Skocz do zawartości

Procesor do HD5850 w Crossfire


Recommended Posts

Chyba trochę niefortunnie nazwałem temat, bo szkoda mi trochę kasy żeby zmieniać proca. Chcę się po prostu upewnić czy proc nie będzie zbytnio dusił tych kart. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że mój Quad raczej starczy, przynajmniej tak sugerowali mi znajomi, jak mówiłem mogę go jeszcze podkręcić. Tak czy inaczej proszę o wasze opinie.

A zakupem Radka właśnie zamierzam poczekać do premiery HD6000 bo 1000 zł to jednak dość wysoka cena. Myślicie że cena znacząco spadnie?

Link to post
Share on other sites

Mój zasilacz to Tagan 2-Force II Series 600w. Mobo MSI P45 Neo2-Fr. Właśnie myślałem żeby połączyć dwa GTXy 460 768mb w SLI, ale z powodu płyty głównej to odpada, a jej na pewno nie będę zmieniał bo nie dawno kupiłem. A na początek chciałem kupić jedną kartę a potem dokupić drugą tak więc karty nVidii odpadają :)

EDIT:Na razie łączenie HD5850 w tandem uważam za nieopłacalne ale myślałem że do końca roku ceny powinny spaść w dół.

Link to post
Share on other sites

Pełny GTX460 jest mocną kartą ale chciałbym wkrótce dołożyć drugą kartę choć może jeszcze się rozmyślę. Na razie poczekam na premierę nowych Radków i wtedy coś kupię. A co do mojego procesora to na pewno nie ograniczałby dwóch kart?

No i mam jeszcze takie inne pytanie. Zamierzam sprzedać GTSa 250 i czy 300 złotych za niego uważacie za dobrą cenę?

 

Podobno można zrobić SLI na płytach 775 do tego nie przystosowanych (oczywiście z 2x 16x pci-e)

Hmm wątpię, że P45 obsługuje SLI.
Link to post
Share on other sites

1. Jeden GTX460 spokojnie starczy Ci do nowszych gier. Jak zabraknie mocy to go sprzedasz i kupisz mocniejszą kartę.

1.1 HD5850 nie skalują się tak dobrze jak GTX460.

2. On będzie ograniczał nawet jedną HD5850, więc przydałoby się OC.

3. 300zł to dobra cena za tą kartę (one po tyle chodzą)

 

E:

Może nie jest to p45, ale może udać się to u Ciebie http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/S ... -2980.html

 

Użytkownik Darxis chyba próbował http://www.benchmark.pl/poradnik/SLI_na ... -2791.html

Link to post
Share on other sites

Czytałem o narzędziu SLI Tool do płyt z chipsetem Intela i okazuję się, że to jednak może działać. Hmm także jeśli to prawda to zdecydowałbym się na GTXa 460 i ewentualnie potem dokupiłbym drugiego. A co do procka to stabilnie chodził mi na 3.90Ghz, więcej go nie podkręcałem. Ale chyba te 300mhz więcej to trochę za mało do dwóch kart.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak. DO jednego HD5850 wystarczy ten procesor bez problemu. Wiem bo mam ową kartę i wolniejszy procesor. U mnie jest tak na styk aczkolwiek karta lepiej się czuje "gdy procesor podkręcam do 3.8Ghz.

 

Sprawdziłem wydajność w 4 grach na tej karcie i różnie taktowanym procesorem. Ustawiłem go na 3Ghz i 3.6Ghz. Wyniki w grach były właściwie niezmienne prócz jednego tytułu gdzie dodatkowe 600mhz miało jakiś tam wpływ. W dzisiejszych grach procesor ma mniejsze znaczenie niż kiedyś.

 

Do dwóch kart HD 5850 procesor już niekoniecznie wystarczy w 100% ale... no właśnie. Tym się przejmować nie musisz bo sytuacji gdzie procesor będzie ograniczał będzie naprawdę niewiele. Cztery rdzenie taktowane 3.6Ghz to naprawdę dużo. Jeżeli da radę podkręcić do 3.7-3.8Ghz to warto (ale dopiero wtedy gdy dokupisz drugą kartę)

 

Także więc kupuj Radosłąwa, ciesz się wydajnością, a gdy dokupisz drugiego (np za pół roku) bądź spokojny o wydajność swojego Quada.

Link to post
Share on other sites

Tak, tak. A Radeonów się dobrze nie kręci?

 

Podkręciłem swojego 5850 tak "pstryk" z 725mhz (standard) do 850mhz. Jak to zrobiłem? Przesunąłem suwak częstotliwości w prawo o tyle ile chciałem. Pamięci z 4000mhz do 4400mhz. Puściłem Fur Marka i brak najmniejszych niestabilności. Nie wiem ile mogę podkręcić dalej, nie potrzebuję sprawdzać bo karta wystarcza mi bez OC.

 

Te Radeony kręcą się do 900mhz a jeżeli Bart0ssy kupi wersje Radeonów które pozwalają zmienić napięcie na rdzeniu to wartości w granicach 950mhz są jak najbardziej do osiągnięcia.

 

Ponad 200mhz na rdzeniu więcej?! Jaka karta tak dobrze się kręci. GTXy460 wydajnościowo zostają daleko w tyle. Dlatego polecam Radeony. Wiem że są droższe ale na moje oko się opłaca.

 

Aha. Najmniejszych problemów z żadną grą nie miałem jak do tej pory. A gier próbowałem wiele. Sterowniki Czerwonych są naprawdę dopracowane a sama karta jako że już rok istnieje na rynku naprawdę dobrze jest wspierana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...