Skocz do zawartości

gtx960 czy moze cos innego ??


Recommended Posts

Witam szukam nowej karty do mojego PC-ta :)
Moja obecna specyfikacja to :

Intel Core i5 3350P 3.1GHz
8 GB Kingston DDR3 1600
Plyta Gigabyte B75M-D2V
Karta Gigabyte GTX460 768MB OC
i zasilacz OCZ SXS 2 400W

 

Co polecacie do 1000zl do gier w rozdzielczosci 1080p :) i zeby ten zasilacz to uciagnał ( GTX460 ciagnie bez proglemu mimo ze potrafi zjesc 350W )

Z gory Thx za odp :)

Link to post
Share on other sites

W tej cenie to R9 280X jest najlepszym wyborem, obecnie troszkę wydajniejszy niż odpowiedniki zielonych w tej kwocie no i ma więcej pamięci VRam (3, a nie 2 GB) co zaczyna być już wykorzystywane.

Link to post
Share on other sites

Bierz GTX 960,najlepiej wersję SUPER JET STREAM Palita. Seria 900 ma Voxel Global Illumination (VXGI) które będzie wykorzystywane w DX12.

jak zamierzasz proponować tego kastrata do gier za 1k to idź fanboić na pclab 

tak jak kolega Głowa napisał do 1k na teraz 280x/285 jest najlepszym i chyba jedynym wyborem 

jeśli w gre wchodzą używki można się pokusić o r9 290 lub gtx 770  ale tu już zasilacz nie wytrzyma 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites
GTX460 ciagnie bez proglemu mimo ze potrafi zjesc 350W

gdzie ty kolego to wyczytałeś to ja nie wiem... ale ... no no - wiarygodne źródło ;) z tym że gtx 960 to kastrat - zgoda, niestety ten kastrat jeśli wciąż będą gry wychodziły przy ścisłej współpracy nvidii w trakcie ich tworzenia... niestety będzie nieciekawie (bo direct 12 bym się w ogóle nie sugerował i jakimiś tam technologiami dostępnymi dopiero wraz z premierą windows 10). Na dzień dzisiejszy również jak koledzy wyżej brałbym r9 280x lub poczekałbym aż troszkę dolar stanieje i wtedy kupił to co akurat będzie najwydajniejsze w założonym budżecie

Edytowane przez christophorus1
Link to post
Share on other sites

 

 

Bierz GTX 960,najlepiej wersję SUPER JET STREAM Palita

 

Może lepiej jednak niech nie bierze.

 

GTX 960 to karta, która oferuje wydajność zauważalnie mniejszą od R9 280X oraz posiada mniej pamięci. Za cenę 1000 zł jest to kompletne nieporozumienie.

 

 

 

OCZ SXS 2 400W

 

384W na liniach 12V, więc o OC GPU nie ma nawet co marzyć, ale 280X pociągnie bez problemu - procek bez OC, więc dużo nie zje.

Link to post
Share on other sites

R9-280x jest szybszy od 960ki, tutaj nie ma wątpliwości bo wszystkie testy w sieci to potwierdzają, ale zasilacz może nie wyrobić, a 960ka na dzień dzisiejszy jest kompletnie nie opłacalną kartą, którą może polecić tylko zielony fanboj.

 

Trzeba sobie zdać sprawę, że zasilacz autora ma 2 słabe linie 12V i przeciążenie jednej będzie powodowało niestabilność lub inne problemy.

Uważam, że ten zasilacz może nie dać rady, w połączeniu z 280x który potrzebuje mocnego zasilacza a jeśli jakimś cudem nie będzie problemów, to w czasie grania lub innego obciążenia będzie chodził na max swoich możliwości co również nie jest wskazane. Swoją wiedzę opieram na na własnym doświadczeniu z bardzo podobnym zasilaczem ocz modxstream pro 400W i zestawem który podobnie go obciążał były problemy, jest też inny temat na forum również z podobnym zasilaczem i zestawem i również były problemy.

Nowaj się myli pisząc, że ten zasilacz pociągnie ten zestaw z 280x bez problemu.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

modxstream pro 400W

 

Te zasilacze wcale nie są podobne. SXS2 jest konstrukcją nowszą, lepszą i minimalnie mocniejszą. Pobór mocy 280X, bez OC, to maksymalnie 250W. Procek nie zje nawet setki. Maksymalne obciążenie zarówno CPU jak i GPU ma miejsce w zasadzie głównie w benchmarkach. W grach zdarza się sporadycznie. 

Link to post
Share on other sites

Wiem, że jest całe 12W mocniejszy ale mój HD6870 ciągną dużo mniej niż taki r9-280x a jakoś miałem z nim problemy przy trochę bardziej prądożernym procku, podobnie było w innym temacie, w którym pisali, że 400w spokojnie da radę, bodajże też OCZ a po chyba niecałym miesiącu koleś wrócił z problemami które zniknęły po wymianie zasilacza.

 

Czy widzisz dla siebie jakąś konsekwencję, jeśli się mylisz ?

Może poszukać tamtego tematu ? Mam nadzieję, że go znajdę, było by zabawnie jeśli okazało by się, że również byś się w nim wypowiadał :P

Link to post
Share on other sites

 

 

ale mój HD6870 ciągną dużo mniej niż taki r9-280x

 

Nie aż tak znowu dużo - 6870 potrafił wciągnąć nawet i powyżej 160W.

 

 

 

koleś wrócił z problemami które zniknęły po wymianie zasilacza.

 

Nikt w zasilaczu nie siedzi - jeśli dany egzemplarz jest problematyczny to na odległość nie ma możliwości tego sprawdzić. Wszystkie tego typu rozprawy są czysto teoretyczne, a w teorii ten konkretny model nie powinien mieć żadnego problemu z zasileniem takiego zestawu. 

Link to post
Share on other sites

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_280X_Gaming/24.html

Wyniki poszczególnych egzemplarzy mogą się nieznacznie różnić ale widać co te karty potrafią wciągnąć.

 

Włączy furmarka i zgaśnie mu komputer, włączy Dragon Age Inquisition czy Battlefield 4 na max detalach i również może mieć niestabilny komputer. Problemem są 2 linie o wydajności ~200W jedna i ~180W druga, wystarczy przeciążyć jedną a to przy karcie która potrafi wciągnąć ponad 200W podczas grania nie jest trudne tym bardziej doliczając do tego procesor, ram i inne drobne duperele które ciągną prąd z komputera.

Tym bardziej jeśli zasilacz nie jest pierwszej świeżości i stracił trochę sprawności.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

To, że włączenie Furmarka na tym zasilaczu nie wchodzi w rachubę to raczej oczywiste, podobnie jak to, że nie ma co myśleć o OC, jednak w połączeniu z tym konkretnym procesorem, 280X nie powinien robić na tym zasilaczu żadnych cyrków podczas grania, o ile, oczywiście, PSU nie jest felerny.

 

W przypadku 7970 pobór prądu jest dość mocno uzależniony od zegarów - obniżenie częstotliwości rdzenia o 50Mhz pozwoli wyeliminować ewentualne atrakcje.

Link to post
Share on other sites

Ja pitole, musisz mieć zawsze rację i postawić na swoim za wszelką cenę, co ? Tak Ciężko przyznać, faktycznie jednak nie jestem pewien czy bez problemu uciągnie.

Rady w stylu kup za mocną kartę (dla zasilacza) i obniż zegary, żeby nie było problemów... nie włączaj programów testujących, obciążających gpu pozostawię bez komentarza. Czy to tak czasem właśnie nie zaprzecza wcześniejszemu "bez problemu" ? 

Idąc za ciosem, od siebie dodam, pamiętaj by nie renderować nic na tym komputerze przy pomocy karty graficznej, nie włączaj benchmarków ani innych programów do sprawdzania stabilności systemu oraz uważaj przy 3dmarkach oraz nowych, mocno wymagających grach, które mocno obciążą zarówno procesor jak i kartę graficzną.

 

Autorze kupuj bez zastanowienia, nowaj na pewno stawia w razie jakichkolwiek problemów, w końcu co to za problem kupić zasilacz który kosztuje grosze.

PS: Jakbyś miał jakiekolwiek problemy ze stabilnością, włączaniem komputera, uruchamianiem ponownym komputera, zacznij od sprawdzenia z mocniejszym zasilaczem (pamiętaj by nie był z czarnych list).

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Napiszę tak, i5 760@4GHz i Radeon R9 280x zużycie w grach maksymalnie około 330W zanotowałem.[ cały zestaw, w tym 3 HDD,SSD,K.Dżwiękowa i inne pierdoły ] A wiec nie powinno być problemu z PSU autora postu.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

@up, mój aktualny też. Tyle, że ten zasilacz ma je bardzo sprytnie rozplanowane, wiem bo kiedyś znalazłem bardzo dobrą recenzję w sieci. Przy 2 które muszą zasilać wszystko problem wg. mnie pozostaje.

 

Uwierzę jak zobaczę.

seben682, jak już będziesz miał tę kartę, włącz kamerę wycelowaną w monitor i włącz furmarka. Chociaż zastanawiam się, czy nie było by fajnie, jakbyś drugą wycelował w komputer ;)
Link to post
Share on other sites

tobexor D

Dziecko,jestem 25 lat starszy od Ciebie,więc na Pan proszę mi mówic. Skończ najpierw jakieś szkoły,a potem zajmij się doradzaniem czegokolwiek komukolwiek. Niech kupi R9 280X ale twoi rodzice oddadzą mu pózniej pieniądze,jak się zorientuje co kupił,a co mógł kupić!

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-960-vs-radeon-r9-280x

czyżbym trawił na pana fanbojskie ego nvidii 

tak niech kupi kastrata za 1000zł bo to przecież takie niewydajne jest 

280x niszczy tego kastrata w fulhd a w 2k/4k to może mu śledzia lizać za przeproszeniem więc nie wciskaj mi tu bajeczek o wieku bo to że pan jest starszy nie znaczy że mądrzejszy pozdrawiam i powodzenia w modlitwach o GTX 960 TI

Link to post
Share on other sites

gtx 960 nie jest kastratem, to pełen chip ;) co do jego opłacalności to jest ona żadna, gdyż jest według mnie tak ok 200 zł zbyt droga (powinna z 700 zł kosztować)

 

R9 280X jest lepszą opcją, ale przy tym zasilaczu, to bym osobiście nie ryzykował (zasilacz będzie pracował na "wysokich obrotach")

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

zaczynajac ten temat myslalem tez o r9 280x w testach jest zdecydowanie lepszy na poziomie 770 od nV lecz czeka mnie wymiana zasilacza
z postow wyczytalem ze chodzi wam o ten zasilacz ;)  Corsair 550W CP-9020097
w tabelce ma zapisana jedna linie 12V z moca 504W wiec bedzie mial jeszcze duzo zapasu ;)

Mysle ze temat wyczerpany dowiedzialem sie tego co chcialem i ;)
Thx wielkie ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...