Skocz do zawartości

gtx 970, poważny błąd przy alokacji pamięci


Recommended Posts

oj widzę że zabolało nie umiesz uargumentować swoich wypowiedzi

 

660Ti ma przeciez 1,5GB+0,5GB Vramu a 7950 3GB..... więc nie rozumiem twojej wypowiedzi i porównania 970 3,5GB+0,5GB jakby 970 miała 2,5GB+0,5GB względem R9 290 można by o tym pogadac tutaj masz 3,5+0,5 wiec nie rozumiem przytaczania 970 skoro 660Ti ma od razu -1,5GB względem 7950 a tu jest 970 a 290 0,5GB

,

 

 

sam wybrałeś tą  rozdzielczość

 

Moja rada nie wypowiadaj się więcej na te tematy skoro się nie znasz na nich lub nie możesz je poprzeć argumentami

 

Ile jesteś w stanie oddać VRAMU za zieloną nalepkę na obudowę?

NV robi was bez mydła a wy jeszcze im mówicie, że było przyjemnie.

 

Z takim podejściem to niedługo będziemy płacić za DYI GPU kit. Jakiś nędzny rdzeń 1GB ze 120bitową szyną + pare kości ramu luzem w worku, sprzedawane jako High-end 12GB 512bit.

 

Podałem wiele przykładów gdzie 970 ma dużo gorsze frametimes od 980. Nie będę linkował ponownie, bo szkoda mojego czasu. Sama nvidia przyznała, że problem istnieje. 

 

Wyjazdy z fanboyami zachowaj dla siebie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

czyli NV zarabia sporo i jeszcze więcej i bedzie zarabiała dopóki AMD nie wymyśli czegoś, jak widać pozwala sobie na coraz więcej skoro konkurencja śpi

 

tnie swoje karty na potęge na szynie i pamięci w ten sposób zmniejszając koszty produkcji a i tak dorównują/przeganiają AMD z 4GB i szyną 512bitową..... teraz pomyśl jaka była by wydajność 980 z szyną 512bitową.....

 

zastanów się teraz patrzysz na wydajność czy na suche liczby? bo mnie interesuje tylko wydajność.....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żeby wiedzieć jaka karta ma wydajność patrzysz na wykresy, SPECYFIKACJE. I właśnie NVidia oszukala w specyfikacji.

 

Nawet jakby miała 2 GB pamięci to mogła by mieć taką samą wydajność jaką ma teraz oczywiście czysto teoretycznie. Więc nie, suche liczby nie ukazują tego co rzeczywiście karta potrafi w danych grach. Choć sam fakt zatajenia konstrukcji jest czymś złym i nie powinno do tego dojść.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Żeby wiedzieć jaka karta ma wydajność patrzysz na wykresy, SPECYFIKACJE. I właśnie NVidia oszukala w specyfikacji.

 

Tak wykresy które pokazują jak karta ma wydajność w testach syntetycznych ( Fires Strike itd ) oraz wykresy FPSów w grach a to nas najbardziej interesuje.

 

Specyfikacja to tylko suche liczby aczkolwiek NV oszukała w nich co odpiło się na niej teraz po 4 miesiącach

 

Jeżeli ty patrzysz tylko na specyfikacje to pogratulować inteligencji.

 

Zakładając oczywiście czysto teoretycznie jeżeli karta ma 64bit 2GB  Vramu i jest wydajniejsza w grach i syntetycznych testach od karty która ma 256bit  i 4GB Vramu bez wahania wybieram tą pierwszą....

 

Bardzo chciałbym by AMD udało się wydać bardzo szybko i wydajnościowo lepszą od serii GTX 9xx bo nie chce takiego zastoju jak jest w prockach Intel vs AMD jeżeli AMD nie da rady NV wówczas skazani będziemy na taki sam przestój w kartach jaki jest obecnie w prockach....... no i do tego ceny będą takie jak teraz Intel sobie dyktuje......

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

 

 

Zakładając oczywiście czysto teoretycznie jeżeli karta ma 64bit 2GB  Vramu i jest wydajniejsza w grach i syntetycznych testach od karty która ma 256bit  i 4GB Vramu bez wahania wybieram tą pierwszą...

 

 

Janusz biznesu, i w co być grał?

W dzisiejszych czasach jest ważna wydajność i ilość Vramu. Niestety wszystkie nowe tytuły które mają jakość wyglądać to potrzebują już więcej niż 2GB... 

Link to post
Share on other sites

Janusz biznesu, i w co być grał?

W dzisiejszych czasach jest ważna wydajność i ilość Vramu. Niestety wszystkie nowe tytuły które mają jakość wyglądać to potrzebują już więcej niż 2GB... 

 

eh ok może łatwiej będzie wytłumaczyć na samochodach nie wiem czy masz prawko ale ok spróbuje.

 

Samochód A i B to ta sama klasa i to samo wyposażenie i ta sama cena wygląd nie ważny bo o gustach się niedyskutuje testy przeprowadził Kowalski inżynier w tych samych warunkach.

 

Producent podaje w specyfikacji że samochód A spala 6l/100km po testach przeprowadzonych Kowalski stwierdza że spala 7l/100km

Producent podaje że samochód A max prędkość wynosi 250km/h Kowalski po testach stwierdza 210km/h

Producent podaje że samochód A ma 185KM i moment obrotowy 450Nm

 

Producent pojazdu B podaje w specyfikacji że samochód jego spala 6l/100km po testach Kowalski stwierdza 6,2/100km

Producent podaje że samochód B max prędkość wynosi 235km/h Kowalski po testach stwierdza 230km/h

Producent podaje że samochód B ma 145KM i moment obrotowy 350Nm

 

Który pojazd wybierzesz?

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Jaka by nie była wydajność tej karty, to nic nie zmieni faktu, że nVidia świadomie oszukała swoich klientów. 

Osobiście nie widzę teraz najmniejszego sensu zmiany GTXa 780 czy 780Ti na tego kastrata. Pozdrawiam użytkowników, którym doradzano drogiego maxwella zamiast tańszych 780-tek, bo ma więcej pamięci i jest taka przyszłościowa...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

eh ok może łatwiej będzie wytłumaczyć na samochodach nie wiem czy masz prawko ale ok spróbuje.

 

Samochód A i B to ta sama klasa i to samo wyposażenie i ta sama cena wygląd nie ważny bo o gustach się niedyskutuje testy przeprowadził Kowalski inżynier w tych samych warunkach.

 

Producent podaje w specyfikacji że samochód A spala 6l/100km po testach przeprowadzonych Kowalski stwierdza że spala 7l/100km

Producent podaje że samochód A max prędkość wynosi 250km/h Kowalski po testach stwierdza 210km/h

Producent podaje że samochód A ma 185KM i moment obrotowy 450Nm

 

Producent pojazdu B podaje w specyfikacji że samochód jego spala 6l/100km po testach Kowalski stwierdza 6,2/100km

Producent podaje że samochód B max prędkość wynosi 235km/h Kowalski po testach stwierdza 230km/h

Producent podaje że samochód B ma 145KM i moment obrotowy 350Nm

 

Który pojazd wybierzesz?

Można też dać inny przykład. Weźmy taką sytuację, że kilka miesięcy temu jakiś światowy koncern samochodowy zaczyna sprzedaż nowego samochodu z silnikiem o pojemności 1600 cm3 i mocy 120 KM. Ludzie zaczynają kupować ten samochód. Po jakimś czasie okazuje się, że ten silnik ma moc nie 120 KM - a 100 KM. Ale nadal ma pojemność 1600 cm3.

Co w takiej sytuacji robi ten światowy, znany każdemu koncern samochodowy? Otóż na początek - przeprasza osoby, które kupiły ten samochód. Po czym proponuje wymianę niedobrego silnika na silnik o pojemności 1600 cm3 i mocy 120 KM. Albo proponuje inny samochód, z silnikiem o pojemności 1600 cm3 i mocy 120 KM. Może też zwrócić pieniądze za samochód z tym złym silnikiem.

Jestem przekonany, że w takiej sytuacji każdy klient mógłby żądać rekompensaty od tego koncernu.

A w chwili obecnej mamy sytuację, że ów koncern - czyli Nvidia - nie robi nic. Co więcej - brak jest reakcji instytucji odpowiedzialnych za handel, a taki samochód (czyli Nvidia GTX 970) nadal jest sprzedawany.

Myślę, że taki brak reakcji sprawia, że stan ten jest akceptowany przez te organizacje. A jeżeli akceptowana jest nieuczciwość dzisiaj - to oznacza, że jutro inne firmy będą mogły robić to samo.

Jeśli te organizacje zajmujące się handlem dziś, jutro nie zrobią nic - powstanie jakaś bardzo niedobra sytuacja. Z jednej strony słyszymy wokół, że klient ma dużo praw i że są organizacje, które go chronią - a jak przychodzi co do czego i wszyscy widzą, że jest to sprawa globalna - nic się nie dzieje...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jaka by nie była wydajność tej karty, to nic nie zmieni faktu, że nVidia świadomie oszukała swoich klientów.

 

Nikt tego tutaj nie neguje oszustwo na skale światową zresztą ich tłumaczenia są niejasne więc są winni.

 

 

 

Osobiście nie widzę teraz najmniejszego sensu zmiany GTXa 780 czy 780Ti na tego kastrata.

 

Nigdzie nie widziałem by ktoś to proponował pozatym to by było nierozsądne obie kart są świetne wydajnościowo a różnica do 970 jest niewielka.

 

 

 

Pozdrawiam użytkowników, którym doradzano drogiego maxwella zamiast tańszych 780-tek, bo ma więcej pamięci i jest taka przyszłościowa...

 

Sam się zastanwiałem nad 780Ti czy 970 ostatecznie 970 ze względu na nową architekture i mniejsze TDP oraz pamięć choć jak widać ostatni argument właśnie zmalał do różnicy 0,5GB względem 780Ti dalej wybrałbym 970 co nie zmienia faktu iż nie uśmiecha mi się 0,5GB mniej choć jest realne 4GB tylko że ostatnie 0,5GB jest o mniejszej prędkości......

Jestem przekonany, że w takiej sytuacji każdy klient mógłby żądać rekompensaty od tego koncernu.

A w chwili obecnej mamy sytuację, że ów koncern - czyli Nvidia - nie robi nic. Co więcej - brak jest reakcji instytucji odpowiedzialnych za handel, a taki samochód (czyli Nvidia GTX 970) nadal jest sprzedawany.

Myślę, że taki brak reakcji sprawia, że stan ten jest akceptowany przez te organizacje. A jeżeli akceptowana jest nieuczciwość dzisiaj - to oznacza, że jutro inne firmy będą mogły robić to samo.

Jeśli te organizacje zajmujące się handlem dziś, jutro nie zrobią nic - powstanie jakaś bardzo niedobra sytuacja. Z jednej strony słyszymy wokół, że klient ma dużo praw i że są organizacje, które go chronią - a jak przychodzi co do czego i wszyscy widzą, że jest to sprawa globalna - nic się nie dzieje...

 

Powodów jest wiele jednym się nie chce bo będą musieli czekać na nową karte czasmi i miesiąc a wydajność 970 nie zmalała i dalej stoi na bardzo wysokim poziomie, drugim jest obojętne , trzeci nie wiedzą jak to zrobić powodów wiele i teraz wygraj z potentatem jakim jest NV mim zdaniem "rozejdzie się po kościach" ta afera a NV po prostu bardziej będzie uważała jak zarobić więcej (czyt. oszukać klienta ).

 

Od jakiegoś czasu NV tnie swoje karty a tym samym koszty produkcji i sprzedaje nam pocięte kastraty teraz 960 ma 128bitową szynę a dlaczego tak jest ??? odpowiedź prosta AMD na to pozwala gdyby była mocna konkurencja NV nigdy by na to sobie nie pozwoliła..... choć widzę że nadszarpneła swoje imię ta wpadką..... będą teraz patrzeć baczniej na ręce.

 

zapewne więcej kosztuje AMD wyprodukowanie kart 512bitowej jak NV 256bitowej ale to wina AMD i ich technologii muszą coś z tym zrobić bo jak będą zwiększać szyne to TDP będzie 400W.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Nikt tego tutaj nie neguje oszustwo na skale światową zresztą ich tłumaczenia są niejasne więc są winni.

 

 

 

 

Nigdzie nie widziałem by ktoś to proponował pozatym to by było nierozsądne obie kart są świetne wydajnościowo a różnica do 970 jest niewielka.

 

 

 

 

Sam się zastanwiałem nad 780Ti czy 970 ostatecznie 970 ze względu na nową architekture i mniejsze TDP oraz pamięć choć jak widać ostatni argument właśnie zmalał do różnicy 0,5GB względem 780Ti dalej wybrałbym 970 co nie zmienia faktu iż nie uśmiecha mi się 0,5GB mniej choć jest realne 4GB tylko że ostatnie 0,5GB jest o mniejszej prędkości......

 

 

Powodów jest wiele jednym się nie chce bo będą musieli czekać na nową karte czasmi i miesiąc a wydajność 970 nie zmalała i dalej stoi na bardzo wysokim poziomie, drugim jest obojętne , trzeci nie wiedzą jak to zrobić powodów wiele i teraz wygraj z potentatem jakim jest NV mim zdaniem "rozejdzie się po kościach" ta afera a NV po prostu bardziej będzie uważała jak zarobić więcej (czyt. oszukać klienta ).

 

Od jakiegoś czasu NV tnie swoje karty a tym samym koszty produkcji i sprzedaje nam pocięte kastraty teraz 960 ma 128bitową szynę a dlaczego tak jest ??? odpowiedź prosta AMD na to pozwala gdyby była mocna konkurencja NV nigdy by na to sobie nie pozwoliła..... choć widzę że nadszarpneła swoje imię ta wpadką..... będą teraz patrzeć baczniej na ręce.

 

zapewne więcej kosztuje AMD wyprodukowanie kart 512bitowej jak NV 256bitowej ale to wina AMD i ich technologii muszą coś z tym zrobić bo jak będą zwiększać szyne to TDP będzie 400W.

Ale ludzie zaczynają już coś robić, tutaj RyviusARC proponuje:

 

https://forums.geforce.com/default/topic/803518/geforce-900-series/gtx-970-3-5gb-vram-issue/259/

 

Poza tym mamy petycję i już prawie 5400 podpisów: https://www.change.org/p/nvidia-refund-for-gtx-970

Link to post
Share on other sites

co to jest ponad 5400 ludzi w skali świata ? za mało jest może NV ugieła by się gdyby ich było 100.000 wówczas możemy mówić o sile pozatym karta pomimo tej ukrytej specyfikacji dalej nie ma co kupić w tej cenie lepszego do wyboru zostaje dalej to samo 780Ti ( cieżko chyba już nówka dostępna ) i 290X..... nie wiem ile sprzedali 970tek

 

jakby Ci teraz zaproponowali 780Ti lub 290X w zamian za 970 zamienił byś ?

 

czytam zagraniczne portale i widzę że nie tylko ja mam takie zdanie o technologii AMD vs NVIDIA

 

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/GTX-960-2560x1440

THEY ARE ON SAME PERFORMANCE LEVEL:

GTX 960
128-bit, 2GB, made of 2,94 B transistors, 120W

280X
384-bit, 3GB, made of 4,31 B transistors, 250W

This is ridiculous

FACE IT, AMD GPU technology is ANCENT
And AMD CPU technology is nonexistent

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

co to jest ponad 5400 ludzi w skali świata ? za mało jest może NV ugieła by się gdyby ich było 100.000 wówczas możemy mówić o sile pozatym karta pomimo tej ukrytej specyfikacji dalej nie ma co kupić w tej cenie lepszego do wyboru zostaje dalej to samo 780Ti ( cieżko chyba już nówka dostępna ) i 290X..... nie wiem ile sprzedali 970tek

 

jakby Ci teraz zaproponowali 780Ti lub 290X w zamian za 970 zamienił byś ?

 

czytam zagraniczne portale i widzę że nie tylko ja mam takie zdanie o technologii AMD vs NVIDIA

 

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/GTX-960-2560x1440

THEY ARE ON SAME PERFORMANCE LEVEL:

GTX 960

128-bit, 2GB, made of 2,94 B transistors, 120W

280X

384-bit, 3GB, made of 4,31 B transistors, 250W

This is ridiculous

FACE IT, AMD GPU technology is ANCENT

And AMD CPU technology is nonexistent

5400 osób to już wystarczająco dużo. Mamy problem światowy. Chodzi o fakt, że akceptując dziś oszustwo (bo tak to trzeba nazwać) Nvidii - wszystkie światowe organizacje, które podobno czuwają nad uczciwością w handlu - akceptują takie przypadki w przyszłości. Więc każdy będzie mógł sprzedawać to, co mu się podoba. Każdy będzie mógł sprzedawać samochody z silnikiem o mocy 100 KM mówiąc, że mają moc 120 KM. I nic się nie będzie działo.

Link to post
Share on other sites

co to jest ponad 5400 ludzi w skali świata ? za mało jest może NV ugieła by się gdyby ich było 100.000 wówczas możemy mówić o sile pozatym karta pomimo tej ukrytej specyfikacji dalej nie ma co kupić w tej cenie lepszego do wyboru zostaje dalej to samo 780Ti ( cieżko chyba już nówka dostępna ) i 290X..... nie wiem ile sprzedali 970tek

 

jakby Ci teraz zaproponowali 780Ti lub 290X w zamian za 970 zamienił byś ?

 

czytam zagraniczne portale i widzę że nie tylko ja mam takie zdanie o technologii AMD vs NVIDIA

 

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/GTX-960-2560x1440

THEY ARE ON SAME PERFORMANCE LEVEL:

GTX 960

128-bit, 2GB, made of 2,94 B transistors, 120W

280X

384-bit, 3GB, made of 4,31 B transistors, 250W

This is ridiculous

FACE IT, AMD GPU technology is ANCENT

And AMD CPU technology is nonexistent

 

LOL, linkujesz czyjegos trollowego komenta. Nie czytaj lepiej zagranicznych portali bo widać, że nic z nich nie rozumiesz.

 

280X miażdzy 770 i 960. 7970 (280x) niedługo będzie miała (już ma?) 4 lata... Karta, która niedługo będzie miała 1/3 Twojego wieku ciągle daje radę.

Edytowane przez erenhardt
Link to post
Share on other sites

5400 osób jak na problem światowy? Przecież to jest nic...

Jak to nic? 100 osób zgłaszających roszczenia naprawy sytuacji to już wystarczająco dużo. Problem został ponadto opisany w światowych magazynach komputerowych. A jak myślisz, gdyby np. Toyota sprzedawała taki samochód i gdyby sprawa wyszła na jaw - to co by się stało? Na bank jestem pewien, że Toyota na początku przeprosiłaby wszystkich, którzy taki samochód kupili - a potem starałaby się albo ten zły silnik wymienić albo zaproponować inny samochód o minimum takim samym silniku. Albo zwrócić kasę z jakąś dodatkową rekompensatą.

Myślę, że tak by się stało - bo Toyota to synonim światowej marki i niezawodności. Toyota wolałaby stracić na ewentualnej wymianie całego samochodu na inny - aniżeli stracić renomę.

 

Poza tym - mamy tu chyba ewidentnie do czynienia z oszustwem. A oszustwa chyba są zakazane na świecie?

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

 

 

Myślę, że tak by się stało - bo Toyota to synonim światowej marki i niezawodności.

Ja myślę, że tak by się stało, bo na świecie jest w cholerę firm produkujących samochody i Toyota zwyczajnie bałaby się konkurencji, bo przecież nie jest tak, że ich samochody są najlepsze (w sensie, że inne reszta nie jest "100 lat za murzynami") i nie ma żadnej innej marki, która mogłaby "zgarnąć" klientów. Przecież samych japońskich marek (jak już ktoś koniecznie chciałby japoński samochód) jest dużo. Nie oszukujmy się, obecnie na rynku kart graficznych tak na prawdę jest dwóch najpopularniejszych producentów i wydaje mi się, że to właśnie Nvidia jest na pierwszym miejscu...

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że tak by się stało, bo na świecie jest w cholerę firm produkujących samochody i Toyota zwyczajnie bałaby się konkurencji, bo przecież nie jest tak, że ich samochody są najlepsze (w sensie, że inne reszta nie jest "100 lat za murzynami") i nie ma żadnej innej marki, która mogłaby "zgarnąć" klientów. Przecież samych japońskich marek (jak już ktoś koniecznie chciałby japoński samochód) jest dużo. Nie oszukujmy się, obecnie na rynku kart graficznych tak na prawdę jest dwóch najpopularniejszych producentów i wydaje mi się, że to właśnie Nvidia jest na pierwszym miejscu...

Na dziś problem jest taki, że brak reakcji ze strony światowych organizacji handlu - sankcjonuje oszustwo. Chyba, że jednak już coś się w sprawie dzieje - a my po prostu o tym nie wiemy... Może już sprawa jest pod lupą takich organizacji? Nadchodzący tydzień powinien przynieść jakieś rozwiązanie. A jeśli nie przyniesie - to znaczy, że słowa o uczciwej konkurencji i uczciwej reklamie są niewiele warte... A instytucje czuwające nad tym - istnieją nie wiadomo po co.

Link to post
Share on other sites

 

 

LOL, linkujesz czyjegos trollowego komenta. Nie czytaj lepiej zagranicznych portali bo widać, że nic z nich nie rozumiesz.

 

Gość pokazał jaka jest różnica w suchych liczbach a rzeczywistą wydajnością obu kart.....

 

 

 

280X miażdzy 770 i 960.

 

no w suchych liczbach napewno ją miażdzy a w realnym świecie troszkę wydajniejsza :)

GTX 960
128-bit, 2GB, made of 2,94 B transistors, 120W

280X
384-bit, 3GB, made of 4,31 B transistors, 250W

 

 

7970 (280x) niedługo będzie miała (już ma?) 4 lata...

 

7970 premiera grudzień 2011 czyli "dopiero" co stukneło 3latka :)

280x premiera październik 2013 czyli 1 rok i 3 miesiące :D

 

 

 

Karta, która niedługo będzie miała 1/3 Twojego wieku ciągle daje radę.

 

oj chyba 1/10 ;)


 

 

Na dziś problem jest taki, że brak reakcji ze strony światowych organizacji handlu - sankcjonuje oszustwo. Chyba, że jednak już coś się w sprawie dzieje - a my po prostu o tym nie wiemy... Może już sprawa jest pod lupą takich organizacji? Nadchodzący tydzień powinien przynieść jakieś rozwiązanie. A jeśli nie przyniesie - to znaczy, że słowa o uczciwej konkurencji i uczciwej reklamie są niewiele warte... A instytucje czuwające nad tym - istnieją nie wiadomo po co.

 

nic nie zrobisz napewno nie od dziś żyjesz na tym świecie tak złożony jest nasz świat a żyjesz w POlsce więc powinieneś to wiedzieć najlepiej jak u nas jest :) wydaje mi się że te instytucje nic nie zrobią bo to "tylko" karta graficzna która nie jest niezbędna do życia.

Ja już się z tym pogodziłem bo wiem że nic nie zrobie.... coś czuje że ta sprawa ucichnie za tydzień może dwa.... i czasami będzie ktoś ją przytaczał np podczas kolejnej premiery kolejnych GTXów ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...