Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznje!Wymienielem procesor phenom II 555 BE na fx 8350. Po wymianie pojawił się problem z temperaturą. Gdy sprawdzam temp procesora w biosie wynosi ona ok 48 stopni w stanie spoczynku. Po wlaczeniu watchdogs na probe po ok 2 min gry komputer sie wylaczyl domyslam sie ze z powodu temp ponieważ wiatrak chodzil glosno jak jakas turbina. Korzystam z chlodzenia dolaczonego do procesora. Prosilbym o podanie mozliwych przyczyn i ewentualnych rozwiazn. Jedyne co mi przychodzi do glowy to byc moze plyta glowna nie daje rady mimo ze powinna ciagnac fx do 140W ale jest dosc stara (asus M5A87), lub moze rozmazala sie pasta, gdyż procesor byl wyciagany poniewaz po montazu okazalo sie, ze potrzebna jest aktualizacja biosa. Za kilka godzin naloze nowa paste. Jestem nowym forumowiczem także proszę o wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites

Ile masz stopni podczas grania?

Dotknij palcem radiatora procesora czy rzeczywiście jest gorący, możliwe że jest chłodny, a wentylator wchodzi na wyższe obroty bo prockowi ciepło.

Jakie napięcie masz na rdzeniu podczas spoczynku i w grze?

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Wymieniłem paste na mx-2. Temperatura po sprawdzerniu w biosie była o 1 stopień niższa, natomiast w OCCT wynosi 35-36 stopni czyli jakieś 12 mniej niż w biosie, teraz nie wiem ktróre źródło jest pewniejsze... Przed wymianą pasty zrobiłem test CPU:OCCT medium data set i po 1min 37s temperatura podskoczyła do 65 stopni, natomiast po wymianie pasty 65 stopni osiągną po ponad 5 min więc jest już jakiś postęp. OCCT pokazuje napięcie ok 3,34-3,33 V.

Link to post
Share on other sites

mozliwosci sa dwie. Ratowac sytuacja i kupic cos innego na procek do chlodzenia go i przykleic radiatory na sekcje. Jesli to nie pomoze to zmiana mobo na lepsze. Chyba ze obrazu podejmiesz decyzje o zmianie moba i zakupie lepszego chlodzenia. Zmiana samego chlodzenia moze pomoc choc obawiam sie ze raczej niewiele to da :/ taki urok fxa

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

po pierwsze zmień bios na najnowszy.

Chłodzenie box to tragedia, wiem co mówię, bo miałem takiego FX 8350. Zmień chłodzenie na porządne i nie drogie np. wspomniane SilientumPC lub Thermaltake Contact 30.

Z płytą się wstrzymaj, a chłodzenie i tak musisz kupić.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli sekcja zasilania jest kiepsko chłodzona to idealnym kandydatem na cooler jest konstrukcja typu top flow. W tym przypadku warto dorwać Scythe Grand Kama Cross 2. Ochłodzi Ci również sekcje zasilania.


Przed chwilą włączyłem nfs most wanted na full detalach, gierka chodziła bardzo ładnie ale po kilku minutach komputer się wyłączył. Wg OCCT to była tem ok 57 stopni.

Na ile włączłeś to OCCT?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli sekcja zasilania jest kiepsko chłodzona to idealnym kandydatem na cooler jest konstrukcja typu top flow. W tym przypadku warto dorwać Scythe Grand Kama Cross 2. Ochłodzi Ci również sekcje zasilania.

 

Ewentualnie Noctua C-14 tylko cenowo drogo wychodzi, ale z takim FX8350 wydajność rewelacja.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Przy tej mobo skłaniałbym się jednak ku temu Scythe. Do tego można pokusić się o radiatorki na sekcję zasilaniana np. takie klik. Zawsze na pewno coś pomoże, chyba, że znajdziesz wersję rh3 to polecam kupić wtedy rh3.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

W takim razie w przyszłym tyg zabieram się za zakupy i wtedy zobaczymy jakie będą efekty :)


Będę zamawiał radiatory na sekcje zasilania naklejał je pierwszy raz, więc dla pewności zapytam... O ile dobrze rozumiem to powinienem nakleić je w tym miejscu http://pokazywarka.pl/of0o9m/  ? Czy wypadałoby odtłuścić to aby dobrze trzymały się radiatory, jeżeli tak, to czy może być np spirytus ewentualnie coś na bazie alkoholu?

Link to post
Share on other sites

Odłączam za każdym razem kiedy planuje otworzyć obudowę w celu grzebania :) Kiedyś słyszałem nawet, że zanim zacznie się grzebać, to dobrze jest dotknąć czegoś metalowego, aby rozładować napięcie elektrostatyczne, ale w sumie nie jestem pewien czy to taka przezorność czy może jest jednak jakaś minimalna szansa na uszkodzenie...

Link to post
Share on other sites

Elektrostatyka istnieje, ciało człowieka może się nawet naelektryzować osiągając wysokie wartości napięcia. Z reguły nie stwarza to zagrożenia, człowiek elektryzuje się np. przy ściąganiu wełnianego swetra. Czasem serwisanci używają nawet specjalnych opasek, które eliminują ten efekt. Mimo wszystko zawsze warto walnąć łapy o coś co charakteryzuje się przewodnością dla świętego spokoju :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...