Skocz do zawartości

Mysz dla graczy do 250 zł


Recommended Posts

Witam.


Mam zamiar zakupić myszkę do gier.


§Budżet: 250 zł


§Jakiej myszki obecnie używasz:Jakiejś małej myszki natec


§Jaką masz obecnie podkładkę: Nie mam. Chciałbym aby byście mi jakąś polecili


§Z jakich wartości DPI korzystasz: 400 dpi


§Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 20 cm


§W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Właściwie we wszystko: FPS, RPG, gry strategiczne, W szczególności WoT


§Ile przycisków używasz w myszce: 3


§Chwyt: Claw grip


§Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 14 cm


§Dlaczego chcesz zmienić mysz: Ponieważ obecna jest za mała i czasami szwankuje


§Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy):http://www.morele.ne...ser-tl8-651688/


Dzięki i pozdrawiam.


Link to post
Share on other sites

Wolałbym, aby myszka była dostępna na morele.net

A ten FK1 polecasz z własnego doświadczenia czy po prostu jest polecany przez ludzi ?

A i jeszcze jedno chciałbym, aby pasowała mi do niej nowa klawiatura, którą też będę niedługo kupował.

Edytowane przez dudix22
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście za 250zł kupowalbym mechaniczną (+20zł trzeba dołożyć) , tylko ze będzie ona bez podswietlenia.

 

CM Storm Quickfire XT, Qpad Mk-50, Tesoro Durandal, A4Tech Bloody B540. W tej kolejności.

 

Jeżeli nie za 150zł Gigabyte K7

Edytowane przez Pitrek7
Link to post
Share on other sites

ten roccat ma sensor avago 3090, to samo ma SS Kana v2 która jest o wiele tańsza. Do 250zł masz jescze Razer Deadaddera 2013, SS Rival, Logitech g400s. Najlepszym wyborem był by rival i fk1/fk2. A jeżeli możesz dopłacić to weź Logitecha g502 proteos core (obecnie posiada najlepszy sensor na świecie).

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy najlepszy sensor na świecie? co za bzdurne gadanie... że co ze ma 12.000dpi to najlepszy sensor na świecie?  Więcej jak 4000-5000dpi kolega nie wykorzysta chyba że ma monitor 4k albo kilka monitorów FHD.

 

Sensor w G502 to chwyt marketingowy coś jak 4k w telefonie.

 

Wiem co pisze bo miałem tą myszkę jeszcze pare dni temu i się jej pozbyłem bo była niewygodna.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites
Co to znaczy najlepszy sensor na świecie? co za bzdurne gadanie... że co ze ma 12.000dpi to najlepszy sensor na świecie?  Więcej jak 4000-5000dpi kolega nie wykorzysta chyba że ma monitor 4k albo kilka monitorów FHD.

Nawet jakby miał 100 monitorów i tak nie wykorzysta. Podbijanie DPI i tak nic nie da, fizyki nie oszuka, będzie skanować każdy pyłek co przekłada się braki w precyzji.

Przecież nigdzie nie napisał, że chodzi o DPI, a bebechy z G502 faktycznie pretendują do tego miana. 

Jednak jej waga i "ociężałość" ograniczają jej potencjał.

 

Zobacz Zowie FK1 oraz Mionix Avior 7000

 

 

Mionix Avior 7000 z własnego doświadczenia.

  

 

Co do Mionix'a rezygnujesz ze świetnej myszki.

 

 

Ja brałbym duet Mionix Avior 7000 + CM Storm Quickfire XT.

 

Może już wystarczy? Janusz biznesu się znalazł.

Też kupiłem tego aviora na massdropie, ale nie wciskałem go na siłę. Jak dla mnie cena wcale nie jest do końca uzasadniona. 300zł w życiu bym za nią nie dał. Należy też wspomnieć o przyciskach na prawej stronie i ich położeniu, niektórzy mogą trzymać palec serdeczny właśnie na nich, nie jest to wygodne i powoduje przypadkowe klikanie.

 

 

Do FK1 i Aviora dołożyłbym DA 2013. Bardzo dobrze pasuje pod clawa przy długich paluchach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgodze sie co do faktycznie przypadkowych wciskan prawych przyciskow. Ale na cale szczescie sa nieaktywne podczas standardu uzytkowania lewo recznych. A co do ceny to ja bym az tak nisko jej nie cenil bo jak dla mnie ten przedzial cenowy jest dopiero posredni. A sama mysz wydaje mi sie bardzo udana. Osobiste doznania:)

Link to post
Share on other sites

Nawet jakby miał 100 monitorów i tak nie wykorzysta. Podbijanie DPI i tak nic nie da, fizyki nie oszuka, będzie skanować każdy pyłek co przekłada się braki w precyzji.

Przecież nigdzie nie napisał, że chodzi o DPI, a bebechy z G502 faktycznie pretendują do tego miana. 

Jednak jej waga i "ociężałość" ograniczają jej potencjał.

 

 

 

  

 

 

 

 

Może już wystarczy? Janusz biznesu się znalazł.

Też kupiłem tego aviora na massdropie, ale nie wciskałem go na siłę. Jak dla mnie cena wcale nie jest do końca uzasadniona. 300zł w życiu bym za nią nie dał. Należy też wspomnieć o przyciskach na prawej stronie i ich położeniu, niektórzy mogą trzymać palec serdeczny właśnie na nich, nie jest to wygodne i powoduje przypadkowe klikanie.

 

 

Do FK1 i Aviora dołożyłbym DA 2013. Bardzo dobrze pasuje pod clawa przy długich paluchach.

 

Taką samą mam opinię, kupiłem ją z massdropu.

300zł - ok, materiały wykonania myszy są naprawdę fajne i przyjemne, ale jak za mysz, która jest chyba jedną z najdroższych na rynku, to ma dziwne zastosowanie:

 

- bardzo irytujący feeling, że lewy i prawy przycisk nie działa tak samo ( nawet nie podobnie) lewy przycisk wciska się dużo łatwiej, i ma trochę dłuższy odskok od prawego. Prawy przycisk jest bardziej napięty. - Podobna sytuacja jak w FK1. Wiadomo że by trafić by klawisze działały (Omrony) idealnie tak samo, to ciężko trafić, ale według mnie ta różnica w tej myszy jest zbyt duża, tak samo jak w FK1 - moje upośledzenie na tą przypadłość, innym nie musi wcale to przeszkadzać i da się do tego oczywiście przyzwyczaić.

 

-w Avior 7k boczne przyciski z lewej strony mocno wychodzą z konstrukcji, są dosyć mocno podkreślone i jeśli ktoś trzyma mysz Fingertip i łączy z Palmem to na pewno odczuje początkowo dyskomfort z tego, że będzie kciukiem haczył tych przycisków. Trochę mogli je schować bardziej do środka, w dodatku wciska je się dosyć ciężko.

 

To chyba jedyne rzeczy których się można przyczepić w Aviorze :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...