Skocz do zawartości

Przedłużenie umowy Orange S III LTE vs Lg G2 mini vs SX M2?


Recommended Posts

Witam niedługo staje przed decyzją przedłużenia umowy z orange

Mam do was takie pytanie który z tych telefonów wybrać ?. Pani z obsługi klienta  orange dzwoniła już do mnie z 2 razy i proponuje coś takiego:

Samsung Galaxy S3 LTE za 61,58 brutto

Lg G2 mini za 47,5brutto

coś wspominała o Noki Lumi 735 ale nie wypytywałem o cenę bo za bardzo wp mnie nie interesował może błąd

Też w ofercie pewnie będzie SX M2 coś podobne warunki jak lg

 

Wymagania dotyczące telefonu:

 

System- raczej android choć wiem że nie będzie tak długo służył jak wp brak wsparcia

Aparat-  jakiś w miarę dobry wiem że nie mam co wymagać cudów od takiej klasy telefonów ale żebym mógł zrobić zdjęcia jakiś notatek książek fajnie by było aby były czytelne

Ram- no to 1 gb to minimum chociaż SIII LTE ma 2 ( za to duży plus)

Procesor- no to jakiś 4 rdzeniowy

Bateria najlepiej by trzymała około 2 dni.

Wyświetlacz-  od 4.7 do 5 cali  tu czekam na wasze sugestie amoledy są takie bardzo cukierkowe nie wiem czy to zaleta czy wada. 

Wsparcie producenta- niech trwa jak najdłużej w przypadku androida.

A i opiszcie mi wady i zalety tych słuchawek, szczególnie chyba zależy mi na wadach bo jak będą istotne to nie wybiorę danego telefonu.

Słyszałem np. że w Lg G2 mini nie można przenosić aplikacji na kartę pamięci ktoś tak pisał na innym forum że ma słaby wyświetlacz tak jak SX M2. 

Samsung Galaxy S3 LTE tu się martwię o wsparcie  producenta bo to chyba telefon z 2012 r.

(może mi ktoś napisać o tym więcej)

Jest też taka kwestia który fon wybrać żeby potem można  go było najlepiej i najszybciej sprzedać

bo rozważam też takie rozwiązanie że wezmę telefon na umowę potem sprzedam a kupie jakiś taki który

będzie mi najbardziej pasował. Powiedzmy szczerze oferta Orange jest okrojona np. nie ma  Motorola Moto G 2 Gen i innych pewnie dobrych telefonów.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi 

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem SIII LTE z Play. Nie dostałem nawet Androida Kitkat. Aparat jest w miarę dobry, jeśli chodzi o zdjęcia notatek i ogólnie jakiegoś tekstu. Jeśli naładujesz w ten telefon tak z ~ 10GB to potrafi znacznie przymulić i nieraz jest to dla mnie denerwujące. Jakość wyświetlacza dla mnie jest ok. Jeśli natomiast chodzi o baterię, to przy takim normalnym używaniu na studiach wytrzymuje 1 dzień. Mój brat też teraz miał podobny wybór w Orange i wziął S3 LTE. Mam nadzieje, że będzie zadowolony. :)

Link to post
Share on other sites

A powiecie mi jak to wygląda z tym przenoszeniem aplikacji z g2 mini na kartę pamięci?Bo czytałem na innym forum że się nie da. Albo trzeba zmienić soft a jak zmienię soft to tracę gwarancję. Wiem że niby mogę przywrócić oryginalny soft, ale nie chcę za bardzo już na początku grzebać w fonie. Brał bym bez zastanowienia s3 lte ale to już leciwy model co będzie z aktualizacjami androida? to nie jest wp

którego mógł bym mieć bez zmian z 3-4 lata i by były aktualizacje.

Edytowane przez Destrodevi
Link to post
Share on other sites

S3 LTE pracuje pod sprawdzonym androidem KK 4.4.4

Wyższego już nie dostanie, ale z drugiej strony, aż tak bardzo zależy Ci na Androidzie L ?

Jest dużo custom room'ów do wgrania ale to taka ewentualność...

Swoją drogą G2 Mini też nie dostanie aktualizacji do lizaka ;)

Link to post
Share on other sites
Swoją drogą G2 Mini też nie dostanie aktualizacji do lizaka

 

źródło? Ja znalazłem informację taką, że na razie nie ma żadnej oficjalnej wypowiedzi od LG w sprawie G2 mini...

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Powiecie mi co sądzicie o LG G3S?Bo możliwe że on też będzie w ofercie? Będzie miał aktualizacje do lizaka?

Ogólnie doradźcie mi który telefon wybrać żeby potem łatwo (najbardziej korzystnie można go sprzedać).

Bo nie wykluczam takiej opcji że go sprzedam. Nie oszukujmy się oferta Orange czy innych operatorów jest okrojona nie można sobie wybrać dowolnego telefonu tylko te co są w ofercie.

Rozważam też wypowiedzenie umowy wtedy pewnie dostane korzystniejsze warunki albo może ale to mniej prawdopodobne przejście do innego operatora.

Z obserwacji widzę że telekomy nie dbają tak bardzo o stałych klientów tylko zależy im na pozyskiwaniu nowych.

Przykład przenosząc numer do orange z innej sieci jest pół roku za darmo. A co z klientami przedłużającymi umowę są gorsi?

Link to post
Share on other sites

 

 

Powiecie mi co sądzicie o LG G3S?

Bardzo udany model od LG (zresztą jak w sumie wszystkie wypuszczone w poprzednim roku). Niestety ma jeszcze trochę podatku od nowości, ale jak najbardziej daje radę.

 

 

 

Będzie miał aktualizacje do lizaka?

Oficjalnego info nie ma, ale jako, że wyszedł w II połowie 2014, to na 99% będzie miał.

 

 

 

Ogólnie doradźcie mi który telefon wybrać żeby potem łatwo (najbardziej korzystnie można go sprzedać).

Ja wziąłem Lumie 735 za 150 zł i sprzedałem za 750 w listopadzie. Całkiem dobry deal ;) 

 

 

 

Rozważam też wypowiedzenie umowy wtedy pewnie dostane korzystniejsze warunki albo może ale to mniej prawdopodobne przejście do innego operatora.

Też tak zrobiłem. Dostałem zniżkę na telefon i -30% ceny abonamentu na 2 lata.

 

 

 

A co z klientami przedłużającymi umowę są gorsi?

Trochę tak-trochę nie. Za staż jest więcej darmowych minut. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam zapomniałem  już o tym temacie więc tak wybrałem lg g3s w orange z miesiąc temu.

Ale mam do was lekki żal że nie powiedzieliście mi doradziliście że android kit kat tą wersje ma mój lg nie będzie w pełni obsługiwał karty micro sd nie da się przenosić pewnych aplikacji. Wiec jak patrzyłem na pamięć wbudowaną to sobie myślałem że 8gb mi wystarczy bo i tak kupie sobie kartę sd niestety nie wgłębiłem się aż tak bardzo w ten temat ale przecież pytałem o to w tym poście nikt mi nie odpowiedział

jak bym to wiedział to bym wziął samsunga s3 lte 16 gb pamięci. Szkoda jednak że tego tematu nie założyłem na forum androida tam pewnie dostał bym precyzyjniejsze odpowiedzi. Pewnie powiecie można zrobić roota. Ale root to już jakaś ingerencja w system mogą nie uznać gwarancji 

Edytowane przez Destrodevi
Link to post
Share on other sites

Jak na moje to każdy rozsądny człowiek przed wybraniem zaopatruje się w najwazniejsze dane, które są na wyciągnięcie ręki... Nikt za Ciebie nie będzie du*y ruszał i podawał tysięcy informacji, gdyż po wpisaniu w Google wyskakuje kilka milionów stron z tym. Wystarczy ruszyć d*pe i wpisać pewną frazę w google, aniżeli czekać wygodnie w fotelu z piwkiem w ręku i czekać aż ktoś łaskawie za Ciebie du**ę ruszy.

Edytowane przez QuYoshi
Link to post
Share on other sites

Tak ale do tego służą takie fora że ja zadaje jakieś pytania a bardziej zaawansowani użytkownicy odpowiadają na moje pytanie nie muszę wszystkiego wiedzieć czy szukać w google a takie pytanie zadałem szkoda że nie byłem bardziej konsekwentny i nie wymusiłem odpowiedzi. 

A powiecie mi jak to wygląda z tym przenoszeniem aplikacji z g2 mini na kartę pamięci?Bo czytałem na innym forum że się nie da. Albo trzeba zmienić soft a jak zmienię soft to tracę gwarancję. Wiem że niby mogę przywrócić oryginalny soft, ale nie chcę za bardzo już na początku grzebać w fonie.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...