Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znacznie lepszy niż Androidy w podobnej cenie. Dziala szybciej, płynniej i co wazne ma długie wsparcie. Z dotychczasowych informacji od Microsoftu - wynika, że za darmo dostanie Windows 10.

 

Do wad należy mała ilośc Pamięci - tylko 16 GB, można się ratować Kartami Pamięci.

 

Do Twoich zastosowań wystarczy i sprawdzi się lepiej niż Android - co więcej będziesz mógł uruchomić aplikacjie na Pulpicie - ALE - bardziej powazna paraca :) nie będzie wygodna.

 

Do przegladania Internetu, zagrania w proste gierki, ogladania filmów nada się idealnie.

Link to post
Share on other sites

Okolo 7 - 8 GB - wolnego miejsca. Zależy od tego co usuniemy z pierwotnie zainstalowanych rzeczy.

 

 

W tej cenie to nie ma nic lepszego - nawet Androidy w tej cenie są słabe. :) Tablet z Windows ratuje znacznie lepsza optymalizacja :) - wiem, ze to brzy "dziwnie" - ale - taka jest prawda, Android "opiera" się o Javę - a ta to njagorszy szmelc i dziadostwo. Nawet zmiana Dalvik'a na ART - nic nie dala :) - włorzono szybsze procesory i więcej RAM'u. :) I Android jako tako działa. :)

 

Wyobraź sobie, że Grupa pracująca nad Androidem x86 - czyli na PC / Laptopy / Tablety - zainstalowaala najnowszą wersję Android 5 na sprzecie z Core i3 oraz 4 GB RAM - i NADAL potrafił lagować :)

 

A ile dołożyć ? Aby myśleć o sensowny tablecie - nie ważne czy z Windows czy Androidem nalezy wydac 800 zl. Dopiero taka kwota gwarantuje nam markowy, porzadny sprzęt.

 

Za ta kwotę kupisz Toshiba Encore, Dell Venue 8 Pro - z 2 GB RAM, 32 / 64 GB Pamięci Wewnętrznej. Do tego dostaniesz "na zawsze" pełną wersję MS Office 2013 a nie roczny abonament na Office 365. a do tego Masz znacznie lepszą jakość ekranów, materiałów. no i taki sprzęt jest cąłkiem dobrym komputerem biurowym, na którym po zadokowaniu mozna normalnie pracować.

 

Pytanie ZASADNICZE :) - czy Cię stać i czy chcesz dokładać :) - ja uważam, ze warto dołozyć. Skok jakoścoiwy jest bardzo duży.

 

Tu Masz recenzję Modecom Freetab 8025 IPS IB - tabletu sprzetowo identycznego : 

http://www.tabletowo.pl/2014/12/18/recenzja-tabletu-modecom-freetab-8025-ips-ib/

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a trafiłem tu przypadkiem poszukując opinii, recenzji i testów dotyczących interesujących mnie tabletów. Liczę na życzliwość, tudzież na odpowiedzi pozwalające na stosowny wybór (przeze mnie  :) ) stosownego sprzętu.

A więc: 

Używalność:

Używać tableta zamierzam chyba częściej w konfiguracji z klawiaturą jako ultrabook (obecnie do tego celu wykorzystuję HP Pavilion tx 2000, częściej własnie jako ultrabook), najczęściej siedząc w fotelu (lekko bujanym  :D ), bądź na kanapie (siedząc lub leżąc  :P ). Urządzenie to wykorzystywane będzie w zasadzie do przeglądania stron Internetowych, aktywność na forach Internetowych lub pracy nazwijmy to - biurowej (więc dobra klawiatura, jak i jej sposób połączenia z tabletem wydaja się być dla mnie jednym z priorytetów). Do tego czytnik e-booków, a czasami jakaś muzyczka, może chwilami YouTube i.... w zasadzie to już by było wszystko. Z gier komputerowych w zasadzie gram tylko w szachy (i to jest moim problemem - bo gram, a nie umiem...  :rotfl: ).

Wymagania:

Jakoś tak mam, że chcę możliwie jak najwięcej w możliwie najniższej cenie  8-) . I wolę zakupić sprzęt w lepszej specyfikacji (i niedostatecznie go wykorzystywać), niż kupić słabą specyfikację i potem być niezadowolonym, jak Owsiak (znaczy: do końca świata i jeden dzień dłużej). Dlatego też interesuje mnie:

- matryca 10 - 13 cali IPS FullHD

- RAM 4 GB

-zadowolę się Atomem, choć lepszy i3

- w tym jednym przypadku wolę (jak Rosjanie i Chińczycy) ilość nad jakością: raczej 500 GB HDD niż 64 GB SSD

- bateria działająca jak najdłużej

I oczywiście Windows 8.1, bo (z góry przepraszam wyznawców, fanów, a nade wszystko zadowolonych użytkowników) nie cierpię Androida organicznie.

Aha - jako, że sprzęt będzie kupowany na firmę, istotne jest ograniczenie cenowe: do 3000 zł (chyba że przekonam księgową, to ostatecznie do 3500 zł) 

Wahania:

W związku z powyższym rozpatruję trzy możliwości:

- Lenovo ThinkPad 10

- Dell Venue 11

- Acer Aspire 13

Który wybrać? Znajomy komputerowiec zafascynowany ThinkPadem poleca mi tą własnie maszynę. I skłonny bym się do tej opinii przychylić - ale nurtują mnie dwa problemy, tzn.: klawiatury. Którą wybrać; SLIM (znaczy pokrowco-klawiaturę), czy raczej tą bardziej stacjonarną, a la dokowaną(klawiatura thinkpad 10 ultrabook). Ta druga ma być może ciekawy, ale czy praktyczny sposób łączenia z tabletem? I nie ma możliwości regulacji pochylenia ekranu (tabletu), za to wydaje się mieć zaletę w postaci łatwego wprowadzania liter. Ale czy nada się do używania na kolanach/w fotelu/na kanapie? A ta SLIM (pokrowiec z klawiaturą) zapewni wygodę używania mobilnego (fotel/kanapa)? I jak z wprowadzaniem liter? Którą wybrać?

Jako alternatywę dla Lenovo widziałbym DV11, bo ma chyba lepsze i stabilniejsze łączenie klawiatury z ekranem (tabletem). I która do moich celów lepsza; MOBILE czy SLIM? Wydaje mi się, że MOBILE - mam rację? Ale lektura wątku "Pytanie do wlaścicieli DV11" nieco złagodziła mój zapał do tego modelu....  :(  :P

A Acer R13 likwiduje problem dołączanej klawiatury (jest na stałe). Ale czy takie obracanie ekranu w połowicznej ramce się sprawdzi? Poza tym czy w trybie tabletu się sprawdzi? I jako czytnik e-booków w orientacji pionowej)? No i nie pióra, które czasami może być jednak przydatne....

Więc - co wybrać? Przepraszam za długi post i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez pablicito
Link to post
Share on other sites

Niestety max 400 zł. Trochę się obawiam o windowsa. Czytam że 1gb ram to za mało a powiekszenie pamięci to nie tylko wsunięcie karty.

http://www.dobreprogramy.pl/Mk13/Windows-8.1-na-osmiu-calach-z-perspektywy-bylego-uzytkownika-Androida,53972.html

 

najlepiej przejdz się do sklepu/hipermarketu włączą i przekonaj się sam.

Link to post
Share on other sites

Na androidzie widze że duzoe osób poleca Dell venue 7 jako najlepszego w tej cenie. Zgodzicie się z tym?

Jasne, mam i nie żałuję. obecnie jednak rozważam jego sprzedaż i kupienie czegoś większego i o większych możliwościach na studia (bo mogę). Muszę tylko zrobić zdjęcia i wystawić 

Link to post
Share on other sites

Jasne, mam i nie żałuję. obecnie jednak rozważam jego sprzedaż i kupienie czegoś większego i o większych możliwościach na studia (bo mogę). Muszę tylko zrobić zdjęcia i wystawić 

Słuchaj, a czy da rade na nim ogladać streamy z internetu, np meczyki pl, weeb tw?

Link to post
Share on other sites

nie wiem, nie próbowałem, zaraz zerknę.

weeb.tv nie działa z poziomu przeglądarki (brak flashplayera, jak w każdym androidzie)

meczyki.pl Ilość reklam jest paskudna i efekt ten sam (brak flasha)

Prawdopodobnie można to zrobić jakąś aplikacją, ale nie wiem, mnie to do szczęścia nie było potrzebne. Może inni użytkownicy androida w tej kwestii pomogą 

Link to post
Share on other sites

NIC :) - niestety. Jak pisałem, dopiero okolice 800 zł gwarantują porzadny sprzęt. Róznica 400 zł a 500 zł - nic nie daje.

 

I to jest kolejna przewaga Windows nad Androidem :) - Flash mu nie straszny :) - kazda strona działa.

Link to post
Share on other sites

No i ostateczny wybór colorovo citytab supreme win8 czy Dell venue 7.

Hmm, Del na plus duża pamięć, dobra wydajność w grach, colorowo pełna obsługa flash ale strasznie mało pamieci.

Cholera nie potrefie się zdxecydować.

Cóż, ja mam akurat wersję 8gb, a wersja 16 gb kosztuje w granicach 450 za nowy i 370 za używany (na allegro). Szczerze mówiąc, nie wiem, który lepszy, bo nie miałem w rękach windowsa (a pominąwszy flasha android sprostał każdemu wyzwaniu łączne z edycją doców, powerpointów i czytaniem epubów)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...