Skocz do zawartości

Przyśpieszenie kompa, proszę o rady


Recommended Posts

Witam.

Właśnie dostałem nowszy komputer. Chciałbym się dowiedzieć co mogę w nim zmienić żeby był jeszcze "lepszy" (oczywiście do gier).

 

Oto jego parametry:

procesor: Intel Celeron 2,4 GHz

płyta główna: ASUS P4S8X-X

pamięć: 512 + 512 + 256MB (wszystkie 400)

zasilacz: jakiś Tracer 450 ATX

graficzka: GeForce 7600 GS (GV-N76G256D-RH)

HDD: 40 GB + 40 GB oba na złącze ATA

 

A starszy komp to:

procesor: Pentium 4 2,4 GHz

płyta główna: Fujitsu siemens (nie pamiętam nazwy)

pamięć: 256 + 256MB

zasilacz: modecom feel 300 ATX

graficzka: gigabyte Ati Radeon 9550 128/128

HDD: przełożony do "nowego kompa"

 

Tego starego kompa sprzedam po częściach dla ludzi za myślę około max 200zl.

 

Ale wróćmy do tematu... Chciałby coś do niego dokupić/wymienić. Myślałem o wymianie kostki 256MB ramu, na 512MB lub 1GB (koszt ok 120zł)

Lub też zamienić procesor 2,4 na np ten

http://allegro.pl/item617216983_okazaj_ ... t_478.html

lub

http://allegro.pl/item618617005_pentium ... t_478.html

(stary 2,4 sprzedać) tylko zastanawiam się czy moja płyta to pociągnie? Proszę Was o jakieś rady/podpowiedzi. Bardzo dziękuję za każdą pomoc:) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jedyne co możesz zrobić, to zamienić Celerona z Pentium. Tak aby Pentium 4 znalazł się w twoim zestawie, a Celerona sprzedać. Tylko sprawdź, czy oba procesory mają Socket478.

Bo Pentium 4 to i tak staroć, ale zdecydowanie lepszy do gier niż ten Celeron.

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest S478 to pójdą, ale jak możesz zamienić na Pentiuma 2.4 to po co chcesz kupować Pentiuma 3.0 ? Wielkiej różnicy nie będzie.

 

A poza tym już pisałem, że nie opłaca się dokładać do tego komputera. A na pewno nie 100 zł za procesor, który i tak ci niewiele da.

 

Nie dokupuj nic do zestawu, tylko zbieraj na nowy. Szkoda pieniędzy na ten zestaw, w nowsze gry i tak nie pograsz, nawet jak wsadzisz najmocniejszy procesor jaki się da do tej płyty.

Link to post
Share on other sites

Tak, musisz wyczyścić dokładnie podstawy radiatorów i górne części procesorów z pasty. Następnie montujesz procesor w gnieździe. Potem nakładasz na środek procesora odrobinę pasty wielkości ziarnka ryżu. Nakładasz radiator, jego przyciśnięcie spowoduje rozprowadzenie pasty. Masz jakąś pastę?

I sprawdź, czy zaczepy radiatorów pasują (czy są takie same).

Link to post
Share on other sites

Ale jeśli chłopak nie ma z czego zbierać to ile on będzie odkładał? Rok, dwa? Kup pastę, wykręć procesor ile się da i grafikę. Może jak znajomy będzie się pozbywał starego zestawu to zdobędziesz trochę DDR'ek?

Link to post
Share on other sites

Ale jeśli chłopak nie ma z czego zbierać to ile on będzie odkładał? Rok, dwa? Kup pastę, wykręć procesor ile się da i grafikę. Może jak znajomy będzie się pozbywał starego zestawu to zdobędziesz trochę DDR'ek?

Właśnie o to mi chodzi... Wole narazie kilka złotych zainwestować.

A o ile mogę się spodziewać przyrostu wydajności? tak mniej więcej (w %)? Tylko czy nie spalę kompa, bo wtedy to już będzie masakra:/

 

PS Dziś wymienię procesor na Pentiuma 4 ze starego kompa.

Link to post
Share on other sites

10% to max co uzyskasz po OC procka.

Zasilacz to do wymiany - bomba zegarowa tak jak Twój poprzedni Feel.

Pasty nawet nie ma sensu kupować takiej drogiej. Zwykła silikonowa Ci wystarczy za kilka złotych.

 

O CoD4 zapomnij na tym komputerze, chyba, że mówisz o graniu 800x600 i wszystkim na LOW.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...