Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za mało ;) wszystko jakieś ciche. Może dla innych to nie jest cicho, bo dla przykładu gdy słucham i mam na full głośność to muzykę ze słuchawek słychać w drugim pokoju. Także liczę, że Superluxy zrobią na mnie wrażenie. :D

 

Edycja: Co do hd 201 to szkoda, że tak fajnie uciskają tylko przez 2-3 tyg. a później to ten ucisk robi się bardzo słaby, ale czego się mamy spodziewać po 70 zł. ;)

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites

Posiada ktoś telefon  xiaomi redmi 2 4g lte dual sim ? Co o nim myślicie ? I gdzie można go dostać ?

Odpuść, 13 marca wychodzi wersja z 2gb ramu którą warto kupić. Różnica między redmikiem 1s a 2 jest właściwie kosmetyczna, największa bolączka na którą narzekają posiadacze redmika 1s pozostaje nierozwiązana, czyli mała ilość ramu. Co najlepsze, redmik 1 na procku od mediateka nie posiada tego problemu. Kupić możesz na ibuygou/aliexpress(tylko możesz trafić na podróbkę)/allegro(unikaj pośredników którzy tylko zamówią towar na aliexpress) W okolicach maja-kwietnia wymieniam redmika 1 na 2 pro więc jak chcesz to pytaj. :)

myphone i inne  polskie brandy to niska liga, gwarancja jest w polsce, i raczej z niej skorzystasz. Sto razy lepiej kupić markowy chiński telefon prosto z chin niż polskie brandy tanich chińczyków.

 

xiaomi piston 2 powinny cię zadowolić, o ile nie kupisz podróbek,

Mam, polecam! Grają wyśmienicie, aczkolwiek bardzo blisko im do V, nie wszyscy to lubią lecz mi to pasuje. Aktualnie są na ibuygou za 16$ z darmową wysyłką którą idą zazwyczaj 7 dni.

Co do postów mr.Mad to nawet nie ma sensu ich komentować(może złe stwierdzenie, piszę tak po przeczytaniu tylko dwóch postów z tego jeden spory)

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

Jak szukamy mocnego Basu to Superlux'y będą OK.

 

BuryZenek - ja mam Senki HD555 :) - mają już z 6 lat i nadal są bardzo dobre. Niestety nie lubię chodzić z dużymi nausznymi słuchawkami :) - wiec używam dokanałowych :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Edycja: Co do hd 201 to szkoda, że tak fajnie uciskają tylko przez 2-3 tyg. a później to ten ucisk robi się bardzo słaby, ale czego się mamy spodziewać po 70 zł.
 

 

 

U mnie w porządku uciskają, ale może dlatego , że mam dużą głowę :D

 

 

 

ja mam Senki HD555 - mają już z 6 lat i nadal są bardzo dobre. Niestety nie lubię chodzić z dużymi nausznymi słuchawkami - wiec używam dokanałowych

 

Tak, ja też jak idę na dwór, czy jadę tramwajem to też wolę dokanałowe. Zupełnie inaczej jest, luźniej. A w tych dużych to w lato głowa poci się strasznie. Wkrótce będę musiał jakieś fajne dokanałówki kupić. 

Link to post
Share on other sites

 

Niestety nie lubię chodzić z dużymi nausznymi słuchawkami :) - wiec używam dokanałowych :)

Naczytałam się o dokanałowych, że po pewnym czasie psują słuch, ale to zależy przecież od rodzaju muzyki, od głośności no i od słuchawek.  Długo już korzystasz z dokanałowych ? Zaważyłeś jakieś zmiany jeśli chodzi o słuch ? 

 

 

 

 

 Wkrótce będę musiał jakieś fajne dokanałówki kupić. 

 

Masz już jakieś na oku ? Jeśli tak, to podaj nazwę, to się pewnie zainteresuję, bo dokanałówki też mi chodzą po głowie. Ostatnio trochę poczytałam i te mają fajną opinie: Brainwavz proALPHA oraz te Meelectronics m-duo. 

 

 

Ale jeśli chodzi o jakość dźwięku, to które wygrywają ? Dokanałowe czy nauszne ? 

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites

@Kornela95 Ja też przeszedłem z HD201 na 681 EVO MK2 i byłem w szoku (i to na integrze i telefonie), jeśli chodzi o różnicę w jakości, szczególnie basów. Są też wygodne, szczególnie przez te welurowe pady, ale są O WIELE masywniejsze,  , HD201 to niemal nie pamiętam, że mam na uszach, a te jednak czuć bardziej (choć nie na tyle, żeby coś przeszkadzało, ale zdecydowanie nie są mobilne, na miasto się nie nadadzą, wygląda się w nich nieco komicznie) :D

 

Co do ich głośności, to jest trochę lepiej niż na HD201, bo na niektórych źródłach rzeczywiście 100% to nie było wcale tak dużo, w SL się jeszcze nie spotkałem z takim problemem, mimo że mam obniżone niektóre tony w equalizerze. A co do głośności na zewnątrz, to niestety są to słuchawki pół-otwarte i słychać na zewnątrz dosłownie wszystko (izolują co prawda bardzo dobrze, ale nie ma mowy o tym, żeby słuchać muzyki przy uczącym się bracie, tak jak w moim przypadku :P)

 

A co do słuchawek dokanałowych i słuchu:

Nigdy nie miałem problemów ze słuchem, ale z dokanałowych słuchawek musiałem zrezygnować. Słuchałem regularnie przez dwa lata, +-40 minut dziennie i żadnego pogorszenia słuchu nie doświadczyłem. Na jesieni jednak pojawiły się u mnie szumy uszne w postaci nagłych pisków trwających kilka sekund (tak zupełnie znikąd, coś w stylu huku po granacie w Call of Duty, może to pomoże zobrazować sytuację :P). Odstawiłem słuchawki i piski były rzadsze i ustały. Po dwóch miesiącach pomyślałem, że to może był przypadek i znowu sobie posłuchałem trochę na dokanałówkach  - jeszcze tego samego dnia piski. Sprawdziłem to jeszcze innym razem i już widzę, że te słuchawki mają na nie bezpośredni wpływ.

 

Sam nigdy nie miałem nic przeciwko słuchawkom dokanałowym, ale jednak u mnie sprawiły problem. I zaznaczam, że słuchałem muzyki na dokanałowych naprawdę cicho, bo słuch mam dobry i nie chcę sobie go psuć, w telefonie zazwyczaj ~1/3 skali.

 

Z kolei jeśli chodzi o pojedynek dokanałowe vs nauszne, to jak dla mnie nie ma faworyta, wszystko zależy od konkretnego modelu. Np. moje doki NE-600X jakością są o wiele lepsze niż HD201, jednak mając teraz Superluxy chyba wolę słuchać z nich.

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

Czamarek - BZDURA - do kwadratu. :) :)

 

Chcesz mi powiedzieć, że kosztujące poniżej 200 zł nauszne Superluxy grają LEPIEJ niż dokanałowe kosztujące 1500 zł moje Westony czy HiFi Many ? Jeśli tak to czas zmienić dealera :) :) :)

 

Słuchawki dokanałowe NIE PSUJĄ słuchu - ALE - wymagają WIĘKSZEJ dbałości - po pierwsze nie można ich słuchac non-stop długo, ucho musi odpocząć, przecież ZATYKAMY kanał, więc co jakiś czas musimy dać uchu odpocząć. 

Po drugie można słuchać ciszej - ALE - po pewnym czasie słuch się przyzwyczaja do natężenia dźwięku - a my odnosimy wrażenie, że jest ciszej i dajemy głośniej.

Kolejna sprawa ro regularne czyszczenie dokanałówek, zbierająca się woskowina może być przyczyną nie tylko spadku jakości /  głośności ale również doprowadzić do zapalenia ucha.

 

Słuchawki dokanałowe mają też dużo przewag : po pierwsze wymagają znacznie mniejszej mocy, doskonale izolują od dźwięków otoczenia. Są też bardzo małe,  wygodne.

 

Ja osobiście z uwagi na wygodę używam dokanałowych słuchawek jak jestem po za domem, jak jeżdżę na rowerze, zaś nausznych jak jestem w domu.

 

Ogólnie to trzeba zachować ZDROWY ROZSĄDEK - nauszne słuchawki tez nam mogą zepsuć słuch, jak będziemy długo i głośno słuchać :)

Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę, że nie wywołują :) - każdy przypadek jest inny. :) - jak Tobie wygodniej jest słuchać w nausznych OK.

 

Mi osobiście brakuje porządnych nausznych MAŁYCH słuchawek, lekkich, takich jak kiedyś były. Miały średnice 3 - 4 cm, były lekkie, miały dobra jakość, a równocześnie były w miarę dyskretne. Miałem takie z walkman'em :) były świetne, niestety szukałem ostatnio takich i nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites
Czamarek - BZDURA - do kwadratu. :) :) Chcesz mi powiedzieć, że kosztujące poniżej 200 zł nauszne Superluxy grają LEPIEJ niż dokanałowe kosztujące 1500 zł moje Westony czy HiFi Many ? Jeśli tak to czas zmienić dealera :) :) :)

 

Sam zmień dilera skoro porównujesz słuchawki w śmiesznej cenie do 150zł do słuchawek dokanałowych za kosmiczną cenę. Opanuj się proszę...

 

Chcesz tak porównać słuchawki? Porównaj w podobnych cenach. Wtedy diametralnie zmienisz zdanie co do Twoich dokanałówek.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Ale ten wątek ewoluował 0_0

Jakość dźwięku na słuchawkach nausznych jest ogólnie lepsza (jedynie bas może być mocniejszy na dokanałowych). Oczywiście, gdy porównujemy je cenowo, a nie ich dziesięć razy tańszą konkurencje. Niestety, nie ma nic za darmo i w tym wypadku płacimy mobilnością, oraz koniecznością posiadania mocniejszego źródła.

Pewnym jest natomiast, że dokanałowe są mniej zdrowe, choćby z racji na szybko gromadzące się bakterie, które normalnie wydostają się uszami (warto zauważyć, że ten problem nie omija nausznych, mimo to dotyka je w znacznie mniejszym stopniu).

Oczywiście, słuchawki dokanałowe również posiadają zalety, takie jak np. mobilność, lepsza izolacja, mniejsze wymagania odnośnie źródła, oraz (niestety nie miałem okazji tego sprawdzić, więc bazuje na opiniach) często mocniejszy bas.

Osobiście zdecydowałem się na nauszne CAL! (Creative Aurvana Live!) i nie żałuje. Przesiadłem się na nie z Koss-ów Porta Pro, które posiadały zdecydowanie bardziej dominujący bas, w zamian, za całą resztę. Używam ich zarówno w domu, jak i na mieście (w tym w komunikacji miejskiej). Izolują naprawdę dobrze, a i nie ma problemu z zasileniem ich przez dowolne urządzenie mobilne (testowane na Lumii 620, Galaxy S2 i S5, oraz Xperii Z1).
Niestety od czasu ich zakupu, czyli prawie dwóch lat, nie śledziłem rynku i nie wiem, czy to najlepsza propozycja do wspomnianej kwoty (kiedy je kupowałem, do ~200zł nie było nic lepszego).

Jeżeli nie masz zamiaru biegać/uprawiać sportów, w tych słuchawkach, to najzdrowsze i najlepsze pod względem dźwięku, będą nauszne.

P.S.
Podejrzewam, że nauszna, otwarta konstrukcja za ok. 800-900zł, przy odpowiednio dobrym źródle i wzmacniaczu, będzie grała znacznie lepiej, od słuchawek dokanałowych za 1500zł. Oczywiście, kto porównuje sprzęt, który można używać jedynie w domu i to po podłączeniu do kupy żelastwa, do sprzętu mobilnego? A kto porównuje słuchawki za 1500zł, do tych za 200?

Link to post
Share on other sites

@Kornela95 Ja też przeszedłem z HD201 na 681 EVO MK2 i byłem w szoku (i to na integrze i telefonie), jeśli chodzi o różnicę w jakości, szczególnie basów. Są też wygodne, szczególnie przez te welurowe pady, ale są O WIELE masywniejsze,  , HD201 to niemal nie pamiętam, że mam na uszach, a te jednak czuć bardziej (choć nie na tyle, żeby coś przeszkadzało, ale zdecydowanie nie są mobilne, na miasto się nie nadadzą, wygląda się w nich nieco komicznie)

 

 

O masz!, a ja szukam właśnie takich na miasto.  Niby na wygląd nie powinno się zwracać dużej uwagi, no ale jak piszesz, że wygląda się komicznie  :D
 

Osobiście zdecydowałem się na nauszne CAL! (Creative Aurvana Live!) i nie żałuje.

 
A jak z wygodą ? Nie bolą uszy albo głowa po długim słuchaniu ? Albo jak się zawiesi słuchawki na szyi to można normalnie "funkcjonować" tzn. nie przeszkadzają na szyi ? Nie krępują ruchów ? Czy jednak jest to ograniczone ?  
 
 
Normalnie masakra, im więcej czytam, im więcej znajduje słuchawek tym bardziej nie wiem na co się zdecydować. Żeby było śmieszniej mam zapisanych w pliku 13 par słuchawek (dokanałowych + nausznych). I weź tu z tych wszystkich wybierz jedną parę dokanałówek i nausznych  :D   :o
Link to post
Share on other sites

Żeby nie było wątpliwości, podkreślę drugi raz - ja bym "na miasto" w EVO nie wyszedł - bo się dość szerokie (jak się założy na głowę) i w ogóle jakieś takie... :P

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

Sprecyzuję  ;)

 

Dokanałówki - max. 200 zł (najważniejsze wymagania: bardzo dobry i wyraźny bas, nie mogą wypadać z uszu itp, nie chciałabym słyszeć samochodów na ulicy, rozmów ludzi, ładne  :P )

 

Nauszne - max. 200 zł (najważniejsze wymagania: jak wyżej + muszą dobrze dociskać uszu + muszą być naprawdę głośne, wygląd: aby pasowały dziewczynie  :D)

 

Chyba mam za duże wymagania jak na tą cenę  :cry:

Link to post
Share on other sites

Kurczę, jak tak patrzę to sporo kaski wydajecie na te słuchaweczki. :D Ja szczerze mówiąc najwięcej ile dalam to sto parę złotych. A tu widzę koleżanka wyżej aż 400 złotych planuje przeznaczyć po dwie stówki na jedne. Ale co ja tam wiem, w sumie jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o taki sprzęt, chyba jednak wolę kupować sobie ciuchy albo buty. :D Hehe.

Link to post
Share on other sites

@Arissaa, ja myślałam, że 200zł na słuchawki to nie tak dużo. Ale jak czytam: "jakie słuchawki za 500-600zł", to wtedy te moje 200 zł może się schować. Nie wydaję pieniędzy na głupoty, a jak mam wydać więcej to chcę kupić coś najlepsze w tej cenie  ;) ciuchy, buty, kosmetyki - też uwielbiam  :D

 

@BuryZenek - to za co on żył ?  :o

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...