Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem SSD crucial mx100 256GB. Podłączyłem. Sformatowałem HDD i zainstalowałem win 7 64 bity na ssd. I tutaj jest problem bo co bym nie zrobił to system nie chce się włączyć. Jak odłączę hdd to normalnie startuje 0 problemu. Kiedy podłączałem sam hdd to wyskakiwało "a disk read error occurred". Znowu podłączyłem 2 dyski i po 234263497239 próbach nagle pokazało mi się jakieś skanowanie dysków czy coś takiego i żem to niechcący anulował. Patrze a tu windows się ładuje i się załadował. Tylko że teraz nie wiem dlaczego mam razem z ssd jakieś 3 dyski pokazane z czego te 2 nie działają. Jak kliknę na 1 to wyskakuje że "struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna" a  w 2 że muszę go sformatować i "błąd danych CRC" I teraz boje się wyłączyć komputer bo znowu coś się pewnie stanie ^^ Słychać jak hdd cały czas pracuje.

Edytowane przez eaeae
Link to post
Share on other sites

- włóż instalke windowsa.

- Przy pierwszym ekranie wyboru (wybór języków) wciskasz shift+F10

- Wpisz "diskpart"

- Jak się uruchomi wpisz "list disk"

- wybierz HDD poleceniem "sel disk X" gdzie x to numer dysku, prawdopodobne 1

- następnie użyj polecenia "clean" wyczyści to zawartość całego dysku

- jak się wykona to wpisz 2 razy polecenie "exit"

- wyjdź z instalacji windowsa i uruchom kompa

- jak wstanie windows to załóż na HDD nowe partycje i je sformatuj.

- sprawdź czy komp wstanie po resecie.

Link to post
Share on other sites

Po wpisaniu diskpart pokazuje się tylko wersja i na tym koniec. Dalej nic pisać nie mogę i nic się nie pokazuje. Że tak zapytam mam tą instrukcje wykonać z podpiętym ssd i hdd czy tylko hdd? Poza tym jak hdd jest podłączony to dostanie się do uefi czy w ogóle wyświetlenie czegokolwiek zajmuje bardzo dużo czasu.

Link to post
Share on other sites

Zaraz minie godzina jak wpisalem ta komende i jest to samo. Nic sie nie pojawilo i wpisac tez nic nie moge. 

 

No teraz mam podłączony hdd i wszystko byłoby ok żeby nie to że system startuje z prędkością hdd i po wejściu w moj komputer jest tylko ssd a hdd nie widać. W menadzerze urządzeń dysk jest.


Windows startuje dobre 5 minut jak są 2 dyski podpięte i za każdym razem kiedy próbuje zrobić partycje wyskakuje błąd. W dzienniku zdarzeń pokazuje coś takiego "W urządzeniu \Device\Harddisk1\DR1 wystąpił zły blok." Pomocy  :cry:


Poważnie nikt nie wie co tu się dzieje?

Edytowane przez eaeae
Link to post
Share on other sites

No nie wątpię że program jest dobry tylko że ostatnio jak włączyłem to skanowanie to po 4 godzinach miałem sprawdzonych 0%. Wybrałem inną opcję to po chwili były napisy że dysk się zawiesił i trzeba restartować. Nie wiem może nie to włączyłem albo ten dysk coś strajkuje ....

Link to post
Share on other sites

crucial mx100 256 gb

wdc blue 1tb

asrock b85 anniversary

 

Program działa bo ewidentnie coś tam skanuje tylko jak już wcześniej pisałem nie wiem co którą opcje wybrać. Po 4 godzinach 0% to chyba coś nie tak. Nie mogę go zainicjować bo wyskakuje komunikat że dysk jest chroniony przed zapisem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...