Skocz do zawartości

Jaki aparat do 1500 zł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Deathstar,

Recommended Posts

 

 

No to wygląda na to że się wkopałem, kupiłem dziś Sonego, myślałem że Alfa będzie lepszym wyborem nawet przy tym standardowym obiektywie. Dalsza rozbudowa raczej odpada, patrząc na ceny obiektywów to drugie tyle co koszt samego aparatu :/

Życie.

 

Gdzie go kupiłeś ?

Link to post
Share on other sites

Więc kolego baw się tym aparatem jak najwięcej jak będziesz zadowolony to sobie go zostawisz a jak nie to masz kilka dni (zadzwoń dopytaj się ile)  na zwrot towaru (który był kupiony na miejscu!) bez podawania przyczyny.W media markt jest taka możliwość i tu jest +

w dobrej jesteś sytuacji bo najwyżej wymienisz na lx7.

Link to post
Share on other sites

Krecik - w MM da się dogadać - jest duże prawdopodobieństwo, że dadzą Ci albo inny sprzęt, albo zwrócą kasę w formie bonu, bo i tak się czasami zdarza. Niestety ale alfa, jak każdy system lustrzankowy/bezlusterkowy to sprzęt rozwojowy, nie bez powodu jest możliwość wymiennej optyki. Podstawowy obiektyw jest po to aby sprawdzić jakiego rodzaju fotki najczęściej strzelamy, jakiej ogniskowej potrzebujemy.

Edytowane przez Deathstar
Link to post
Share on other sites

No i niestety namącił, niestety tak to jest jak się kompletnie nie zna na czymś :/

Przekonał mnie do wyboru tej alfy mówiąc że w kompaktach jest matryca dużo mniejsza i dzięki temu będą gorszej jakości zdjęcia, no i że w tej klasie cenowej nic lepszego nie kupię.

Dałem się wkręcić i tyle, dziś jadę do MM, spróbuję wymienić sprzęt na lx-7.

Link to post
Share on other sites

Zależy do czego. Z aparatem jeżeli chcemy system Canona to warto poczekać na 750/760D, bo 1200D ma jeszcze starą matrycę, i do tego ergonomicznie jest to najniższa półka. W tym zestawie ta torba jest bardzo fajna - dobrze wykonana, pojemna. Wartość karty to jakieś 30-35 zł :P. Obiektyw z tego co widzę to też ten gorszy kit, bez stabilizacji.

 

Reasumując - poczekałbym, a jeżeli się spieszy i chcemy mieć wymienną optykę, to poszukałbym albo bezlusterkowca, albo zestawu z lepszym obiektywem jednak

Link to post
Share on other sites

witam widze,ze jest tu troche napisane o olympusie xz10. mam pytanko, bo moze ktos posiada ten aparat. na pierwszy rzut oka, zdjecia wydaja sie ok, ale mam problem z fleszem w trybie iauto, natomiast mimo wlaczonego automatycznego flesza, gdy jest ciemno lampa nie blyska. obojetnie od warunkow lampa w tym trybie nie blyska, w innych trybach jest ok. w czym tkwi problem?

Link to post
Share on other sites

Twój problem to także problem w modelu Olympus Sz-31MR ,że lampa błyskowa nie działa jak nalezy w iAuto.

Jeśli nie widzi nic poza słabym oświetleniu najwidoczniej zakłada,że chcesz użyć jednego z programów tematycznych np noc i nie używa lampy błyskowej.

Wypróbuj: skieruj aparat w nie oświetlonym obszarze i nacisnij do połowy migawke-w rogu ekranu pojawi się informacja nie wybrano flash.Teraz przesuń aparat tak aby w centrum znalazło się światło i symbol flash powinien się zmienić i zrób zdjęcie :)

Automat pomyśli aha nie chcesz zupełnie ciemny strzał tylko potrzebujesz dodatkowe światło.

Jak chcesz wymusić błysk bez ceregieli to tryb P ,byle nie auto w takich warunkach.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

chciałam odświeżyć temat, ponieważ polecane aparaty do 1000 zł 'Olympus XZ-10, Canon PowerShot SX700 HS' nie są dostępne do kupienia (albo nie mogę znaleźć). Czy w związku z tym polecilibyście jakiś aparat kompaktowy do 1000 zł? Jestem laikiem, będzie służył głównie do robienia zdjęć na wakacjach, imprezach, dzieciom itp;) 

 

Pozdrawiam, Aneta

Link to post
Share on other sites

Ja polecałbym poszukać w ofercie Nikona. Można dostać fajne aparaty, które nie są małpkami, nie są też lustrzankami, ale dla kogoś kto zaczyna są ok!

Dziękuję za odpowiedź. A co sądzicie o Panasonic Lumix DMC-TZ57, Canon Powershot SX700HS czy Panasonic Lumix DMC-FZ72? Ten ostatni trochę za duży i ciężki chyba...

 

Pozdrawiam, Aneta

Edytowane przez necia_86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...