Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy po wyłączeniu DHCP da się jakoś dostać do FTP z zewnątrz w w/w routerze?

Wszystko mam udostepnione,

internet access włączony a adres widnieje 0.0.0.0

 

Router jest na końcu mojej sieci. Przed nim jest router z też wyłączonym DHCP, oraz kolejny router który podłączony jest do WAN (czyli pierwszy który rozsyła wszystko).

Wszystkie mają wyłączone DHCP, żeby urządzenia do nich podłączone były w jednej sieci.

 

Link to post
Share on other sites

Router WN1043 już mam podłączony jako pierwszy ale zapomniałem o jednym istotnym elemencie.

Net mam od sąsiada ,który legalnie (firma) go udostępnia i u niego jest router z modemem.

Także najszybciej będzie jak mi otworzy jakiś port i wtedy będę się bawił.

Chyba, że na to jest sposób?

Ja dostaje sygnał po skrętce podłączonej do WAN.

Link to post
Share on other sites

Obecnie router z dyskiem (do udostępnienia) jest pierwszy w mojej sieci.

Wygląda to tak:

net--------router (modem- którym zarządza sąsiad)------mój router z dyskiem------

 

Czyli wystarczy, że sąsiad przekieruje mi jakiś port a ja już nic nie muszę przekierowywać dalej.

 

Dalej kwestia IP.

Jeżeli ma stałe IP to w sumie nic więcej nie trzeba kombinować, ale jeżeli zmienne to trzeba będzie np na no-ip założyc konto, wklepać to do routera i wchodzić na ftp przez konto no-ip?

 

P.S. sprawdzam to IP, od wczoraj jest takie samo.

Link to post
Share on other sites

Twój router jest podłączony do tego routera sąsiada przez WAN czy LAN? Generalnie sąsiad musi przekierować ruch na Twoje IP czy to WAN czy LAN, w zależności od podłączenia.

 

Co do stałości IP - jeśli jest dynamiczne to jego czas zmiany zależy od Lease Time.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wracam do tematu.

Czy sąsiad musi mi przekierować port 21 na mój adres? Czy to może być dowolny port?

Bo mam przekierowany port xxxx ale nadal nie mogę dostać się z zewnatrz.

Ip mam stały. Router podpięty pod wan.

W ustawieniach serwera ftp zmienilem port na ten przekierowany

Edytowane przez radam5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...