Skocz do zawartości

Monitor do gier


Recommended Posts

Witam, czas na zakup nowego monitora. Zastanawiam się jaki model wybrać i z jaką matrycą. Korzystałem kiedyś z tn Belinea 1705 G1 i kolory były takie wyblakłe, ale może dlatego, że miał on tylko wejście vga. Obecnie korzystałem z LG 22EA53VQ-P  ips półtora roku i tutaj kolory są lepsze niż w tym tn, ale może to być spowodowane innym podłączeniem hdmi cyfrowym? Włączyłem dziś tą starą tn i widać różnicę w kolorach, ale nie ma tragedii i mi to nie przeszkadza. Czy w tych nowych modelach przy matrycy tn jest różnica w wyblakłym obrazie po hdmi? Mam parę typów monitorów które mi się podobają: Samsung S24D590, Asus VG248QE, BenQ BL2410PT, Dell U2414H, LG 24GM77-B

 

 

  • budżet : 1500zł
  • przeznaczenie: gry (diablo 3, cs), filmy, internet
  • model karty graficznej: msi gtx 970
Edytowane przez Nevill
Link to post
Share on other sites

Mi sie ostatnio monitor zepsuł i też się czaje na jakiś. Mam na oku http://www.morele.net/monitor-aoc-g2460pg-661811/masz widze GTX970 tak jak ja a ten monitor jest już z Gsync. Z tym że puki co nie ma za dużego wyboru w monitorach z Gsync i ceny są kosmiczne. Ten AOC to najtańszy  jaki jest dostępny. Czytałem sporo, sporo też oglądałem i wygląda na to że najlepiej poczekać jakiś czas (nie wiem jaki) aż wyjdzie więcej modeli z Gsync. Wyjdą też modele na matrycy IPS z Gsync. Bo jak na razie to monitory dla graczy są  na matrycy TN a IPS ma właśnie lepsze odwzorowanie kolorów i lepsze kąty widzenia. Wady to nie ma chyba monitorów IPS z odświeżaniem poniżej 5ms.

Edytowane przez POSTMAN
Link to post
Share on other sites

Pojawiło się na przykład coś takiego: Asus RoG SWIFT PG27AQ. Sam się zacząłem zastanawiać nad nim :)

Jest jednak parę rzeczy które warto wiedzieć:

Po pierwsze primo: To jest RoG, czyli nerkę trzeba sprzedać na chińskim ebayu żeby sobie na niego pozwolić :)

Drugie primo: nowa konstrukcja, nowe problemy... chyba warto odczekać i dać się pobawić innym w świnki morskie 

Trzecie primo: będzie wolniejszy od TN.

 

Sam mam tego LG i w mojej skromnej opinii to w miarę udany monitor, ale szalu z kolorami nie ma jak to w TN. Na 1 x GTX 970 to nie wiem czy dasz rade wyciągnąć te stale 144fps, ale może niech się wypowie na ten temat ktoś kto w D3 i CS gra. 

Jeśli mało grasz a dużo oglądasz/przeglądasz, to nie wiem czy ci taki monitor potrzebny jest. Ja go uzywam przede wszystkim do rzeźni na ekranie, żeby stres odreagować po pracy :)

 

Tu na forum to chyba najbardziej chwalony z tych co wymieniłeś to ten Dell-a. Wydaje się ze jest dobry do wszystkiego...

Link to post
Share on other sites

Jeśli w większości grasz i grasz w ~90% we wspomnianego cs'a to jak najbardziej tn'ka 144 Hz. Jeśli natomiast przeglądasz internet, oglądasz filmy w tych samych proporcjach co grasz, to możesz wziąć ips'a, np. Eizo fs2434 lub Dell'a u2414h (oba nadadzą sie do grania, lecz ten pierwszy ma dodatkowe funkcje, jak rozjaśnianie obrazu przy graniu...).

Edytowane przez Biskit
Link to post
Share on other sites

Mało tych monitorów z g-sync na razie, ten aoc nawet fajny, ale ma tylko displayport. Dell odpada bo w specyfikacji odświeżanie to 8ms, wcześniej miałem ips, ale 5ms. Jeszcze trochę poczekam, może zostanie coś zapowiedziane, jak nie to chyba wybiorę LG 24GM77-B.

Link to post
Share on other sites

Mało tych monitorów z g-sync na razie, ten aoc nawet fajny, ale ma tylko displayport. Dell odpada bo w specyfikacji odświeżanie to 8ms, wcześniej miałem ips, ale 5ms.

Po pierwsze czas reakcji, nie odświeżanie (kolega wyżej wspominał) LG podaje najniższy zarejestrowany, czyli jak maja np 14, 5, 10 i 11 to z tego podadzą Ci 5, Dell natomiast uśrednia je.

Wszystkie G-Sync maja tylko 1 port z tego co pamietam i to zawsze Display Port.

Dobrze pamiętasz. ;) Nie tylko AOC, ale każdy monitor z Gsync'iem bedzie miał tylko display port. Edytowane przez Biskit
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że miałem na myśli czas reakcji matrycy, ale się pomylilem straszne, koniec świata. Jak chcesz to sobie daj tego bana jak będziesz spokojny. Specyfikacja della podaje 8 ms to się nie będę do myślał czy to jest uśrednione czy inne. Jeśli chodzi o aoc to jeden port mi nie wystarczy, bo będę musiał przepinac kable w razie podłączenia innego urzadzenia, także jest to minus.

 

Edytowane przez Nevill
Link to post
Share on other sites

... Bo jak na razie to monitory dla graczy są  na matrycy TN a IPS ma właśnie lepsze odwzorowanie kolorów i lepsze kąty widzenia. Wady to nie ma chyba monitorów IPS z odświeżaniem poniżej 5ms.

 

TN nie musi być gorszy od IPS, wszystko to kwestia elektroniki w monitorze. Możesz mieć IPS z biedną elektroniką i bedzie dużo gorszy od TN z lepszą elektroniką :P Albo inaczej, jak wyjdą monitory na matrycy IPS z g-sync to nie jest powiedziane że każdy z nich będzie lepszy od TN z g-sync. Monitor monitorowi nie równy a IPS nie jest gwarancją dobrego OBRAZU :)

Link to post
Share on other sites

 

 

TN nie musi być gorszy od IPS, wszystko to kwestia elektroniki w monitorze. Możesz mieć IPS z biedną elektroniką i bedzie dużo gorszy od TN z lepszą elektroniką
 

 

ale pewnych rzeczy w TN się nie przeskoczy, nie bez powodu akronim rozwija się do Twoje Nieszczęście i żadna elektronika tu nie pomoże

 

 

 

Monitor monitorowi nie równy a IPS nie jest gwarancją dobrego OBRAZU

 

zgadza się 

Link to post
Share on other sites

kąty to jedno zawężony zakres możliwych do wyświetlenia barw i kilka innych technicznych ograniczeń powoduje, że ich zastosowanie jest dość powiedzieć ograniczone, gdyby nie cenne dla graczy dobre czasy reakcji w ogóle do niczego by się nie nadawały

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...