Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Od prawie roku mam ssd 120, jestem bardzo zadowolony, ale mam parę malutkich pytań.

Mam ten dysk zapełniony prawie na max. 1 GB wolnego. Czy to nie jest źle dla niego?

120 gb to za mało szczerze powiedziawszy, i czy ma teraz sens rozglądać się za 512? Chodzi mi o modele plextor m6s, albo samsung ssd 850 pro. Ceny są bardzo wysokie jak na razie. Czy przewidywane przeceny do wakacji ?

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Skoro ceny 512 skutecznie cię odstraszają, to może pójdź na kompromis i przesiądź się na 256 GB (od 400 zł z małym hakiem). Ja tak zrobiłem, co by nie mówić to 2 razy więcej przestrzeni dyskowej i jak dotąd nie musiałem jeszcze nic odinstalowywać, żeby zainstalować kolejną grę (choć zazwyczaj nie mam zainstalowanych więcej niż 2-3 gry).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dysk jest od tego żeby z niego korzystać, 1GB wolnego wystarczy ;)

tak duży SSD raczej nie ma sensu, chyba że ktoś naprawdę ma dużo kasy

ja kupiłem 512GB i właściwie trochę żałuję, bo nie widać różnicy w grach

60GB zajmują u mnie programy i system, i faktycznie w programach i systemie widać tą szybkość, ale w grach różnicy prawie nie ma żadnej :/ a teraz każda nowa gra to 30-60GB więc kilka gier i dysk tak czy siak będzie zapełniony

lepiej kupić SSD 256GB i jakiś dobry HDD 1-2TB

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki wam Panowie :)

Mam pewne obawy, bowiem od w sumie wczoraj mam dziwne freezy. Nie ma lagów tylko tak jakby zamraża grę na chwilkę.

 

Just cause 2 wczytywał się w 2 sekundy, teraz nagle 6-7, doom 3 bfg to samo. Może to być wina dysku?

Wywalę trochę gier i sprawdzę wtedy.

Jakim programem mogę sprawdzić tego ssd, i byście powiedzieli czy wszystko ok ?:)


Co do hdd mam 2tb seagate barracuda, i szkoda bo mogłem dołożyć do wd.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy to nie jest źle dla niego?

 

Jeśli masz raptem 1GB wolnego na dysku systemowym to mocno bym Ci radził trochę na nim posprzątać. O ile nie masz jakiegoś starocia na SF, to z dyskiem nic się dziać nie będzie, ale OS może z tego powodu mulić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...