pobrać z virtual boxa tzn z windowsa serwer2008 który działa na wirtualne maszynie , gdyż jest tam zainstalowany i skonfigurowany dhcp + dns. 

Link to post
Share on other sites

Ale jak będziesz miał dwa serwery DHCP w sieci to skąd ma komputer wiedzieć, że Ty chcesz żeby on pobierał adres z tego konkretnego.

Radzę poczytać na temat DHCP.

 

W skrócie Ci powiem, że pobieranie adresu odbywa się w trybie rozgłoszeniowym, więc który serwer odpowie pierwszy ten wygrywa.

 

Jak wyłączysz WiFi to tym samym odetniesz serwer od połączenia z siecią zewnętrzną.

 

Chyba musisz się jeszcze sporo nauczyć.

Edytowane przez pulkownik
Link to post
Share on other sites

myślę że jeszcze tak czeka mnie sporo pracy i uczenia się . czyli że niestety tego nie zrobię :( . bo nie wiem czy pa mnie zrozumiał do końca ale nie chodzi miżeby mój laptop fizyczny na którym mam zainstalowane virtual boxa pobrał z niego tylko drugi pc przyłączony do niego przez wyjscie ethernet pobrał dane z virtual boxa . nie mój laptop 


nie chodziło mi żeby mój laptop pobierał na raz z virtual boxa i naraz z dhcp routera z którym łączę się bezprzewowodo . chodziło mi żeby on dawał sygnał na porcie lan laptopa aby jak podłącze przez kabel internetowy do niego drugi np laptop to on pobieże z virtual boxa  ip które zostanie nadane przez serwer działający na virtual boxie 

Link to post
Share on other sites

Dobra, spróbuję Ci wytłumaczyć jak masz ustawić wszystko żeby działało.

Laptop (Host) na którym działa VirtualBox jest podłączony do routera (nazwijmy go Domowym) poprzez WiFi, karta sieciowa przewodowa musi być podłączona do osobnego switcha/routera (Lab). Sieciówka serwera musi być zmostkowana do karty LAN lapropa-hosta.

Drugi laptop(Klient) musi być podłączony do switcha/routera Lab.

 

Obie sieci muszą być fizycznie oddzielone żeby to działało.

 

Inaczej tego nie da się zrobić.

 

Dlaczego używasz drugiego laptopa jako klienta zamiast postawić drugą wirtualną maszynę z systemem klienckim?

 

Jakiej wersji Windows'a na serwerze/kliencie używasz?

 

A na koniec to proszę naucz się poprawnie pisać - ortografia (w dobie komputerów nie uznaje czegoś takiego jak dysortografia, dysleksja, dyskalkulia itp.), interpunkcja i gramatyka.

Poproś mamę/ciocię/wujka żeby przcztał/a Twój post i wyraził/a opinię. Bez urazy, ale to naprawdę kłuje w oczy.

Edytowane przez pulkownik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...