Skocz do zawartości

PS4 nie czyta płyt (chyba po upadku)


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z moją PS4.

 

Przestała czytać płyty, podejrzewam, że po upadku. Wydaje dziwne dźwięki a po kilki próbach czytania płyt wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano płyty".

 

Gdy wracałem ze Świąt samolotem proszono mnie o oddanie bagaż podręcznego do luku bagażowego podejrzewam, że po tej przygodzie się to stało. Nie miałem wcześniej czasu aby ją sprawdzić dziś to zrobiłem i taki klops.

 

Tutaj filmik jak sprawa wygląda:

 

 

Czy zostaje tylko serwis ? Czy można coś samemu zdziałać ?

 

Pozdrawiam 

 

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś się orientuje gdzie wysłać konsolę w Anglii ? Do jakiego serwisu sony ?

 

Pytam ponieważ pracuję i nie mam czasu aby oddać ją do sklepu a druga sprawa jak sam ją wyślę to raczej będzie to szybciej i ps4 nie przeleży tygodnia w sklepie na magazynie :).

 

ps. gdyby ktoś miał podobny problem są tego dwa rozwiązania (niestety mnie nie pomogło ale zadziałał dla wielu innych osób):

 

1. Wyłączamy konsolę.

2. Włączamy konsolę przytrzymując guzik POWER do usłyszenia sygnału.

3. Uruchomi się safe menu >>> wybieramy opcję nr. 5 i czekamy.

 

Jeżeli nie zadziałało jest druga opcja.

 

1. Wyłączamy konsolę >>> później odłączamy ją od prądu.

2. Wciskamy kilka razy przycisk power, aż konsola przestanie reagować.

3. Podłączamy kabel i uruchamiamy konsolę.

 

Niestety jak pisałem wyżej mi to nie pomogło ale wielu innym osobom owszem.

 

Mój egzemplarz pewnie zostanie wysłany do serwisu soniacza - to będzie na tyle.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Robilem kilka dni temu ps4 po upadku lecz nie oddawala plyt

Sa tam takie 2 niezalezne walki polaczone ze soba takim plastikiem co wyglada jak rurka i to one odpowiadaja za prawidlowe naprowadzenie plyty i jej oddanie. Moze to cos w tym temacie bo nie sadze by cos sie z laserem stalo bo nie ma jak chyba ze konsola zostala przygnieciona bardzo mocno lub odlecial jej magnes co przytrzymuje plyte na silniku i nie ma jak jejdobrze zakręcić

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak będziesz miał pytania to wal śmiało - sam czytnik jest mniej skomplikowany w rozebraniu od tego w ps3 bo cały mechanizm oddawania i zabierania płyty z układem naprowadzania nośnika (te wszystkie zębatki , spręźynki i ruchome prowadnice) to jedna metalowa ścianka która trzyma tylko srubka i zatrzaski - reszta to juz sam napęd z głowicą lasera i silniczkami

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wysłałem sprzęt na gwarancje w sobotę liczę, że do końca tygodnia dostanę naprawioną lub nową konsolkę bo czeka już na mnie Dying Light :P.

 

ps. w przypadku gdyby nie uznali mi gwarancji odezwę się do Ciebie w sprawie rozkręcenia i naprawienia sprzętu :).


Jestem zachwycony poziomem serwisu Sony w UK.

Wysłałem konsole w sobotę a otrzymałem NOWĄ 6 dni później w piatek naprawioną wraz z listem z przeprosinami.
Jestem zachwycony poziomem serwisu Sony w UK.

Wysłałem konsole w sobotę a otrzymałem NOWĄ 6 dni później w piatek naprawioną wraz z listem z przeprosinami. Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...