Skocz do zawartości

MSI GTX 970 - brak obrazu


Recommended Posts

Przeleciałem dziś sprężonym powietrzem, jednak bez efektu. 

 

//

Przeglądałem screeny z GPU-Z ze starej karty i tak była identyczna sytuacja, tak więc prawdopodobnie to wina płyty głównej.


Niestety nie wszystko działa tak kolorowo jakbym tego chciał. Przy restarcie monitor nie wstaje, jednak gdy odłączę zasilanie i włącze na nowo to komp wstaje..

Edytowane przez Tokarek
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

eee ty chyba masz kłopoty z pł główną w takim razie  :P 


 

 

. Przy restarcie monitor nie wstaje, jednak gdy odłączę zasilanie i włącze na nowo to komp wstaje..

łatwo sprawdzić .Jesli wyłaczysz przez odciecie napiecia i wtedy ok to płyta główna do wymiany .Cosik sie urwało z niej  ;)

Link to post
Share on other sites
Niestety nie wszystko działa tak kolorowo jakbym tego chciał. Przy restarcie monitor nie wstaje, jednak gdy odłączę zasilanie i włącze na nowo to komp wstaje..

Miałem identycznie z HD 7970 i Gigabyte Z77X-D3H. Dodatkowo monitor mi się nie wybudzał, po przejściu w stan spoczynku. Nie udało mi się tego naprawić. Zamontowałem sobie płytkę serwisową na PCI i pokazało mi jakiś konflikt przy dzieleniu linii PCI-e i usb 3.0.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem dziwną przypadłość, gdy ustawie PCI-E Speed Link gdzie jest karta na GEN1 to nie działa mi Integra, znów gdy pierwszy raz zmienie na GEN2 lub GEN3 to wyrzuca mi błąd d6 i następnie karta działa, niestety do czasu gdy nie wyłączę/zrestartuję komputera, żeby znów zadziałało muszę to powtórzyć. To raczej wina płyty głównej mimo iż na starej grafice taki problem nie występuje. 

Link to post
Share on other sites

Albo kartę albo płytę główną, która jest na gwarancji, jestem ciekaw czy jest to w ogóle podstawa do reklamacji tzn. że działa tylko PCI-E 1.1 i x8, to PCI-Express to występuje tylko w przypadku GTX'a, jednak x8 występuje w przypadku każdej karty.

Edytowane przez Tokarek
Link to post
Share on other sites

Niuniek Trolujesz kolega wie co ma zrobić 

 

Historia magistrali[edytuj | edytuj kod] Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Zareklamuj ja dla świętego spokoju 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/112224-msi-geforce-gtx-780-karta-dzia%C5%82a-w-trybie-pci-e-8x-zamiast-16x/page-2

 

Dla mnie to różnicy nie robi ale jeśli jest uszkodzona to RMA

 

Dzisiaj się bawiłem w sli hack i zobacz co si zrobiło 

 

10923327_874169819300040_669920160465413

 

Stary perfum na styki grafiki i poszło bez bulu to nie błąd jedna grafika siedzi w slocie x8

 

10500553_874246262625729_602120903132062

Link to post
Share on other sites

Jutro przelecę slot jak i karte alko i zobaczymy czy ruszy x16. Wgrałem kolejny bios do mobo i gdy ustawiłem wszystko na GEN2 to poszło, czy wyłączę kompa czy zrestartuje to działa, tak więc raczej nie będę się bawił w RMA bo zostanę bez komputera na 2 tygodnie (lub dłużej). Różnica w wydajności teraz to jakies 1-2% ,więc bez sensu.

Edytowane przez Tokarek
Link to post
Share on other sites

Jedyne co wiem na bank, magistrala pcie 16x 8x jest nadal wydajna i nie musi być to gen 3 wystarcza 2.

 

Przerabiałem testy i nic nie wskazywalo na ograniczenie grafiki. x4 ogranicza brak mostka w konfiguracji sli ogranicza wydajnosc

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Procesor ciebie ogranicza dowal mu ile Fab Intela dał :)

 

A próbowałeś haka na pcie 3.0 jak to na forum nv robili 

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?281676-Registry-Hack-to-convert-PCIe-2-to-PCIe-3-on-P67-Z68-X79

 

http://forums.evga.com/How-to-enable-PCIE-30-in-Windows-7-m1607292.aspx

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Próbowałem i poskutkowało tym, że nie działało mi nawet PCI-E 2.0, po przywróceniu rejestru wszystko wróciło do normy.

Procesor jest na 4.2 przy 1.15v, akutalnie jadę na spartanie dlatego nie wykręcam go wyżej, co nie zmienia faktu że procesor niczego tutaj nie ogranicza.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...