Skocz do zawartości

Recommended Posts

wczesniej okres zwrotu wynosił10 dni a teraz 14. Tyle wiem na pewno.

Co z kasą za wysyłkę. Sprzedający zwraca za wysyłke do i odsyłke powrotną czy tylko za wysyłke do ?

 

Wczesniej zwracał tylko wysyłke do.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

tzn prawnie w polskiej ustawie  wcześniej nie było

Jak jakiś sprzedawca marudził to się powoływałem na prawo unijne i zazwyczaj wtedy zwracali bez gadania.

dobra doczytałem cośtam

Jak wygląda sprawa ze zwrotem urządzenia? Klient płaci tylko za odesłanie, a otrzyma zwrot pieniędzy za dostarczenie przesyłki oraz za zwrócony towar, jednak trzeba uważać na jeden mały haczyk - należy wybrać najtańszy sposób dostawy oferowany przez sprzedawcę. Jeżeli wybierzemy droższy, właściciel nie ma obowiązku zwracać nam pieniędzy za przesyłkę.

 

bardzo ciekawe :E

 

Osoby, które zakupiły urządzenie przez Internet będą mogli odstąpić od umowy w ciągu 14 dni - obecnie ten okres trwa 10 dni. Termin 14 dni obowiązuje tylko wtedy, kiedy sklep poinformuje klienta, iż ma taką możliwość. Jeżeli kupimy towar i powyższa informacja nie będzie umieszczona w żadnym widocznym miejscu (np. obok przycisku kup) to czas ulega wydłużeniu do 12 miesięcy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem na allegro od ASUSA (strefa marek allegro) kartę GTX 970

Niestety muszę ją odesłać i teraz pytanie czy mogę ją zanieść do komputronika czy muszę wysyłać?

 

Wybrałem wysyłkę kurierem nie odbierałem osobiście.


edit:

tylko wysyłka niestety.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio kupiłem na allegro od ASUSA (strefa marek allegro) kartę GTX 970

Niestety muszę ją odesłać i teraz pytanie czy mogę ją zanieść do komputronika czy muszę wysyłać?

 

Wybrałem wysyłkę kurierem nie odbierałem osobiście.

edit:

tylko wysyłka niestety.

jeśli kupiłeś ją w komputroniku, to nie mogą ci zabronić dostarczenia jej recznie. Wysłać musisz oświadczenie, po czym dostarczyć towar. Ustawa nie określa w jaki sposób towar ma być dostarczony, poprostu MA BYC i tyle

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...