Skocz do zawartości

Karta Graficzna nowa lub używana do 300zł


Recommended Posts

Witam

Przejdę od razu do konkretów ;)

1. Szukam nowej, lub używanej karty graficznej, przeznaczonej do gier, do 300zł. Prosiłbym o podanie konkretnych modeli.
2. Czy moja specyfikacja sprzętowa pozwoli wykorzystać w pełni możliwości karty graficznej?
3. Czy wymiana karty graficznej, wpłynie na poprawę wydajności w grach?

Procesor: Intel Pentium 4 631, 3000hz (15x200)
Płyta Główna: Asrock  G41M-VGS3
Zasilanie: AKYGA AK B1-400E 400W
Karta Graficzna:GeForce GT 610 2G
Pamięć Ram: DDR3 1333hz 4G (Jedna kość)

Pozdrawiam
 

Link to post
Share on other sites

W co chcesz grac? Twój procesor to zabytek (jeden rdzeń). Kupno karty może nie rozwiązać problemu?!

Za 3 stowki szukaj używanych HD 7770 lub r7 250x jednak żadna z tych kart nie rozwinie nawet polowy swoich możliwości z tym procesorem.

Zastanow sie czy nie zmienić procka na jakiegoś core2duo czy quada? Wszystko zależy w co chcesz grac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdzie to takiego zabytku 7770 lub r7?

 

Podsumowując.

 

Procesor słabiutki- do wymiany

zasilacz - z czarnej listy nie wiadomo kiedy wybuchnie 

 

Moja propozycja jest taka na początek wymiana procesora i zasilacza.

 

Zasilacz z wysyłką 45zł http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-fsp350-60hhn-85-i5001033973.html

procesor 150zł  np taki http://allegro.pl/procesor-intel-86-q8200-core2-quad-2-33ghz-4m-1333-i5010543387.html

 

Po tym zabiegu można pomyśleć o wymianie karty graficznej. 

Przy obecnej konfiguracji wymiana karty nie ma najmniejszego sensu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ten Pentium jest dwu rdzeniowy ;). Jest to ostatni wydany Pentium.
Czyli procesor w tym przypadku może zostać? Czy jednak konieczna jest wymiana?
Zasilacz jak najbardziej kupię. Tylko czy ta 350W da sobię radę z całym sprzętem?
 

Edytowane przez Lysy91
Link to post
Share on other sites

Nie przeskoczę tego.
Myślę by zainwestwoać w płytę główną wraz z procesorem która obsługuję i5 lub i7, oczywiście z zasilaczem od razu. Nie chce wydawać nie wiadomo ile, możecie coś polecić? Nie koniecznie musi być nowe.


Dlaczego socket 1156 jest tak tani?
Znajomy akurat ma na sprzedaż płytę główną z prockiem Intel I5 750. W Benchmarku pokazuje że całkiem dobrą wydajność ma procek, zwłaszcza za taką cene którą mi oferuję. Widzę że socket nie jest rozwojowy, ale to nie szkodzi, jak zainwestuje w stacjonarke, przez pare lat nie będę nic wymieniał, a jak juz będę miał coś kupować to laptopa. Także chciałbym wiedzieć od Was, czy się opłaca taka konfiguracja dla mnie? Za parę miesięcy kupię kartę graficzną i powinno być okej na granie w World of Tanks i Battlefield 4.

Edytowane przez Lysy91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...