Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aktualnie posiadam EVER SILVER ATX 420 W. W przyszłym miesiącu zamierzam kupić nowy. Proszę o radę. Zasilacz ma być dobrany pod nowy sprzęt ( karta graficzna i dysk twardy będą nowe)

 

E5200 2.9 GHZ

ABIT IP35-E

Radeon 3850 512 MB DDR3 ( Karta graficzną też kupuje nową. Prawdopodobnie 4850 lub 4770)

WD Caviar SE-16 250 gb 16 mb cache SATA II ( wymiana na 500GB)

3 GB RAM

Link to post
Share on other sites

Z zaproponowanych wyżej radze kupić droższy. Ma wszystkie potrzebne kabelki do grafiki.

A jak masz samemu wybierać to lepiej kupić jakiś firmowy (a nawet trzeba).

Popatrz czy ma wydajność powyżej 80% (najlepiej zloty znaczek 80+) i czy ma wszystkie potrzebne wtyczki (2 x pcie 6+2 pin) a reszta to już według uznania: kolor, wiatraczek, odlaczane kabelki itp.

Na ra

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli dokonasz ulepszenia sprzętu, to zasilacz, który aktualnie posiadasz w zupełności wystarczy. Napisz jeszcze tylko ile jest w stanie dać łącznie amperów na liniach 12V, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji. Zasilacze Dark Power są super (sam taki posiadam), ale mają jedną poważną wadę: niemiłosiernie piszczą w nich cewki pod obciążeniem. Oczywiście można je zalać np. silikonem, ale traci się wtedy gwarancję. Odpinane kable to fajny bajer, ale na dobrą sprawę niepotrzebne kable można spiąć opaskami zaciskowymi blisko zasilacza i po problemie. Jeśli jednak chcesz zmieniać zasilacz to polecam: http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ ... ,id,44391/

5 lat gwarancji, cisza i największa zaleta, jedna ale za to bardzo mocna linia 12V (41A).

Link to post
Share on other sites

Tyle to i ja znalazłem :( . Ale udało mi się dokopać do danych na stronie producenta. Jednak coś z nimi jest nie tak, bo moc szczytowa zasilacza wynosi 470 W, a łączna moc linii 12V to 480 W. Na tabliczce znamionowej zasilacza poszukaj czegoś takiego jak combined power 12V czy 12V1 & 12V2. Powinieneś mieć tam wartość w watach lub amperach. Odczytaj ją. Chodź sądzę, że to tylko formalność, bo zasilacz bez problemu wytrzyma sporo mocniejsze komputery niż Twój.

Link to post
Share on other sites

Ten test też znalazłem, ale nie ma w nim informacji o łącznej obciążalności linii 12V . Czasem naprawdę nie mogę się nadziwić z jaką konsekwencją unika się podawania wydawałoby się podstawowych parametrów posługując się jedynie mglistym pojęciem mocy ogólnej. Znalezienie zdjęcia przedstawiającego całą tabliczkę znamionową też często graniczy z cudem :) .

 

Edit: Zasilacz da radę, ale dziwi mnie fakt, że nawet na tabliczce znamionowej nie ma podanych wystarczających danych, a te na stronie producenta są trochę podejrzane. Odnoszę wrażenie, że te zasilacze są polskiej produkcji :( .

Link to post
Share on other sites

Tu masz test mojego zasilacza.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... W-956.html

ta recenzja to jedna wielka reklama. z pomoca przychodzi znow nvision i ich test zasilaczy w ktorym na crossload ten "potwor" daje 274W na linii 12V. delikatnie rzecz biorac szalu ni ma. co nie zmienia faktu, ze zestaw z 1wszego postu udzwignie...

ktorys juz raz widze pochwaly dla tych zasilaczy, ktore opinii zbyt dobrej nie maja. jedyna zaleta jest to, ze sa najbardziej polskie z dostepnych na rynku i tyle. niektorzy wymieniaja je nawet jednym tchem z feelami, huntkeyami i innymi markowymi inaczej.

Link to post
Share on other sites

Tak, dwie linie 12V po 20 A. Ale jeśli dobrze ogarniam to Obciążalność linii +3.3V i +5V to 250 W a więc na 12V pozostaje tylko 170 W? To troszke mało. Zależy jeszcze czy swój sprzet bedziesz podkrecał, bo jeśli tak to jednak proponowałbym coś troszeczke mocniejszego 500-550W

Link to post
Share on other sites

zle ogarniasz, amperarz przy liniach mowi o tym ile maksymalnie jest dana linia w stanie dostarczyc. gdy 5 i 3.3 wezma 250W to faktycznie zostanie cos kolo tego co podales, lecz jesli nie wezma nic lub tyle ile zwykle biroa te linie w kompie (czyli prawie nic) to 12V dostarczy ~275W (wg testu crossload na nvision). ever jest wdziecznym przykladem bujnej wyobrazni marketingowcow... 2 linie 12V po 20A... przy maksymalnym obciazeniu jedna poda 240W a na druga zostanie 35W czyli niecale 3A. no ale jak przepniesz kabelki to druga tez poda 20A :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...