Skocz do zawartości

Gigabyte Radeon R9 270X, nowa, "przycinanie się" obrazu, miganie czarnych poziomych pasków.


Recommended Posts

Cześć. Ostatnio kupiłem nowy komputer.

 

  Intel Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

  Gigabyte Gigabyte Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256bit (1100/5600)  

  AsRock AsRock H81M-DGS /intel H81, LGA1150/

  GoodRam GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black    

  Antec Antec VP-PC 500W 120mm  

  Zalman Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Karta podłączona jest do monitora Benq kablem DVI-I. Podczas przewijania szybkiego np. forum, lub w grze np. Far Cry 4 jak zrobię gwałtowniejszy ruch, mam na środku ekranu poziomy pas, taki jakby ktoś przeciął na chwilę ekran i w ułamku sekundy znowu go złożył ale krzywo, wszystko trwa setne sekundy. Da się zauważyć taki jakby czarny odcień też. Taka ścinka ekranu na ułamek sekundy. Dodam, że nie są to typowe artefakty w stylu jakichś trwałych figur, pasków białych.

 

Czy karta się grzeje?

 

Podczas gry na bardzo wysokich detalach karta nie przekracza 50 stopni C.

Jest średnio 60 fps na rodzielczości 1920x1080.

Rdzenie procesora też mają użycie około 60%.

Ram ok 3GB.

 

Ogólnie rzecz biorąc karta chodzi cicho, nie jest zarzynana ani przegrzana. Grafika też jest wyświetlana poprawnie poza właśnie tymi dziwnymi poziomymi ścięciami.

 

Far Cry 4 jest oryginalny.

 

Sterowniki?

 

Obecne najnowsze sterowniki pobrane ze strony producenta.

 

Czy ktoś coś może mi poradzić? Nie mogę niestety wrzucić screena jak to wszystko wygląda bo na screenshocie tego nie widać.

 

Mam windows 7, 64 bit.

Edytowane przez lowcajeleni
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy o to chodzi, ale na swojej r9 270x sapphire dual-x mam podobnie, zależy pod jakimi sterami działa. Raz na jakiś czas przez ekran przechodzi taki cienki, czarny pasek od góry do dołu, nie jest on duży, ale jednak jak tak mignie przed oczami to widać. Teraz aktualnie siedzę na 14.9 i nie zauważyłem żebym miał te paski. System to 8.1 x64.

Edytowane przez danios50
Link to post
Share on other sites

Tak to jest właśnie tak, że to nie przeszkadza niewiadomo jak. Ale jest to nowy i wcale nie taki tani sprzęt dlatego jestem zaniepokojony. U mnie właśnie taki jakby przerwany pasek jest poziomo na środku od lewej do prawej strony.

 

Sterowniki mam|:

Wersja pakietu sterowników: 14.501.1003-141120a-177998C

Wersja programu Catalyst: 14.12 AMD Catalyst Omega Software

 

Teraz nie mam czasu ale później zainstaluje sterowniki beta.


Sterowniki w wersji beta na stronie są starsze niż te które mam, więc jest to pewnie beta do nich jakaś stara. Więc ich nie instalowałem.

Edytowane przez lowcajeleni
Link to post
Share on other sites

Przekopałem pół internetu, także na anglojęzycznych forach. Okazuje się, że jest masa ludzi mających problemy z tymi radeonami r9.. Zdarza się, że reklamują i dostają niby nowe a problem jest dalej. Są różne wydania tej karty m.in MSI, Sapphire, ASUS, i podobno MSI i Sapphire wypuściło jakieś nowe biosy naprawiające problem, a Gigabyte leci w kulki.. Czy ktoś niedawno kupował tą kartę? Zauważyłem, że przez to mruganie mocno mnie bolą oczy..

Link to post
Share on other sites

No to teraz zabije wam (bo sobie już zabiłem) ćwieka. Odłączyłem kartę, wyjąłem, podłączyłem normalnie DVI do płyty głównej. Komp jest odpalony na zintegrowanej grafice, czy tam tej procesora (nie znam się na tych Intel Graphics). I co? I przy przewijaniu nadal migocze na środku. Przy filmikach też. Więc co? Karta musi byś sprawna.. Co może być walnięte? płyta?


Monitora wina to być nie może bo przy telewizorze jest tak samo. Kabla też raczej nie bo podłączyłem przez VGA i przejściówkę i jest tak samo. Kurczę nie wiem.


Gdzieś tam już nie pamiętam gdzie pisali, żeby zflashować biosa płyty głównej. Myślicie że to ma szanse pomóc?

Link to post
Share on other sites

Dam wam fotkę jutro bo dzisiaj nie mam aparatu. Synchronizacja pionowa tylko częściowo rozwiązuje problem bo obraz jest lepszy ale i tak migocze tylko tak, że ciężko to dostrzec. Po pół godziny siedzenia przy kompie, bolą mnie tak oczy, że nie wiem.. Szukam na yt podobnych problemów ale są albo dużo wieksze albo inne.

 

O coś takiego jak tutaj. Tylko u mnie normalnie na pulpicie jak jestem nic nie robie to pozornie jest dobrze. Ale bolą oczy jak się patrzy.

Mruga dosyć mocno jak szybko się zmienia coś na ekranie, leci filmik, skroluję forum itp.

 

https://www.youtube.com/watch?v=AR0qFGCbu_0

Link to post
Share on other sites

Kurde zainstalowałem stare sterowniki 13.12 i już się prawie cieszyłem bo pasków nie ma ale kurde ciągle jest tak, że np. jak włączę film to on jest mało płynny.. jest to wrażenie kratkowania.. ja już sam nie wiem. Bolą mnie oczy może to dlatego jutro zobaczę na spokojnie jeszcze raz.

 

P.S Serdeczne dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Mam rozwiązanie mojego problemu. W grze pojawianie się pasków było prawdziwe. Problem rozwiązało ustawienie V-sync, czyli synchronizacji pionowej. Tak jak mówiłem, na pulpicie nie było tych pasków tylko przy przewijaniu szybkim forum, albo dynamicznej akcji w filmie itp. Kamień spadł mi z serca bo winowajcą nie były karta graficzna, kabel, monitor, płyta główna ani sterowniki. Problemem były moje oczy. Ostatnio za dużo siedziałem przy kompie, na monitorze miałem zbyt dużą jasność i po prostu to wrażenie kratkowania, braku płynności były przez ten ból oczu. Czyli w moim przypadku domniemany skutek okazał się przyczyną a przyczyna skutkiem. Zauważyłem to będąc u kolegi, zacząłem szybko przewijać forum, widziałem to samo co u mnie, włączył filmik na yt, widziałem tak jak u mnie. Kolega widział normalnie.. Dzięki wszystkim za udzielanie się w temacie.

 

I właśnie dlatego nie mogłem znaleźć na yt dokładnego filmiku jaki myślałem, że miałem bo go nie było.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam,

mam chyba podobny problem, na ekranie przy szybszym ruchu pojawia sie zakłócenie w postaci paska 

https://youtu.be/gxxi6JR0Ook

jak na twarzy tej pani z teledysku

mam nowy komputer, zainstalowane nowe sterowniki, monitor jest ok (na 4 innych ta sama usterka się uwydatnia), sprawdziłam wszystkie wejscia, różne kable (bez znaczenia), niezależnie czy monitor podpięty jest do karty graficznej czy do zintegrowanej.

Mój sprzet:

 
Intel CORE i5-4460, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80646I54460) 
Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)      
Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU) 
Gigabyte GA-H81M-S2H, H81, LGA1150, VGA, GLAN, SATA3, USB3, DDR3 (GA-H81M-S2H) 
Asus 24F1MT - (DRW-24F1MT/BLK/B/AS) następca DRW-24F1ST/BLK/B/AS             
Gigabyte Geforce GTX 750Ti 2048MB DDR5/128bit OC (GV-N75TOC-2GI) 
Corsair VS Series 550W 80PLUS 120mm FAN CP-9020097-EU 
SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (SPC125) 
Proszę o pomoc
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...