Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Pany jak w tytule,potrzebuję tablet do internetu.Cena do 400zł.Zastosowanie generalnie internet,żeby nie mulił przy przeglądaniu.Da rade kupić coś sensownego w tej cenie?Chciałbym kupić w Agito.Jak największy ekran i wydajność.Mam na oku ten http://www.agito.pl/tablet-overmax-qualcore-1010-klawiatura-4090-1036519.html?attr=481-413709 ,czterordzeniowy procesor,1gb ram.Dzięki z góry za pomoc.Oczywiście jeśli jest sens i zauważalny wzrost wydajności to mogę dołożyć +- 100 zeta.

Link to post
Share on other sites

Nie no,nie potrzebuję aż tak wydajnej maszyny,chodzi mi tylko o to żeby internet dobrze śmigał i wsio.A ten co podałem w pierwszym poście jakoś mocno będzie odstawał od tego Colorovo?


Nie ukrywam że kusi mnie ten ekran 10",bawiłem się ostatnio 7" i troszkę był za mały jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Hmm, colorovo ma mniejszy ekran i brak 3G to jest jedyne, co ma gorsze od overmaxa (no i brak hdmi w colorovo). Pod każdym innym względem zjada go na śniadanie.

Colorovo ma:

-lepszą rozdzielczość mimo mniejszego ekranu (1024x600 przy 10 calach to masakra dla wzroku)

-Lepszą matrycę (ips)

- Windows 8.1 (podobno genialna rzecz)

- Więcej pamięci wewnętrznej

-Pewną aktualizację do win 10

 

- Droższa wersja posiada 3g i micro hdmi

 

Jeśli chcesz dokładne informacje na temat różnic między androidem i windowsem, pytaj Ravira

 

Ja bym nie brał overmaxa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsze 2 mają słabawą rozdzielczość (niby przy 7 calach jeszcze tak nie widać, ale mogłoby być lepiej)

Asusa odpuść, bo Dell venue 7 kosztuje tyle samo, a ma lepszy procesor, baterię i gołego androida bez syfu od producenta.

Pozostałe 4 linki: 

-Kolejny memo pad na intelu. Procesor słabszy niż u Della i do tego mniejsza rozdzielczość, a wszystko za podobną cenę (porównując z allegro)

-Lenovo. Te same zarzuty co do poprzedników. Procesor media tek jest słaby (mimo taktowania i 4 rdzeni przegrywa z intelem) i znów mała rozdzielczość za wysoką cenę

- Kolejne lenovo, dokładnie to samo co memo pad na mediateku, słabo

- Colorovo wypada bardzo dobrze, choć i on ma nie najlepszą rozdzielczość i do tego proporcje 4:3 znaczy zamiast prostokąta masz kwadrat (jak stare kineskopy)

- Samsung. Tego nie dotykać kijem przez szmatę. Nie wyróżnia się niczym na tle konkurencji (poza logo) a dostaje od producenta najbardziej zapychającą się nakładkę jaka powstała. Beznadzieja.

 

Podsumowując: 7 cali to tylko dell venue 7. 8 cali, albo colorovo na windowsie, albo szukanie używanego dela 8 na androidzie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Autor szuka tabletu do internetu a do takiego zastosowania nie ma wiekszego znaczenia czy mediatek czy intel. Wazniejsza jest iloszc ramu i ewentualnie rozdzielczosc. No i oczywiscie bateria. W takim przypadku oszczedne mediateki nie beda drenowaly baterii. Moj asus memo pad hd7 ma baterie 3950mAh i mt8125 i internet po wifi chodzi 10h.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O.k.,dzisiaj już coś więcej będę mógł napisać.

Więc,tablet działa OK,nie muli póki co,działają jakieś tam gierki typu Cold Spce,Subway Surf,Super Ski Jumping(fajna gierka),ekran OK nie ma żadnej pikselozy itp.jedynie do czego muszę się przyczepić to jasność,na minimum jest zbyt mocno oświetlona.Natomiast bateria to jest najsłabsze ogniwo,w ciągłej eksploatacji,wifi na ON,internet,jakaś gierka wytrzymuje 3 godz.Tablet jest bardzo cieniutki,dobrze się w dłoniach trzyma.Za tą cenę to w sumie jestem zadowolony,gdyby nie ta bateria to byłbym happy.Sklep android działa sprawnie,jest tam dużo aplikacji mniej lub bardziej przydatnych.

Edytowane przez chudy131080
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...