Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najpierw spójrzcie w jakim kontekście to napisałem, a dopiero później cokolwiek komentujcie. Chyba, że język polski trudnym być i zrozumienie wcześniejszego mojego postu jest dla Ciebie (BuryZenek) ciężkie. Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Tak natomiast są już zalążki tego, że duzo więcej chińskich smartfonów wejdzie do europy,a co za tym idzie i do Polski. Mnie wali gwarancja bo i tak używam chińskiego smartfona, bez gwarancji w PL. Nie pisz, że są to jakieś tam meizu czy lenovo, bo owe marki(jak i inne chińskie) w swoich modelach biją na głowę te wszystkie lg czy szajsungi w stosunku wydajność/cena. Temat już poruszałem ale Ty pewnie masz inne zdanie(jak dużo osób które hejtuje, nigdy nie posiadając żadnego z chińskich smartfonów). A napisałem w tym temacie, żeby zwrócic wam uwagę na temat jedynego sensownego dotąd argumentu, dotyczącego gwarancji na chińskie smartfony.

Nie chcę rozptac gównoburzy, ale wyobraź sobie sytuacje gdy twój kochany chińczyk (wszak i tak masz gdzieś gwarancje) upada na ziemię i się tłuczę. Werdykt? Twój portfel również zostaje potłuczony bo musisz sobie kupic nowy telefon.

 

Są produkty wyprodukowane w chinach, i są produkty chińskie. Nie twierdzę że Meizu to produkt chiński i badziew bo nie miałem go nigdy w ręcę, jakoś mnie nie przekonuje 50 tysięcy w anututu, a to z jednego powodu. To są cyferki. I nic więcej. Pentagram 7 qudra ultra slim jest tego wybitnym dowodem, ma ponad 12 tysięcy w antutu (tyle co leciwa już S2) a odpal na nim Vice City. Albo Max Payne. Mi na S2 działało bez problemu (może nie na najwyżsyzch ustawieniach ale działało) a na tym badziewu nawet się włączyc nie chciało.

 

Ja gwarancję wolę posiadac, tyle w temacie. Jak zapewne większosc. A cieszy mnie bardzo że wchodzą na Polski rynek, niech tu wbije cały Chiński asortyment to może wtedy będzie mnie stac na Note 5 / G5 / S6 / Z4 zaraz po premierze nie bankrutując się na najbliższe miesiące. Chyba że ich serwis będzie działał tak jak nalezy, bo nie wiem czy wiesz ale często wiele telefonów jest odsyłanych z pismem i zdjęciami "Stwierdzono zawilgocenie płyty głównej przy złączy micro usb co wiąże się z nieprzestrzeganiem warunków użytkowania urządzenia elektronicznego dostosowanego do warunków otoczenia (wilgoc powyżej 97%) co wiąże się z utratę gwarancji. Koszt naprawy pogwarancyjnej wynosie 650 zł" Cytat, może nie w słowo w słowo ale pewna Pani kiedyś przyszła do nas z LG L5 i takie właśnie dostała pisemko z gwarancji. Pozdrawiam, jeżeli taka firma jak LG potrafi coś takiego to boję się co do Meizu.

Jeżeli chodzi o Cube, podejdź do najbliższego Play bo mają go w ofercie i sama stwierdzisz czy wizualnie ci się pdoba, typowy telefon w przedziale cenowym do 500 zł, nie wgniecie cię w fotel punktami z Anututu jak Meizu ale będzie działał tak jak trzeba. A i Dual Sim masz, Aero 2 obsługuje. Serwis MyPhone w polsce, zazwyczaj telefony z gwarancji zostają przysłane nowe i to door-to-door co jest bardzo wygodne. Jeżeli chodzi o serwis to nic im nie mogę zarzucic, że tak powiem nigdy jeszcze nie dali du*py jeśli chodzi o telefony.

Jakośc wykonania jest naprawdę dobra, w zestawie masz wymienną tylną obudowę (czarną i białą) plus folia na wyświetlacz.

Gra nieźle na głośnikach, na słuchawkach również, chodzi płynnie i wersja 16 GB na start dostaje KitKata.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie chcę rozptac gównoburzy, ale wyobraź sobie sytuacje gdy twój kochany chińczyk (wszak i tak masz gdzieś gwarancje) upada na ziemię i się tłuczę. Werdykt? Twój portfel również zostaje potłuczony bo musisz sobie kupic nowy telefon.

 

I jeszcze powiedz, że jakikolwiek serwis LG ,szajsunga czy innej superowej marki według Ciebie - naprawi telefon za darmo w ramach gwarancji. Rozbawiłeś mnie do łez. Zresztą sam Sobie odpowiedziałeś:

 

 

 

Chyba że ich serwis będzie działał tak jak nalezy, bo nie wiem czy wiesz ale często wiele telefonów jest odsyłanych z pismem i zdjęciami "Stwierdzono zawilgocenie płyty głównej przy złączy micro usb co wiąże się z nieprzestrzeganiem warunków użytkowania urządzenia elektronicznego dostosowanego do warunków otoczenia (wilgoc powyżej 97%) co wiąże się z utratę gwarancji.

 

Dlatego uważam ,że gwarancja jest gó**o warta bo w większości przypadków jest to wina użytkownika. Ale dalej się upierajcie... A tak nawiasem to nie jest tak, że na chińskie smartfony nie masz gwarancji. Masz tylko w Chinach.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

I jeszcze powiedz, że jakikolwiek serwis LG ,szajsunga czy innej superowej marki według Ciebie - naprawi telefon za darmo w ramach gwarancji. Rozbawiłeś mnie do łez. Zresztą sam Sobie odpowiedziałeś:

 

 

 

 

Dlatego uważam ,że gwarancja jest gó**o warta bo w większości przypadków jest to wina użytkownika. Ale dalej się upierajcie... A tak nawiasem to nie jest tak, że na chińskie smartfony nie masz gwarancji. Masz tylko w Chinach.

 

Nigdzie nie napisałem że naprawią ci telefon za darmo bo w tych czasach to za darmo nawet w mordę nie dostaniesz. Tylko dla przykładu ja za wymianę ekranu w LG zapłacę 420 zł gdzie będzie to zrobione porządnie, a ty prawie 1500 złotych będziesz mógł oprawic w ramke i powiesic nad łóżkiem bo nikt ci wyświetlacza w takim telefonie nie wymieni.

 

Koniec tematu, odpal Enter The Sandman ja odpale National Acrobat bo to jedyna muzyka jakiej da się słuchac w dzisiejszych czasach i pomyśl że autorka tego postu nie chce telefonu z gwarancją realizowaną w chinach. Lepiej? Lepiej.

Edytowane przez mr.Mad
Link to post
Share on other sites

A niby dlaczego? Tylko nie mów, że części nie ma do kupienia :D

Są pewnie w chinach, ale pytanie podstawowe kto to zrobi ;) Nie znam serwisanta który by się myPhona chwycił, tymbardziej Meizu, Xiaomi, Lenovo etc...No chyba że ktoś lubi ryzyko i potrafi przekleic wyświetlacz, jak rozbijesz swój telefon i wyślesz mi film w którym wymieniasz wyświetlacz i to działa potem tak jak należy to masz flaszke.

Link to post
Share on other sites
Są pewnie w chinach, ale pytanie podstawowe kto to zrobi ;) Nie znam serwisanta który by się myPhona chwycił, tymbardziej Meizu, Xiaomi, Lenovo etc.

 

Nie wiem w jakiej jaskini mieszkasz ale jeśli nikt w Twojej okolicy nie potrafi wymienić wyświetlacza to faktycznie są tam świetni fachowcy.

Zaczynasz mnie przerażać :rotfl: Rozumiem, że w szajsungach potrafią wymienić wyświetlacz ale w innych markach smartfonów już nie? :D  Dobry żart.

 

Btw. Części nie tylko są dostępne w chinach ale również na ebay, do tego czasem są niektóre rzeczy na allegro. Jak by tego było mało to na forum telchina części też są do kupienia od innych użytkowników.

 

Niewiedza niektórych użytkowników mnie przeraża :roll:

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

A choćby ten. Można wysyłkowo :)

 

Jak do niego wyśle telefon to mi wymieni? :)

 

 

 

Nie wiem w jakiej jaskini mieszkasz ale jeśli nikt w Twojej okolicy nie potrafi wymienić wyświetlacza to faktycznie są tam świetni fachowcy. Zaczynasz mnie przerażać :rotfl: Rozumiem, że w szajsungach potrafią wymienić wyświetlacz ale w innych markach smartfonów już nie? :D Dobry żart. Btw. Części nie tylko są dostępne w chinach ale również na ebay, do tego czasem są niektóre rzeczy na allegro. Jak by tego było mało to na forum telchina części też są do kupienia od innych użytkowników. Niewiedza niektórych użytkowników mnie przeraża :roll:

 

Może nie znasz niektórych serwisów, bo nie mówię o osobach prywatnych. Sam w domu zrobisz, będzie to będzie nie to nie, ale sądzisz że ktoś z otwartymi rękami od progu cię przyjmie jak przybiegniesz do niego z takim telefonem, wyświetlaczem i powiesz żeby ci wymienił?

Bo z tego co ja wiem większosc serwisów bierze częsci z hurtowni żeby się im to opłacało nawet gdyby wydarzyła się usterka z ich winy że musieliby ten wyświetlacz wymienic ponownie.

No chyba że idziez do Pana Zdzisia który ma serwis obok kościoła i ci to po znajomości zrobi to nie mamy o czym rozmawiac. Naprawa ma byc profesjonalna. Jak nie to zwrot kasy.

Zresztą większosc nasyzch postów winna była zostac usunięta i przeniesiona do tematu "Za i Przeciw Chińskim telefonom".

Autorka ma już pewnie nerwice jak czyta te wypociny.

Zaraz tu któś wrzuci filmiki z czeluści youtube jak kot wymienia dotyk w Meizu.

Koniec, telefon do 500 zł, nie z gwarancją realizowaną w chinach, marki do wyboru:

LG, SAMSUNG, APPLE, NOKIA, BLACKBERRY, MYPHONE, HTC. GOCLEVER, PENTAGRAM, MEIZU MX4, SONY.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, dziękuję za zrozumienia. Wracając do tematu to z powyższych marek jakie wymieniłeś odpada Blackberry, Meizu MX4 i Pentagram.

 

Czyli zostaje z okolic 5 cali myPhone Cube 16 GB, Microsoft Lumia 535, Lumia 920 (da się znaleźc w tej cenie), Sony Xperia M2, Samsung Grand Neo, Samsung Core 2, HTC Desire 610 (może troche jednak przekroczyc budżet chodź widziałem oferty na allegro od osób prywatnych po 530 zł nowe), LG G2 Mini (trzeba będzie jednak coś dopłacic), LG L90, LG L9 II.

Link to post
Share on other sites

Lumia 535 - problemy z dotykiem dotyczyly jednej partii. Z kilkunastu L535 w moim otoczeniu żadna nie ma kłopotów.

 

Po za tym wychodzi nieznajomość PRAWA u wielu z Was :

 

24 Grudnia 2014 roku zaczęla obowiązywac NOWA Ustawa o Prawach Konsumenta - a w niej mamy zapisy, które nas interesują :

 

Jeden mówi, że po pierwszej naprawie mamy prawo rządać wymiany sprzetu na nowy lub zwrotu pieniędzy.

Więc jak mamy wadliwy "dotyk" wysylamy do naprawy, a jak się to powtórzy to możemy rządac nowego telefonu lub zwrotu kasy.

 

I to jest ZALETA kupowania w Polsce z oficjalnej, Polskiej dystrybucji - mamy wiele przywilejów, mozemy powołać się na Gwarancję, na Niezgodność Towaru z Umową. Mamy Rzecznika Konsumentów, a w ostatczności Sąd. 

 

Wiem, że "walka" może to potrwać - ale - mamy spore szanse na wygraną, kupując w Chinach, albo od firmy "krzak" - nie mamy żadnych szans. Firma sie zwinie i po za wodach.

Link to post
Share on other sites

@kornela95

 

sprawdź superlux hd681 evo :)

Dziękuje Słoneczko ;) waśnie czytam opinie na temat tych słuchawek i wszystkie są niewiarygodnie dobre :)i w dodatku tanie. Jestem ciekawa czy z mojej Lumii dźwięk będzie fajny. Jeszcze raz dzięki, chyba już wiem co kupić :D

 

Autorko, kupuj tą Lumie. Błąd z dotykiem pojawia się rzadko, nie jest w sumie bardzo denerwujący. A nie masz pewności, że trafisz na wadliwy model. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co macie do spanpka 200? Windows Phone to bardzo dobrze zoptymalizowany system, spokojnie będzie to pracowało tak jak należy bez lagów. I pomyśl o innowacyjności Microsoftu, masz pewną aktualizację do Windows 10 (już teraz z tego co wiem można bety testowac).

Link to post
Share on other sites

myphone i inne  polskie brandy to niska liga, gwarancja jest w polsce, i raczej z niej skorzystasz. Sto razy lepiej kupić markowy chiński telefon prosto z chin niż polskie brandy tanich chińczyków.

 

xiaomi piston 2 powinny cię zadowolić, o ile nie kupisz podróbek,

http://www.glouds.com/wp-content/uploads/2015/02/100-New-Original-XIAOMI-Piston-Earphone-Gold-Headphone-Headset-with-Remote-Mic-for-MI2-MI2S-MI2A.jpg

Edytowane przez gramacz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Znów "Chińszczyzna" bez gwarancji, bez ochrony jaką daje nowa Ustawa o Prawach Konsumenta.

 

Superlux HD681 Evo MK 2 - bardzo fajne słuchawki - znajomy je ma, ma też MK1 i miałem okazję obydwie "przesłuchać" - w przeciwieństwie do modelu MK1 nareszcie obcieli Bass - bo był potworny :) - nadal jest przesadzony, ale jest lepiej. Środek i Góra jest taka lekko nie wyraźna, często zagłuszana przez Bass. Ale calkiem poprawna. Ogólnie jak słuchamy muzyki z mocną linia basu, zwłaszcza HipHopu, DubStepu, klubowej i tym podobnych, gdzie mamy mocny dół to będziemy zadowoleni. do tego mocny bass świetnie się sprawdzi w telefonach, gdzie tor audio nie słynie z jakości :)

Inna sprawa, ze za ta cenę :) nie ma co wymagać za dużo, ja mam "spaczony" gust :) bo na co dzień z Lumią używam dokanalowych a-Jays Five for Windows - bo mają sterowanie głośnością na kablu, a z odtwarzaczem zakładam HiFiMan RE lub HE :) - słucham też sporo muzyki powaznej - a tu wychodzą wszystkie niedoróbki.

 

SuperLuxy do tego sa lekkie i dobrze wykonane, ogólnie jak nie chcemy za dużo wydać to sa to bardzo opłacalne słuchawki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Generalnie nie byłoby problemem wydać na słuchawki 200-300 zł. Mogłabym tyle dać, ale z drugiej strony skoro za 140 zł dostanę coś dobrego to czemu nie ;)

 

Aktualnie posiadam Sennheiser hd 201 za śmiesznie niską cenę. Są bardzo dobre, mają świetne opinie, aczkolwiek brakuje mi mocniejszego brzmienia, no i basu. Mając głośność na 100% dla mnie i tak grają za cicho.

 

Także teraz wiem co kupię, jeszcze raz dziękuję za pomoc i przepraszam autorkę tematu za zaśmiecanie tutaj słuchawkami ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...