Skocz do zawartości

Słaba jakość nowego monitora


Recommended Posts

Cześć!

Do tej pory korzystałem z monitora LG Flatron E2350T podłączonym na dvid do gtsa 450. Niedawno kupiłem nowy monitor - LG 23MP75HM. Nie miałem żadnego kabla hdmi w domu więc podłączyłem go tymczasowo na dsub. Obraz był bardzo kiepski ale nie martwiłem się tym bo pomyślałem, że na hdmi będzie lepiej. Stary monitor zostawiłem na dvid i podłączyłem jako drugi. Niestety obraz na nowym monitorze wygląda fatalnie. Z jakością i ostrością raczej nie ma problemu. Natomiast kolory są bardzo słabe. Biały jest żółtawy, czarny strasznie wybielony i ogólnie inne kolory też. Próbowałem wszelkich ustawień monitora, a także w panelu nvidii przywróciłem fabryczne ustawienia w każdej zakładce. Nie mam już pomysłu co to może być. Hipoteza, że monitor za 600zł jest gorszy od monitora w tej samej cenie sprzed 4 lat jest dziwna. Proszę o pomoc. Próbować coś ustawiać czy może go oddać.

 

Aha. Opinie innych ludzi są dobre. Może to wina mojego modelu?

Link to post
Share on other sites

Podłączania samego też próbowałem ale na hdmi bo nie mam przejściówki.

O jaki sterownik dokładnie chodzi ponieważ setup nie uruchamia się automatycznie, a na płycie jest wiele plików (sterowniki już instalowałem ale manualnie, pobrane z internetu według instrukcji lg)

Edytowane przez TheMrKarolus
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem to co polecił worm, pobawiłem się kolorami w menu monitora i wygląda no to, że wreszcie jest to czego oczekiwałem. Biel jest biała, a czerń czarna. Wieczorem dam jeszcze znać jak poustawiam to dokładniej. Dziękuję bardzo za pomoc.

Na przyszłość gdyby ktoś miał podobny problem - wszystkie kolory w menu podbiłem do 70,a niebieski do 85.

 

I jeszcze pytanie dodatkowe. Mam w opcjach czas odpowiedzi, lepiej jest go mieć na wysoki, wyłączony czy coś po środku?

Link to post
Share on other sites

Tez tak mialem gdy mialem podłączony monoitor na dsub jak zmienilem na dvi wszystko bylo ok. Na dsub nie mogłem wlaczyc Fullhd kolory byly dziwne itd. Ważne jest żeby nie używać tez przelaczki dvi dsub bo dsub to wejście analogowe a dvi i hdni cyfrowe. Za bledy przepraszam pisze z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...