Skocz do zawartości

FS2434 vs EV2450 prośba o radę


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

budżet

- max 1500.00 PLN

przeznaczenie

- gry 80% (FPS, RTS, MMO)

- rysunek (amatorsko, od takie mazgranie po tablecie) 10%,

- multimedia 5%

- przeglądanie stron internetowych 5%

oczekiwania

- IPS, VA

- żadnych monitorów 120Hz - 144Hz

- max 24"

warunki w pomieszczeniu

- Dzień : niewielkie okno, czasem myślę że to piwnica, gdy za ciemno, oświetlenie za monitorem

- Noc : oświetlenie za monitorem, lekkie (dosłownie) oświetlenie pokoju (nie lubię ciemni, szkoda mi oczu)

GPU

- Gigabyte GTX 670

CPU

- i5-2500K

RAM

- 8 GB

 

 

Witam,

chcę wymienić swój lekko leciwy monitor HP 2159m, na którym głównie gram, dzięki liście monitorów "drachenfeles" szukałem swojego faworyta.

Nie ukrywam że moim wieloletnim marzeniem było posiadanie monitora ze stajni EIZO, wcześniej posiadałem też NEC (4:3) i też byłem bardzo zadowolony.

 

Poczytałem forum oraz fora na temat monitorów "do gier", nie przypadła mi do gustu wizja TN-ki oraz wymagań monitorów 120Hz - 144Hz co do karty graficznej i utrzymania ilości klatek, a przyznam że gram na 60Hz i nie mam powodów do narzekania.

 

Z całej masy monitorów jakie miałem na liście pozostały 2 modele

1. Eizo FS2434

2. Eizo EV2450

I tu moje pytanie, który monitor polecicie, bo użycie słowa "lepszy" nie ma tu sensu.

 

Mam też pytanie z innej bajki, jak duża jest różnica w modelem EV2450 oraz EV2455 poza tym że posiadają matryce innych producentów, gdyż różnica cenowa pomiędzy obiema jednostkami jest spora.

 

Z poważaniem,

Sebastian

Link to post
Share on other sites

Jedną z głównych rzeczy które się żucają od razu jest różnica w tych złączach
 
VGA (D-sub) - 1 szt.
DisplayPort - 1 szt.
Wyjście audio - 1 szt.
Wejście audio - 1 szt.
+ wbudowane głośniki
 
FS2434 http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/10990531
EV2450 http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/11580607

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_ev2450.htm

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

interface to sprawa drugorzędna, niemniej tu lepiej wypada EV, bo ma DP

ważniejsze jest sterowanie podświetleniem i jak FS ma zwykłe DC tak EV ma hybrydę dzięki czemu schodzi z jasnością niżej, co ma istotne znaczenie w omawianych warunkach

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź, chyba wezmę EV2450, różnica cenowa pomiędzy tymi dwoma modelami jest niewielka, a po wypowiedzi kilku użytkowników na forum, po kalibracji wychodzi lepiej w przypadku czerni (jak na IPS) i kolorów od FS.

 

Ponadto, znalazłem sklep na stronie EIZO który oferuje usługę "Selekcja" za 250.00 PLN do monitora Eizo, jest to chyba dobry pomysł, patrząc że dostaję monitor sprawdzony?

 

Z poważaniem,

Sebastian

Link to post
Share on other sites

jeśli chcesz za to tyle płacić, swoją drogą kompletny bezsens w, bo taniej i pewniej jest zamówić zdalnie, samemu go wygrzać i w razie czego odstąpić od umowy (pokrywasz tylko koszty wysyłki czyli ułamek ceny takiej selekcji), jakby te patałachy 5 minut pomyślały i zrobiły selekcję w cenie takiego zwrotu nikt by się nie zastanawiał tylko brał, a tak to czyste frajerstwo

Link to post
Share on other sites

 

taniej i pewniej jest zamówić zdalnie, samemu go wygrzać i w razie czego odstąpić od umowy (pokrywasz tylko koszty wysyłki czyli ułamek ceny takiej selekcji)
 
 
Nigdy w takie manewry nie bawiłem się, zawsze części działały, trochę się tego obawiam.
 

 

drachenfeles, dnia 04 Lut 2015 - 17:29, napisał: FS ma zwykłe DC tak EV ma hybrydę Można jaśniej?
 
polecam artykuł LINK i dział regulacja jasności, natomiast w chcę monitor.. jest informacja o hybrydzie tych monitorów.
Link to post
Share on other sites

 

 

Nigdy w takie manewry nie bawiłem się, zawsze części działały, trochę się tego obawiam.

 

to tylko ewentualność, niestety coś takiego jak kontrola jakości nie istnieje, bo producentowi jest taniej przyjmować zwroty niż robić jakąkolwiek kontrolę, najtańsze monitory, w których się to robi kosztują po 5k wzwyż

Link to post
Share on other sites

 

 

drachenfeles, dnia 04 Lut 2015 - 17:29, napisał: FS ma zwykłe DC tak EV ma hybrydę Można jaśniej?


Rodzaj podświetlenia matrycy, zwykłe to PWM  200Hz w przypadku FS2434 a hybrydowe to PWM+DC jak w przypadku EV2450. 
Różnica między tymi monitorami jest taka, że FS jest do gier a EV to klasa biurowa. 
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...