Skocz do zawartości

Temperatury GTS 250 gigabyte nV :D


Recommended Posts

Cześć,

posiadam taką kartę graficzną i jaka ona może mieć max. temp.

Mam program RivaTuner którym mogę kontrolować prędkość wentylatora.

Więc żeby nie mieć hałasu podczas przeglądania internetu ustawiłem chyba na 2% lub wyłączony.

I po paru dziesiętnych minutach nie wiem czemu zaczoł mi migać obraz , nie działać prawidłowo.Więc włączyłem HW Monitor a tu temp. karty 136C czy to realne chciałem dotknąć palcem , ale mnie odpychało.

Czy ta temperatura 136C jest max. dla tej karty XD jak temperatura rosła to musiała przekraczać 100C , 110C i 120 C przy takiej temp nic się nie zepsuło nawet nie wiedziałem że takie temp mam , dopiero po 136C

Pomoc . dzieki

 

//Nie zakładaj więcej niż raz tego samego tematu.

Link to post
Share on other sites

nie powiesz mi że wentylator na 30% jest słyszalny...

przypuszczam ze to ten z zasilacza robi więcej szumu a ty w ten sposób szybko zajedziesz kartę to że powiedzmy 70stopni to daleko od tych max np 95 to nie znaczy że komponenty na karcie lubią tak grzać swoje dupska:P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Cześć,

posiadam taką kartę graficzną i jaka ona może mieć max. temp. ...

Powiem Ci, że Twój przypadek pasuje do złotych myśli :) jak nic.

Teraz poważnie. Krytyczna temperatura, to ~105*C (oczywiście jeden rdzeń wytrzyma trochę więcej, inny mniej bez błędów w wyświetlanym obrazie).

Jak chcesz mieć cichą kartę w 2d, to podeślij mi bios od niej, a ustawię Ci tak, żeby karta ciągle mogła się bronić w sytuacjach kryzysowych. Tak jak zrobiłeś, to już ewidentny brak zdrowego rozsądku, a myślę, że po prostu wiedzy na ten temat.

Jeśli nie chcesz edycji bios, to zasada jest taka - nie skręcaj układu chłodzenia poniżej 20 - 30% !!!, no chyba, że chcesz mieć kuchenkę do gotowania wody na kawę wprost z komputera :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...