Skocz do zawartości

Procesor do HD5850 w Crossfire


Recommended Posts

Q9550 jest wykonany w niższym procesie technologicznym i ma więcej pamięci podręcznej i jest kilka procent szybszy zegar w zegar. Z tego co czytam to o wiele lepiej się podkręca i rewizja E0 podobno bez większych problemów przekracza 4ghz. Mój Quad potrzebuje już bardzo wysokiego napięcia by przekroczyć taktowanie 3.8Ghz, a przy SLI i CF podobno każdy megaherc się liczy. Nie wiem tylko czy opłaca się dokładać 300-400 złotych(biorąc pod uwagę, że sprzedałbym Q6600 za dobrą cenę).

Link to post
Share on other sites

5850 konkurował z gtx285 i wydajnosciowo sa na jednej półce,w jednym tytule przegania 5850 a w nastepnym 285,to jesli chodzi o serie 200.Natomiast w nowej serii 4xxx,5850 dostaje baty i tyle na temat.

 

Mylisz się 5850 jest średnio kilka procent wydajniejszy od gtx460 1GB. Oczywiście są tytuły gdzie gf bedzie szybszy ale to działa w obydwie strony. Po oc sytuacja sie jakoś specjalnie nie zmieni bo obie karty się nieźle podkręcają.

Link to post
Share on other sites

Starą kartę sprzedaję :) Przy obecnych cenach i ponoć świetnym skalowaniu SLI na dzisiaj kupiłbym dwa GTXy460 768MB albo 1GB. Podobno w SLI przewyższają HD5850 w CF. Wydaje mi się, że mimo wszystko lepiej poczekać ten miesiąc czy dwa na nowe Radeony.

A co do procesora to na 90% kupię dwie karty i wydaje mi się, że wtedy warto by było sprzedać Q6600 i kupić tego Q9550.

Link to post
Share on other sites

Głównie do gry w BFa:Bad Company 2. A także do Gothica 4, Crysisa, Metro w full hd i z wszelkimi bajerami. Jeden HD5850 raczej nie wystarczy żeby uciągnąć np. Metro 2033. Jeśli już miałbym zaoszczędzić to zamiast jednego HD5850 kupiłbym dwa GTXy 460 768mb. Mugen nie jest mi potrzebny, bo mój cooler jest tylko niewiele mniej wydajny :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...