Skocz do zawartości

Problem z dyskiem Samsung HD204UI, dziwne dzwięki.


Recommended Posts

Cześć Wszystkim!



Od pewnego czasu mam problem z dyskiem twardym i chciałbym się Was zapytać, czy ktoś już może się z tym spotkał i pomoże mi rozwiązać mój problem.



Ok tydzień temu zakupiłem nowy dysk Seagate Barracuda ST2000DM001-1ER164 do komputera, w którym już mam Samsunga HD204UI i Crucial M4 64GB (oba mają ponad 3 lata). I tutaj pojawia się problem, po podłączeniu tego nowego dysku, z tego Samsunga(!) zaczęły dochodzić jakieś dziwne dzwięki (filmik), które pojawiają się w dowolnej chwili, czy komp jest obciążony czy nie, potrafi kliknąć raz na 2h ale i 3 razy na 5min. Nic się nie zawiesza, nic wolniej nie pracuje, test error scan w HD tune nic nie wykazał a zakładka health nic nie pokazuje (pusto, zero informacji, dla pozostałych dysków wyskakują informacje w kolumnach) temperatury dla wszystkich dysków są w granicach 25-29 stopni. Dziwne jest to, że po odłączeniu tego nowego dysku dzwięki ustają. Zaraz ktoś napisze, że to z tego nowego dochodzą dziwne dzwięki ale przysłuchuje się 2 dzień i jestem na 99% przekonany, że to z tego starszego Samsunga. Na filmiku udało mi się nagrać dzwięk, bo pojawia się on zawsze na kilka sek przed wyłączeniem komputera (w trakcie użytkowania pstryka kiedy mu się zachce)



Na filmiku słychać strzały http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif w 4 i 9sek.



Z góry dziękuje za podpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...