Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam problem a mianowicie po zmianie procesora z e4600 na q9400 ciągle występują blue screeny czy to w wejściu w jakaś aplikacje czy przeglądarkę.Przez jeden dzień wszystko było dobrze nie było żadnych. problemów.Następuje bsod z ładowaniem do 100 physical dump memory.... Reset biosu po zmianie cpu robiony, wgrana najnowsza wersja 0801, każda kość testowana memtestem brak błędów. Ustawienia w biosie na deafult.

Po ponownym wrzuceniu e4600 wszystko działa stabilnie. bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki w rozwiązaniu mojego problemu... :/

Link to post
Share on other sites

a więc temperaturka w spoczynku oscyluje się  w granicach 27-32 stopnie. pasta nałozona dokładnie kartą od bankomatu :) Tymczasowo pasta od firmy AG  silikonowa H. Chłodzenie nie box'owe - spire kepler rev 2.0


wartość w stresie ok 48 stopni. Wczoraj wieczorem w biosie ustawiłem dram frequency z auto na 852 nie zmieniając napięc. Wszystko chodziło dobrze nawet wymagające gry (watch dogs itp...) gry. Test occt przez godzine  bez błędów. Dziś rano znow bsod jak na razie jeden. Czy problem moze być w biosie?

Link to post
Share on other sites

Czyli chłodzenie ok. Zrób reset biosu (wyjmij baterię) i nic nie zmieniaj niech będzie tak jak fabrycznie i zobaczymy czy coś pomoże (może być też wina złych timingów ram). Przeskanuj dysk HD tune czy niema błędów (nie bierz quick) bo może dysk uszkodzony. Sprawdź kable od zasilacza czy wtyczki dobrze łącza (szczególnie do płyty, karty graficznej i dysku). Ale chyba trzeba formata zrobić.

Link to post
Share on other sites

Dysk w pełni przeskanowany HD Tune czysty jak łza :). Własnie montując quada wyjąłem baterie. Czyli wszystko zrestartowałem. Dopiero zmiana taktowania ram z 800 na 852 poprawiła nieco sytuacje(napięcie, timingi nie ruszane wszystko na auto). Kable posprawdzałem jest ok.

Link to post
Share on other sites

Hmm sama płyta wspiera ten procek juz od pierwszej wersji biosu. Wspiera nawet core 2 extreme. Możliwe że byla by  uszkodzona skoro na c2d wszystko było idealnie? Czytałem wczoraj o swoich pamięciach. A mianowicie moje patrioty psd22g800kh mają taką przypadłość że gdy na płycie są inne kości (corsair 800) to zmieniają taktowanie automatycznie na 667.Trzeba wymusić działanie na 800. Czy przez to może być problem że patrioty pracują na 667 a corsairy na 800?Przetaktowałem  przedwczoraj na 890(nie 852 przepraszam)bez zmiany napięć oraz timing'ow i sytuacja się poprawiła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...