Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po chwilowej nieobecności. Dziś założyłem radiatory rh-1 na sekcje zasilania i niestety nie ma poprawy. Chłodzenia na procesor jeszcze nie mam ale zaczynam odnosić wrażenie że proponowany scythe kama cross jednak sobie nie poradzi z dochłodzeniem sekcji, bo jak po krótkim teście w OCCT dotknąłem radiatora na sekcji to się poparzyłem i to tak ostro, natomiast radiator na CPU nie był jakoś super mocno gorący, po prostu był ciepły ... Wydaje mi się, że niestety nie obejdzie się bez wymiany mobo... Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

sekcji na pewno palcem nie dotykałeś, a na pewno była bardziej gorąca, radiatorki przewodzą ciepło, więc muszą być gorące, poluj na te wyższe, one lepiej się sprawdzają, i jak koledzy radzą jakiś nie za duży wentylator na sekcje ! ja mam wyższe radiatory u siebie na sekcji (dokładane), i w occt temp sekcji po 8-10min dochodzi do 78 C, w grach ok 65-68 C.

 

sporo tego jest na ebayu , musiał być pomieżyć dokładnie i coś wybrać

http://www.ebay.com/bhp/aluminum-heatsink

Edytowane przez RaaKoo
Link to post
Share on other sites

Najlepiej wziąć w takich przypadkach chłodzenie typu Top Flow, np, Scythe Grand Kama Cross 2, chłodzenia tego typu stwarzają również nawiew na sekcję zasilania płyt głównych. Niestety sekcja zasilania w Twoim Asusie jest dosyć uboga i niestety pod wpływem tego FX-8XX0 będzie się niemiłosiernie grzać, FX z górnej półki to pożeracze słabszych sekcji :).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Posiadam FX 8320 i nie jestem zadowolony z tego procesora, boxowe chłodzenie w tym przypadku nie zdaje egzaminu zupełnie u mnie też jest lipa z temperaturami. 

Przestroga dla osób które chcą kupić jakiegoś fx'a, nie zapomnijcie kupić jakiegoś chłodzenia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich ponownie. Po długim wyczekiwaniu dziś zamontowałem scythe grand kama cross 2. Podczas testu w OCCT temp waha się pomiędzy 54-60 C. Dochodzi do 60 zwiększają się obroty wiatraka, spada do 54, obroty spadają rośnie temp, obroty wzrastają itd i po 10 min zatrzymałem test. Następnie włączyłem Watch Dogs , pograłem chwile na średnich ustawieniach graficznych w oknie i było ok, podobnie jak w OCCT. Poźniej zmieniłem ustawienia na wysokie, fulscreen, 1080p i zanim wcisnąłem resume bach - komp się wyłączył! Myślę, że tu była kwestia tego, że być może chwile, za późno zaczęły zwiększać się obroty wiatraka i cooler nie zdążył zbić temperatury. I tutaj pytanie, czy warto spróbować ustawić ręcznie obroty wiatraka na wyższe? Czy może odpuścić i szukać innej mobo? A może jeszcze jakieś inne rady?


Jednak ręczne podkręcenie wiatraka coolera nie pomogło.. po kilku minutach grania w BF3 komputer się wyłączył przy temp poniżej 60C...

Link to post
Share on other sites

Ustaw obroty ma maksymalne i wtedy testuj.

Na zdjęciu sekcji zasilania zaznaczyłeś główne mosfety ale pominąłeś mniejsze sterowniki mosfetów które również należy schłodzić.

Jakiego zasilacza używasz ?

 

 

Czy może odpuścić i szukać innej mobo? A może jeszcze jakieś inne rady?

Jeśli "odpuścić" to ogólnie FX'a i zmienić platformę na LGA 1155 lub 1150 z i5.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem za 750 zł. Nie wiem czy jest szansa stracić na nim mniej niż 200 zł. Jeżeli już miałbym zmieniać wszystko, to jakie byłoby najbardziej optymalne rozwiązanie w stosunku jakości do ceny? Wydaje mi się, że fajnie by było mieć i5 4460k, ale razem z płytką to wyjdzie chyba ponad 1200 zł, a jeśli już miałbym zmieniać, to chciałbym się zmieścić w 1000 zł lub +500 do tego co dostałbym za FX'a


Zasilacz to i-tec silent force 530w

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zasiłka. Zapewne w pierwszej kolejności to ona nie wyrabia.

 

W razie czego zawsze możesz sprzedać tą płytę za około150 pln i kupić coś lepszego za 300 skoro już masz FX. Jaką masz kartę graficzną??

Link to post
Share on other sites

Z takim zasilaczem jak twój, nie ma prawo to dobrze działać, ja bym się bał na nim to odpalić!

W dobrej cenie masz teraz chieftec-a 600w ,spokojnie sobie poradzi z fx-em

 

http://www.ceneo.pl/20120826#mh=a8d2C9PR17005chiefBgoFhtJSWZX2sjgRjX4GwiEkyhOQpTqyZoHk_RgPwu0hGKDGqih3fJInIETjMupT2S5AlPjb11vsoha_Cvb3VO2iaT_qbsooz-2rjBHzwvJ1v1LkAu-PCNdYGbIhEMt6zPeq7Htm82kuyIRKuMojNVcd8cXf0FY7zK_PDYkJN4ZALE0khFnSew2

Edytowane przez RaaKoo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziś, kupuje zasilacz, ale chyba także kupię nową płytę, ponieważ ze starych bebechów złoże drugiego kompa dla brata, bo mu padł... Moglibyście polecić jakąś mobo w granicach 200-400 zł tak żeby uciągnęła tego FX'a? zastanawiałem się nad:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a97-r2-0-am3-amd970-4ddr3-raid-usb3-glan-atx-m5a97-r2-0-514734/

http://allegro.pl/nowa-plyta-asrock-970-extreme3-am3-ddr3-usb3-gw-36-i5111646142.html

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego czy podkręcasz, będziesz maił zamiar podkręcać ten procesor. Jeżeli nie to wystarczy np. ten asrock lub  jakiś inny odpowiednik np z gigabyte też z sekcją zasilania 4+1. Jeżeli zaś zamierzasz wykorzystać pełnię możliwości tego procesora jaką oferuje po podkręceniu to ten asus jest bardzo dobrym wyborem, jednak z bardziej polecanych płyt za stosunkowo nieduże pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...