Skocz do zawartości

C2d e8400-problem


Recommended Posts

Witam,potrzebuje pomocy bo nie wiem jak mam poustawiac w biosie zeby podkrecic do 4 ghz.Płyta MSI p35 neo,silentium PC fortis he1225.Ponizej opisze jakie mam dostepne ustawienie itd.:

oto aktualne ustawienie w BIOS'ie(3ghz):

Cpu mnoznik 333x9 = 3ghz

-D.O.T control-disabled

-EIST-disabled

-DDR memory frequency - 800mhz

-FSB/memory ratio- auto (1:1.25-1:1.60)

-Adjust PCIE Frequency - 100Mhz (100-200)

-Auto Disable DIMM/PCOE Frequency - disabled

 

-cpu voltage-auto

-memory voltage-auto

-NB voltage-auto

-SB I/O power-auto

-VTT FSB voltage-auto

-Spread spectrum-enabled

 

Otoz na poczatku ustawilem mnoznik na 444x9 zeby wyszlo 4ghz,przy takim mnozniku czestotliwosc pamieci skoczyla z 800 na 1067 Mhz.Ustawilem cpu voltage na 1.4V i memory voltage na 2.1 V.Komputer po restarcie sie odpalil ale na monitorze nic sie nie wyswietlalo.

 

Nastepnie podkrecilem do 3.7ghz,ram freq. podskoczyl do 988 mhz,napiecie dalem na 2V,a napiecie procka na 1.315(dual core center pokazywal 1.36).Komputer sie normalnie odpalil ale orthos wywalal blad podczas testu pamieci.

 

Wiec,czy moglby ktos mi doradzic co mam poustawiac zeby podkrecic procka do 4ghz?

Z góry dzieki.

Link to post
Share on other sites

Pamięci masz zmniejszać :D DDR Frequency ... Jednocześnie lecąc z FSB w górę... jeśli wartości pamięci będą wyższe niż standard (nie dużo, ale komp będzie niestabilny) to leć lekko z napięciem w górę...

 

A tak na boku... jeśli nie masz dobrego chłodzenia i zasilacza, a wiedzę pt. "poprowadźcie za rączkę" - odpuść O/C bo coś spłonie

Link to post
Share on other sites

OCZ modXstream pro600W,SilentiumPcFortis HE1225,ZM-stg2,slabe to to raczej nie jest,a pytam sie dlatego,ze nie wiem,normalne chyba.

 

Nie moge zmniejszyc tak sobie DDR frequency,nie ma takiej opcji,jak lece z FSB w gore to sie podwyzsza przy okazji DDR freq. Jedyne opcje jakie mma do DDR to:

-FSB/Memory ratio-mam na auto,czyli 1:1,jesli dalbym wiecej to DDR ffreq poszloby w gore bardzo.

-Advance DRAM Configuration-pokoliknieciu pokazuje sie ''DRAM timing SPD(jakos tak) i mam enabled,a jak dam disabled to sie pokazuje pelno rzeczy typu:

DRAM CAS# latency

DRAM RAS# to CAS# Dealy itd... - w tych opcjach mozna zmieniac Ilosc DRAM clocks,ale straszna mieszanina z tym,a ja nie lapie tego.

Link to post
Share on other sites

Jednak cos przeoczylem,FSB memory ratio mialem na AUTO.Jak ustawilem 1:1 to DDR freq spadlo i podnioslem procek do 4ghz a DDR freq. jest na 888.Teraz pokombinuje z ustawieniami napiec zeby stabilnie chodzil.temperatury po Oc sa wieksze niz w recenzji tego chlodzenia wiec Bede tez chyba musialchyba kupic inna plyte glowna zeby ustawic chlodzenie pionowo,albo po prostu paste zle nalozylem.Tak czy siak thx.

Link to post
Share on other sites

Jednym slowem jak nie masz pamieci 1066 albo dobrych 800 to o kreceniu powyzej 4ghz mozna pomazyc :D

Mozesz probowac dowoltowac jakby sie sypaly, albo dawac CL5, a nawet 6 jak padaki.

Recenzji chlodzenia? - tam jest taki sam proc i taka sama pasta?

albo ta sama obudowa?

nie przekraczaj 50-60 stopni bo wg mnie szkoda proca. 1,35v to tez przy takim zegarze raczej max.

Link to post
Share on other sites

Przeciez napisalem ,ze juz mi sie udalo.Co do recki to o ta mi chodzi:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/S ... -2898.html

 

tam tez nie ma dodatkowych wiatrakow w obudowie,procek ten sam,co do pasty to watpie zeby byla lepsza niz zm-stg2,jedyne co inaczej zrobione to ulozenie chlodzenia.Tez nie mam pewnosci czy mam dobrze paste nalozona.Z jednym wiatrakiem na radiatorze, przy taktowaniu 4ghz temperatura po 20 min orthosa wachala sie miedzy 62-63,czyli wiecej o jakies 6-7 stopni niz w recce.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...