Skocz do zawartości

Smartfon do max 700 zł/ Phablet


Recommended Posts

Witam, chciałbym sprawić sobie smartfona do 600-700 max zł. 
 

Potrzebuje jak najwyższą wydajność za tą cenę, a mianowicie 

minimum 4 rdzenie procesor, ram minimum 1gb, rom obojętnie, slot na karty pamięci, dual sim obojętnie, aparat minimum 8 mpix najlepiej 13, przekątna ekranu powyżej 5 cali.  W grę wchodzą także chińskie smartfony, wykonaniem się bardzo nie różnią od reszty.



Zastanawiam się nad: 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redminote/Xiaomi-Redmi-Note.html

ale nie wiem czy czegoś mocniejszego nie ma za tą cenę.

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze usuń to czarne tło liter, bo szlag człowieka trafia przy czytaniu,
Po drugie kolega ostatnio kupił jakiegoś Xiaomi za 600zł (tydzień temu) i już mu się zaczął krzaczyć więc nie wiem czy się nie różnią od konkurencji.
Po trzecie - w tej cenie nie znajdziesz takiego androida więc w grę wchodzą tylko chińskie kombajny a to już kupujesz na własne ryzyko. Najlepiej kup to, co najładniej wygląda na papierku, bo i tak nie masz pewności co w niego wsadzili.
Przede wszystkim to, że będzie miał procesor z milionem rdzeni i pierdyliard RAMu, nie znaczy, że będzie wydajny. Pomyśl kilka razy nad sensowniejszym rozwiązaniem z normalną gwarancją producenta czyli np. LG G2 albo Motorola Moto G2 zanim wyrzucisz pieniądze w błoto.

Co to tego Redmi Note - 1GB ramu na Androida w dzisiejszych czasach to za mało do płynnej pracy przez dłuższy czas. Potrzebne jest min 2. Możesz rozważyć Asusa Zenfone 5, ale on ma niestety cienką baterię.

Edytowane przez Outlaw666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może najpierw napisz czy smartfon ma być nowy czy używany, gdzie go chcesz kupić, ale juź Ci powiem że masz spore wymagania jak na tą cenę. Nie pchałbym się w jakieś badziewia, lepiej coś dołożyć i kupić porządny sprzęt zamiast sie wkurzać potem i łożyć kase

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sam nie przepadam za chińskimi smartfonami. Jakość wykonania nie jest dobra. Nie znam żądnego znajomego, który kupiłby sobie chiński tablet i nie narzekałby. Tak wiec stawiałbym na jakąś normalną markę. 

Jeśli masz 550 max to polecam poszukać na allegro taniej Lg  G2 mini:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10005673

Bardzo dobry telefonik a sama przekątna również nie jest taka małą - 4,7 cala wystarczy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale s3 nie kupisz za 500 zł, mini tak. S3 neo kupisz za 600 zł, ale one mają wyświetlacz poniżej 5 cali. Zauważyłam , sporo narzekania na te S3, swoją drogą też chciałam go kupić, ale na szczęście nie kupiłam.

 

Proponuję jednak WP. Nie bądź uprzedzony do Lumii ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

S3 to stary model bez wsparcia, Neo już też nie ma wsparcia i snapdragon 400 z touchwizem to niezbyt szczęśliwe połączenie

 

Jeśli nie chce Lumii to nie namawiaj :)

 

Z androidem za tą cenę dobrego pahbletu nie kupisz. Raczej coś używanego do 5 cali

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ale s3 nie kupisz za 500 zł, mini tak. S3 neo kupisz za 600 zł, ale one mają wyświetlacz poniżej 5 cali. Zauważyłam , sporo narzekania na te S3, swoją drogą też chciałam go kupić, ale na szczęście nie kupiła

Akurat S3 kupi spokojnie za 500zł :) Sam za tyle kupiłem jeszcze na rocznej gwarancji a ofert jest pełno. S3 Neo jest nie opłacalny ponieważ ma Snapdragona 400 który jest dużo mniej wydajny od Exynosa.

Edytowane przez VanteTiVi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W Lumie się nie bawię z tego względu że jest na Windows Phone a jedyne kafelki jakie toleruje to na ścianach i podłodze :)

W wyborze smartfona kieruję się przede wszystkim tym, żeby bez względu na ilość aplikacji w tle działał płynnie, miał dobry aparat, spory ekran, był trwały i mało wadliwy. Ten G2 mini lepszy będzie od galaxy s3?

Link to post
Share on other sites

Tak będzie lepszy. Możesz jeszcze poszukać jakąś okazję i kupić G3s. Ma większy ekran 5 calj, a skoro szukasz czegoś większego to może byłby lepszy. Ewentualnie jeszcze Motorola Moto G 2nd gen czy 2014 jak kto woli. Czysty android robi tam swoje

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał S3 nie g2 mini. Dlaczego? Exynos miażdży snapdragona 400 który jest budżetowcem w każdym calu. Do tego znacznie lepszy ekran jak i apart. Po za tym duże wspracie od xda. Sanpdragon 400 jest bradzosłaby ciężko jest o komfort gry nawet w GTA 3 nie mówiąc o bardziej wymagających produkcjach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Exynos miażdży snapdragona 400

Tylko na papierze.

 

 

 

znacznie lepszy ekran

Wolę ten z G2 mini.

 

 

 

S3 na cyanogenmode jest dużo plynniejszy od G2 mini

Bzdura.

Mam 3x S3 i jednego G2 mini i jest zupełnie odwrotnie.

 

 

 

wgrać sobie jakiś custom Rom

Dopisz jeszcze Autorowi, że dzięki temu będzie borykał się z wiecznymi bugami, crashami.. Wiem jak to jest, przerobiłem mase telefonów z Androidem, wiele z nich było na customach i zawsze wracałem do stocka, podobnie jak wielu użytkowników.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...