Skocz do zawartości

Miganie ekranu


Recommended Posts

Witam.
Moja karta graficzna: Sapphire HD 7950 3gb Dual-X
Mój monitor: LG 23MP65HQ 23"
Połączenie: HDMI

Wcześniej miałem starszy monitor z wyjście VGA natomiast karta graficzna miała tylko wejścia DVI i HDMI więc używałem przejściówki DVI-VGA.
Problem polega na tym, że co jakiś czas (różnie, niekiedy raz na godzinę, niekiedy rzadziej lub częściej) mignie mi bardzo szybko obraz. Niby nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu ale jednak boje się, żeby nie było to nic poważniejszego. Dzieje się tak tylko normalnie używając kompa, natomiast jeżeli w coś gram ten problem nie występuje (no chyba, że wtedy jest niezauważalny). Sterowniki oczywiście najnowsze. Jest jakiś program do sprawdzenia tego lub np ktoś się z tym już spotkał?

Pozdrawiam
BzyxXx

Link to post
Share on other sites

W aktualnym monitorze nie używam przejściówki już. Jest podłączony hdmi-hdmi. na starym monitorze było podłączenie przez przejściówkę VGA-DVI. I i tu i tu był ten problem dlatego myślę że może to być problem z kartą graficzną. No ale chce się upewnić.

 

Monitor mogę podłączyć do laptopa żony i sprawdze czy jest wszystko ok.

 

Co do nagrania to spróbuje.

 

Dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy to tak czasem nie jest wina sterowników omega.

Również mam HD7950 i zdarzyło mi się to kilka razy.

Na wcześniejszych sterownikach tego nie zauważyłem a na tych omega zdarzyło mi się to już ze 4 razy odkąd wyszły. Monitor podłączony przez hdmi (gw2760hm), zdarzyło się to tylko w trybie 2d (pulpit, przeglądarka). Póki co zignorowałem to bo zdarza mi się to zbyt rzadko, by próbować to wyeliminować i postanowiłem, że zacznę nad tym myśleć jak na następnych sterownikach również będzie występowało.

 

Sprawdź czy na starszych sterownikach np 14.4 też to występuje.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...