Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie koniecznie. X6 nie ma nóżek, dla mnie osobiście to duża wada, ale jeżeli nie będzie ci to przeszkadzać to warto dołożyć.

No tak, zapomniałem - dlatego przecież sam wziąłem X4.

 

A co do powyższej, powiedzmy iż mam obiekcję przy porównaniu tegoż cudu do SideWinder'a.

Link to post
Share on other sites

 

 

SWX4 oraz SWX6 mają podobne funkcje, różnią się m.in. tym, że:

 

SWX6 ma odłączany panel numeryczny

SWX6 ma pokrętła do podświetlenia i głośności podczas gdy

SWX4 ma przyciski

SWX4 oraz SWX6 mają dwa różne sposoby podświetlenia: kwestia gustu,który Ci bardziej podpasuje.

 

SWX6 jest droższy o ok. 70 pln od SWX4

Link to post
Share on other sites

Microsoft SideWinder X6 opisałbym jednym zdaniem "przerost formy nad treścią".

 

Na minus:

 

[*:19h7h96t]Ergonomia. Zwłaszcza wielkość klawiszy F1-F12 pozostawia wiele do życzenia;

[*:19h7h96t]Na głównych klawiszach (WASD) nie ma powłoki antypoślizgowej. Ogólnie wszystkie klawisze są zbyt śliskie;

[*:19h7h96t]Jakość gumek. Klawiatura ślizga się nawet na świeżo umytym, i wytartym blacie;

[*:19h7h96t]Brak gumek pod panelem z klawiaturą numeryczną;

[*:19h7h96t]Panel numeryczny podnosi nieco lewą/prawą stronę panelu głównego przez co gumki nie dotykają należycie podłoża, co jeszcze potęguje efekt ślizgawicy;

[*:19h7h96t]Brak nóżek;

[*:19h7h96t]Łatwo się brudzi.

W moim przypadku, przesiadka z Logitech UltraX Premium okazała się, aż nad to bolesna. Nie przesadzę jak napiszę, że praktycznie od nowa muszę się uczyć pisać na klawiaturze. Zamiast A wciskam Caps Lock, zamiast RAlt klepię w Spację, zamiast LCtrl S6|S12. Zaraz ją wyrzucę przez okno

 

Myszka Microsoft SideWinder X8 to też... gigant. Ja to wiem, jak wyrzucić pieniądze w błoto.

Link to post
Share on other sites

Obecnie używam takiej http://allegro.pl/logitech-ultrax-flat-mr-nowa-36m-y-super-plaska-i1230958777.html

I jest super. Ma już parę latek i tylko syf pod przyciskami powoduje ich blokowanie

Ale ostatni myślę nad tą http://allegro.pl/omega-cassiopeia-klawiatura-podswietlana-warszawa-i1229371533.html ale tylko z powodu podświetlenia, które jest mi teraz niezbędne do spokojnego grania

Link to post
Share on other sites

Na minus:

 

1. Ergonomia. Zwłaszcza wielkość klawiszy F1-F12 pozostawia wiele do życzenia;

2. Na głównych klawiszach (WASD) nie ma powłoki antypoślizgowej. Ogólnie wszystkie klawisze są zbyt śliskie;

3. Jakość gumek. Klawiatura ślizga się nawet na świeżo umytym, i wytartym blacie;

4. Brak gumek pod panelem z klawiaturą numeryczną;

5. Panel numeryczny podnosi nieco lewą/prawą stronę panelu głównego przez co gumki nie dotykają należycie podłoża, co jeszcze potęguje efekt ślizgawicy;

6. Brak nóżek;

7. Łatwo się brudzi.

Moja się nie ślizga. Do alta można się przyzwyczaić, tylko potem jest problem, jak gdzieś dostaniesz normalną klawiaturę (np. na praktykach ciągle wylogowywałem system, bo wciskałem "windows" zamiast ALT-a). :D

Ja ją wziąłem dla pokręteł. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie i często z niego korzystam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...