Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna do 1800 ZŁ


Recommended Posts

Witajcie :) \

 

 

 

Nosze sie od dluzszego czasu z wymiana mojego gtx 760 na cos mocniejszego.

 

 

I teraz mam budzet do 1800 zł,ktorego juz nagiac zabardzo sie nie da :)

 

Wiec myslałem naturalnie o gtx970 ,ale sa tematy ze ta karta ma 3,5 ramu a nawet i 3.3....niewiadomo co to bedzie jak gry rzeczywiscie beda wymagac te 4 gb a to tylko kwestia czasu...

 

 

na gtx 980 nie dołoze ,myslalem o radku 290 ,ale jednak wole byc przy Nvdii.gtx 970 czy czekac?

 

 

niby chciaelm juz karte miec na premiere GTA 5 a tymbardziej do Maja na Wiesia

 

 

 

 

 

 

 

jakby  ktos mial jakis pomysl to niech napisze

z gory dziekuje :)

Link to post
Share on other sites

Wiecie, Tez sie wacham bo ciagle czytam o tych problemach na gtx 970.

 

 

 

8gb pamieci-jednak dzisjsze gpu chyba tego nie wykorzystaja ,moze za generacje albo dwie,to bardziej dla grafikow niz do gier.

 

 

 

r 290 jest 300 zl tanszy ,ale jednak wole isc w zielone.

 

kurcze nawet za bardzo nie ma w czym wybierac,heh :/

Link to post
Share on other sites
Ponoć na radeonach w grach są straszne artefakty.

Jeżeli są artefakty to grafika może być uszkodzona, producent nie ma tu nic do rzeczy. 

 

 

Z kolei są sztuki GTX 970, które mają problemy z pamięciami

Wszystkie maja ten "problem" jakkolwiek to nazwać.  

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Prawda taka, że zarówno R9 290 i GTX 970 to bardzo dobre i wydajne karty. Nie będziesz żałował zakupu ani jednego, ani drugiego. Koledzy słusznie zauważyli, że na używanym AMD można sporo zaoszczędzić i pytanie, czy perspektywa 800 zł w kieszeni jest dla Ciebie priorytetowa.

Link to post
Share on other sites

za tą cene możesz mieć prawie  2 x 290 ( dokładasz 200zł ) tylko zasilacz musisz mieć tak 850-1000W aczkolwiek sam miałem 1800zł i zakupiłem w listopadzie tą wersje GTX 970

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/254092/2/zotac_geforce_gtx_970_amp_extreme_edition_4gb.jpg

http://i.imgur.com/7EMqHN6.jpg

Link to post
Share on other sites

Używana 780 Ti w jakiejś fajnej niereferencyjnej wersji (z racji niedawnych problemów gtx970 z pamięciami).  Albo crossfire z r9 290 jeżeli niestraszne Ci multi GPU i masz odpowiednio potężny zasilacz.

 

A tak ogólnie to teraz przy dość wysokich obecnie cenach to taki zakup na siłę. Przeczekałbym na twojej 760 do premiery nowych radków.

Link to post
Share on other sites

780Ti ma 3GB to za mało na przyszłość wydajnościowo teraz jest troszkę wyżej jak 970 ale z czasem ją przegoni ze względu na nowszy układ + 0,5GB + 0,5GB więcej VRAMU pozatym TDP 780Ti jest o wiele wieksze jak 970 to już lepiej zrobi jak zaczeka na 970 8GB za 1800zł raczej da radę taką kupić.

 

Ja osobiście już bym się nie pchał w stary układ 780Ti no chyba że cena by była atrakcyjna powiedzmy 1100-1200zł

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

przecież nie podważyłem jej wydajnośći napisałem że jest ciut wyżej jak 970 ale wiąże się to z większą temp i poborem z gniazdka a dotatkowe pół na pół oszukane 1GB może sie przydać w kolejnym roku bądź 2 lat sam się zastanawiałem nad 780Ti w listopadzie ale ostatecznie padło na 970 teraz szkoda że nie zaczekałem dłuzej bo bym kupił 970 8GB w listopadzie nie było o tym informacji.....

Link to post
Share on other sites

 

 

780Ti ma 3GB to za mało na przyszłość wydajnościowo teraz jest troszkę wyżej jak 970 ale z czasem ją przegoni ze względu na nowszy układ + 0,5GB + 0,5GB więcej VRAMU

 

Moim zdaniem ani jedno, an drugie. 780Ti zostanie w tyle dzięki sztucznemu postarzeniu sterownikami. Przecież Maxwell musi błyszczeć. Jakiś powód musi być, że R9 280X tak mocno się ostatnio zbliżył do GTX 780 ;) Głównie z tego względu nie zdecydowałbym się na Keplera.


 ale wiąże się to z większą temp i poborem z gniazdka a dotatkowe pół na pół oszukane 1GB może sie przydać w kolejnym roku bądź 2 lat sam się zastanawiałem nad 780Ti

 

Przestań. Temperatury pracy mają zbliżone i 50W różnicy w poborze prądu to już nie taka przepaść.

Link to post
Share on other sites

@martinoxxl

 

Tak chce sprzedac gtx 760 i dołozyc do nowej karty,procek i5 4570,zasilacz 650w da rade,8 gb pamieci

 

 

 

@jorginto

 

Jak  juz wymnieniam karte to zeby najkis czas starczyła,naklepiej dłuzszy hehe :) .wiec ten budzet 1800 zl jest do rozdysponowania,800zl oszczedzania to nie piorytet.

 

 

 

@joker5513

Wlasnie czytalem o nowych radkach,niemasz nakis inf co to maja byc za modele,i kiedy premiery?

 

 

@davidoff

 

8 gb na karcie,myslisz ze to sie przyda?Mi to bardziej wychodzi ze to raczej grafikom bedzie uzytczne ,dzisjiesze gpu tej generacjii czy nowej raczej nie wykorzystaja 8 gb na karcie  :)

 

 

 

 

mi sie wydaje zeto jest wogóle ciekawy temat bo zalozymy ze mamy 3 karty

 

gtx970

r290

r290x

 

a nawet i 780ti ,choc tutaj ta ma  3gb pamieci

 

i tak naprawde kazda ma swoje wady i zalety 

 

 

http://www.redgamingtech.com/amd-r9-380x-february-r9-390x-370x-announced/

 

no chyba ze czekamy do lutego na jakiego radka 380x załozymy,?w sumie ciekawe

 

 

 

hah Salomonowy wyrok mam podjąć :D  :D

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

 

 

8 gb na karcie,myslisz ze to sie przyda?Mi to bardziej wychodzi ze to raczej grafikom bedzie uzytczne ,dzisjiesze gpu tej generacjii czy nowej raczej nie wykorzystaja 8 gb na karcie :)

 

Dałem propozycje bo widzę że za bardzo nie odpowiada ci GTX 970 w wersji 3,5GB+0,5GB więc 8GB jak znalazł :)

 

Tak 8GB nie wykorzystasz do gier a nawet jak będą to za tyle lat 970 to będzie historia

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej poczekaj do premiery nowych radków. 760 jest jakąś kartą wiec pograsz - Ja czekam na hd4600.

Teraz mamy okres że sie poprostu nie opłaca kupić karty bo i dolar wysoko stoi a pozatym konkuranecja jeszcze nie pokazała swoich produktów.

 

 

tez 

czekasz na nowe radki?

 

ZNalezlem takie cos 

 

 

 380x

 

 

The R9 380X (based on the Pirate Islands architecture) is said to be aimed squarely at Nvidia’s recently released Nvidia Maxwell GTX 970 and 980. The exact performance of the cards is of course a mystery, and AMD are being a little vague by saying both the GTX 980 and 970. It’s possible they’re still refining their final clock speeds, and therefore don’t know. Or they don’t want to let the cat out of the bag and give Nvidia a heads up.

 

W sumie wydaje sie byc ciekawe

 

premeira ma byc w lutym? stary ja  na  gtx 760 nie bylo gry zebym nie zagral na wysokich(Ryse,Unity,!!) zacna poczciwa karta,bardzo ja sobie chwale,

 

 

takze moze by poczekac luty juz idzie :)

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...