Skocz do zawartości

Drukarka laserowa


Recommended Posts

Witam!

 

Zastanawiam się nad zakupem w miarę taniej monochromatycznej drukarki laserowej do domu.

Ostatnio zacząłem drukować sporo dokumentów i posiadany Epson R300 nie jest wystarczająco szybki, a i jego eksploatacja jest zapewne droższa niż w przypadku używania drukarki laserowej.

 

Ostatnio moją uwagę zwróciły dwie drukarki Samsunga (głównie ze względu na stosunkowo niską cenę).

 

Samsung ML-1665 - 299 zł

Samsung ML-2525W - 550 zł

 

Tonery do ML-1665 kosztują 200-249 zł (zależy od sklepu) i starczają na 1500 wydruków, natomiast tonery do ML-2525W kosztują +/- 249 zł i starczają na 2500 wydruków.

 

Co byście radzili?

Link to post
Share on other sites

od niemal 8 lat użytkuję hp laserJet 1200, tonery z allegro kosztują mnie 50zł (oczywiście regenerowane, zamienniki są po ok 80zł) i wystarczają na ok 2,5tyś stron (a nierzadko i więcej), samą drukarkę kupiłem za 100zł + przesyłka. Niekiedy miała przerób całej ryzy papieru, albo i więcej i to dwustronnie w ciągu jednaj nocy i nic sobie z tego nie robiła, wszystkie części są banalnie tanie (grzałka, rolki, separator) i sam mogę sobie spokojnie wymienić.

Brakuje mi w niej jedynie print serwera, no ale nie można mieć wszystkiego.

kupiłem ją w sumie tylko dlatego, że z założenia miała wychodzić taniej niż atramentówka, poza tym nie drukuję systematycznie, tylko np 3 miesiące przerwy i potem podczas sesji pół toneru w ciągu kilku tygodni.

W robocie używam hp lj 3030, budowa zbliżona do mojej, tylko ma fax i skaner z podajnikiem.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że dobrym modelem jest też http://www.ceneo.pl/1835802 koszty też niskie. Ten drugi samsung ma tą zaletę iż posiada wifi! Sam się też zastanawiam nad jakąś nieduża laserówką i nie mogę się zdecydować, chociaż korci mnie też wielofunkcyjne a nie wiele droższe urządzonko http://www.ceneo.pl/;004+sdcp~~F7030.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...