Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja pytałem o sprzęt do 300zł ale nikt nie pomógł, osobiście jak dozbieram fundusze chyba kupię to:

 

 TP-LINK AC1750 Archer D7

 

chciałem coś tańszego ale nikt nie potrafi podpowiedzieć. Wydaję mi się ze z twoim budżetem będzie git 8) czytałęm opienie na niemieckich forach i był to model chwalony. 

 

może ktoś jednak nam pomoże i wypowie się w może tańszych modelach?

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim po co taki drogi?

Jaki masz internet w tej Neostradzie i czy będziesz robił sieć 5Ghz?


Do sieci 5GHz wystarczy TD-W8980

Do sieci 2,5GHz 

- TD-W8970  ma anteny 3 x 5dBi

- TD-W8961ND ma anteny 2 x 3dBi

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

Rożnica miedzy TD-W8970/80   

W8970:  - chodzi tylko na lini 2.4GHz 

W8980: - chodzi na sieci 2.4GHz oraz 5GHz

Tu jest proste pytanie czy będziesz robił siec 5GHz? 

 

Archer D5

Posiada nowy standart sieci bezprzewodowej Standard 802.11ac

Możliwość zrobienia sieci 2.4GHz oraz 5GHz  

ALE MA SŁABE ANTENY !  

 

 

TD-W9980

Możliwość zrobienia sieci 2.4GHz oraz 5GHz  

 VDSL2/ADSL2+ TP-LINK TD-W9980 obsługuje najnowszy standard ITU-T G.993.2 VDSL2 pozwalający na pobieranie i wysyłanie danych z prędkością do 100Mb/s

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat. Szukam czegoś na miejsce w8910g. Neo do 20Mb/s, za rok będzie światłowód. I właśnie zastanawiam się nad w9980. 60-70 PLN więcej niż za w8970/80 jest do przełknięcia. Mam tel i kartę sieciową pod lapka w 5GHz. Chyba że u konkurencji tplinka jest coś warte uwagi (porównywalna cena i funkcjonalność).

Link to post
Share on other sites

Neostrada inwestuje w światłowód? WoW aż mi się nie chce wierzyć  ;)

Jeśli chodzi o routery to zawsze kupuje tylko to co mi jest potrzebne i jeśli ja bym robił sieć 5GHz to spokojnie W8980 wystarczy.

Link to post
Share on other sites

1 nie wiem czy to prawda bo wyczytane z netu, system AC ma lepszy zasięg? 

 

2 czy dla zwykłego usera bedzie znaczna różnica w używaniu routera z AC i bez?

 

3 w domu mam 2smarttv, 4 telefony podpięte pod wifi , 2 lapki i 1 pc i małe htpc które będą łączyć sie z internetem. max na raz chodzą 3 kompy i 1tv (tel raczej wtedy nie korzystają z sieci) czy tu zastosować dwupasmowy router czy szukać jednopasmowy taniej? wymagam minimum 1usb i bardzo dobry zasieg.

Link to post
Share on other sites

1. Większa przepustowość standardu.

2. Zależy. Primo musisz mieć sprzęt AC na dwóch końcach łącza. I, jak pewnie wiesz, szybciej będzie tylko w sieci "wewnętrznej", bo na zewnątrz ograniczy cię ISP. A po drugie zależy jak dużo i często przesyłasz coś między urządzeniami.  Ostatnio kopiowałem coś ze stacjonarki na lapka i miałem transfer do 2-3 MB/s (300 MB pliku wysyłało się prawie 5 minut - szybciej przeniósłbym przez pendrive).

3. Jak wyżej, musisz mieć sprzęt, który obsłuży 5GHz (bo 2,4GHz to wszystkie łapią). Dwupasmowy od tp-linka (tylko tu co nieco się orientuję) to w8980, w9980, archery. Konkurencja na pewno też coś ma. Osobiście czekam na w9980, zobaczymy co to za cudo i czy wiele lepszy będzie od w8910g...

Link to post
Share on other sites

a coś alternatywnego jednopasmowego z usb i dobrym zasięgiem? bo w zasadzie teraz asus n10 ogarnia temat ale brak mu usb i zasięg nie do końca jest dobry. jednak nie zaprzeczam że dwa pasma rozważę modele które podaliście wyżej, myślę że to będzie rozwojowy sprzęt. ale jak coś cenowo jednopasmowego się znajdzie to zawsze za rok dwa można zmienić

 

 

ps jak sprawdzić co obsługuje AC a co nie z domowych sprzętów? (sory jak głupie pytanie ale nie znam się na tym)

Link to post
Share on other sites

Asus najniższy z usb to n12u. A informacja o ac jest zawarta w specyfikacji sprzętów, na pudełkach będzie wielka jak wół (bo to last ficzer), u wujka googla.

 

Korzystam z tego routera i jestem bardzo zadowolony , sprawnie obsługuje kilka urządzeń na raz bez problemu .

Link to post
Share on other sites

@@mozes,

 

a gdzie używasz? ja chce w domku 200m2 z piętrem. obecnie router stoi na pietrze mniej więcej w połowie domu i przy krańcach parteru jest problem z zasięgiem. jak na razie faworytem będzie dual z AC. Wydaje mi się że 3 antenki i lepszy zasięg AC i jego przepust będzie jednorazowym wydatkiem na kilka ładnych lat mimo ceny. zwłaszcza że chcę podpiąć do niego 1tera żeby pożegnać się z przenoszeniem pendrive'ów itd...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...