Skocz do zawartości

Dokupienie / wymiana ramów


Recommended Posts

Witam

Posiadam "Patriot Sector5 VIPER II DDR3 2x2GB 1333mhz" chciałbym rozszerzyć do 8gb. Dokupić do nich podobne czy sprzedać i wymienić na jakies 1600-1800?. Mój budżet to 200zł + koszt sprzedaży w przypadku opłacalności wymiany.

 

Mój konf:

i7 2600k

gtx 780

asrock z77 extreme 4

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim sprawdź, które RAMy są w pełni kompatybilne z twoja płytą główną. To na stronie producenta płyty.

Masz chipset Z77, więc optymalna częstotliwość RAM powinna być 1600MHz, tak jak na moim Asusie P8Z77-V Deluxe.

Co do modułów dobrym rozwiązaniem byłby zestaw 2x4gb w jednym "opakowaniu".

Odradzam instalowanie różnych modułów i "dopasowywanie".

Na mojej płycie znakomicie sprawdza się Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance.

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu brałbym spokojnie  2x4GB G.Skill TridentX DDR3 2400MHz CL10 dlaczego? 

Jest wiele testów porównawczych wydajność między 1333mhz a 2400mhz. Wynik? sam możesz w necie zobaczyć nawet 15fps. A to już jest naprawdę SPORO! Srednio jednak 8-10fps co i tak sądzę że to jest SPORO.

 

Sam teraz sobie sprawiłem takie pamięci, względem poprzednich jak patrzyłem u znajomego naprawdę dało to kopa. 

Cena? w x-kom masz za 369zł Sądzę że to jest dobra cena. Bo za 1600mhz dajesz i tak najmniej jakieś 300zł A wydajność 1333mhz a 1600mhz jest praktycznei neizauważalna. 

 

Po drugie odpowiedz po co ci 16GB pamięci? jeśli gry i czasem jakaś zabawa z programami to uwierz mi przepłacasz na darmo. Lepiej mieć dobre 8GB niż 16GB 1333mhz 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie nie doczytałem, widziałeś 2x to miałem już w głowie standardowe 2x4.

Będziesz musiał w płycie ustawić profil XMP lub na sztywno z parametrów jakie są napisane na stronie producenta czy nawet opakowaniu. 

 

http://oi59.tinypic.com/fnfu43.jpg

Link to post
Share on other sites

Ustawi je na 1600. Jedyne co będziesz musiał zrobić w przypadku trindetx'ów to ustawić w nich profil XMP na 2400MHz. Osobiście również posiadam te pamięci i nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Nie grzeją się nawet ze zdjętymi grzebieniami :).

 

@up

Jak pisałem to nie było twojego postu :D.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Ustawi je na 1600. Jedyne co będziesz musiał zrobić w przypadku trindetx'ów to ustawić w nich profil XMP na 2400MHz. Osobiście również posiadam te pamięci i nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Nie grzeją się nawet ze zdjętymi grzebieniami :).

 

@up

Jak pisałem to nie było twojego postu :D.

Te radiatorki na ramie, to zazwyczaj tylko gejmer-gadżet. Też mam 2400MHz CL10 i nigdy nie spotkałem się z sytuacją kiedy byłyby choć lekko ciepłe. Na 4 kostki, zamontowane obok bloku wodnego na procku, żadna nie nagrzewa nawet lekko.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładać nowego tematu pozwól autorze, że się podłączę.

 

Mam 6GB RAMu. Podkręcając procesor zmuszony byłem ustawić taktowanie pamięci poniżej nominalnego gdyż jak się okazało kości wadliwe. Zwiększanie zegara procesora nie powodowało problemu ale pamięci nawet na profilu XMP zawieszały komputer. Tak więc teraz pracują na 1200MHz (1600 mają fabrycznie).

 

Przez 4 lata wszystko śmigało pięknie. Niestety w nowych grach da się już odczuć te "6gb" i te "1200mhz" co do tej pory nie miało większego znaczenia (na przykład COD AW, Dying Light). Objawy: losowe przycięcia, wolne ładowanie tekstur po wczytaniu mapy, wolne wychodzenie do pulpitu z tak ramożernych gier no i oczywiście niższa wydajność w grach, które siedzą na podsystemie pamięci.

 

Pytania takie:

 

1. Czy opłaca się kupić 12GB RAMu 2000MHz za 400zł w ramach wymiany?

 

2. Czy taki zabieg dużo wniesie do wydajności z i7 930@4GHz? (nie odczuwam potrzeby wymiany procesora, myślę, że wszystko co złe to tylko wina pamięci)

 

Pzdr!

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Zależy tez od CL jaki masz teraz i jaki mają pamięci, na które zarzucasz sieci. Trochę dziwne, że pamięci na profilu XMP działają niewłaściwie(te co masz obecnie). Podaj jeszcze model płyty głównej i jakie konkretne ramy masz i chcesz kupić.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...