Skocz do zawartości

Wymiana zasilacza na bardziej markowy - w planach wymiana podzespołów


Recommended Posts

  1. Budżet:250- 300zł (Jeśli będzie coś konkretnego mogę dorzucić ok. 30zł)

Procesor: i5 760 @ 2.80 GHz ~ 3.40 GHz

Karta Graficzna:GeForce 750 1GB

Czy podkręcasz Tak, procesor podkręcony z 2,80GHz do 3.40GHz. Karta graficzna: Taktowanie procesora: 1059 MHz na 1309 MHz. Taktowanie pamięci: 1253 MHz na 1400MHz. W planach dalsze podkręcanie procesora oraz karty graficznej.

Czy planujesz multi-GPU Nie

Specjalne wymagania Standardowy ATX. Nie musi być modularny. Coś w przedziale 550-600W. Główny nacisk na linie 12V, chce żeby miał spory zapas mocy, gdyż w planach jest wymiana komponentów.

Własna propozycja:-

Witam,

Zasilacz jaki obecnie posiadam to LC-Power LC6600GP2 600W. Chciałbym wymienić na jakiś o wiele lepszy. Zamierzam podkręcić procesor do ok 3.80 GHz lub nawet do 4.00 - jeśli moje chłodzenie Spartan PRO HE 924 da sobie rade. Również taktowanie pamięci karty graficznej powiedzmy do 1500 MHz (jeśli da radę). W planach jest wymienienie karty graficznej na jakąś bardziej wydajną, oraz być może wymienie całą płytę główną na coś z sockedem 1155,a co za tym idzie procesor, ale to jeszcze się zobaczy.

Jednak szukam zasilacza na parę ładnych lat.

Pozostałe podzespoły:

Pamięć RAM: 2x2 GB Patriot 1333MHz oraz 4GB Goodram 1333MHz (8GB)

Obudowa: CoolerMaster Elite 332.

Dysk twardy: Seagate 500GB

Płyta Główna: Gigabyte GA-P55-US3L

Pozdrawiam, oraz liczę na Waszą pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Niemodularne: 

 

Super Flower Golden Green Pro 550w- bardzo dobry elektrycznie, przetwornica DC-DC, wysoka sprawność, brak warystora MOV (trzeba zaopatrzyć się w listwę przepięciową).

 

Antec True Power Classic Gold 550w-  wysoka sprawność, 5 lat gwarancji, bardzo dobre wykonanie, podobno trochę głośny pod maksymalnym obciążeniem, bardzo dobry elektrycznie.

 

Modularne:

Cooler Master G550M- bardzo dobry elektrycznie, nienaganna kultura pracy, 5 lat gwarancji, przetwornica DC-DC, niestety ostatnio słyszy się o wadliwych egzemplarzach.

 

 

Edytowane przez bumbel123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Modularne: Cooler Master G550M- bardzo dobry elektrycznie, nienaganna kultura pracy, 5 lat gwarancji, przetwornica DC-DC, niestety ostatnio słyszy się o wadliwych egzemplarzach.
podpisuje sie pod tym. O wadliwych egzemplarzach nie słyszałem. Mam ten zasilacz i nie mogę na niego narzekać.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...