Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze Acess Pointa.
Posiadam router Dynamode BR8004W jest on zlokalizowany na parterze, sam mieszkam na drugim piętrze i słabo u mnie z zasięgiem.
Posiadam PCta jednak nie mam w nim karty sieciowej, mam równiez smartfona i fajnie by było korzystać z wifi w domu lecz na 2 piętrze nie ma zasięgu.
Dobra, tak więc potrebuje access pointa'a który zgra się z moim routerem i jednoczesnie podłącze go kablem LAN do PCta aby miec internet oraz bedzie on wzmacniał sygnał wi fi routera tak abym mógł korzystać z wifi w telefonie będąc na piętrze.

Osobiści myślałem o jak najtańszym urządzeniu i znalazłem takie coś: http://allegro.pl/li...4955817558.html

Z tego co czytałem to pracuje on w trybie: Bridge - Point to Multi-Point, jednak martwie się czy zgra się on z moim routerem.
Jak sądzicie czy ww. urządzenie spełni moje wymagania i wszystko będzie odpowiednio działać?
Posiadam też jeszcze starego Dlink'a DWL7000AP - jednak nie mam pojęcia czy da się go skonfigurowac aby działał w sposób jaki potzebuje, posiada ktoś może tego 7000AP i wie jak to zrobić?

Za wszystkie sugestie dziękuję,

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. Jesteś pewny modelu Twojego routera? Nie potrafię znaleźć jego specyfikacji w necie.

2. Daj sobie spokój z jakimś minerałem Linksysa w G, no chyba, że ten Twój router to też G i nie zamierzasz go wymieniać.

3. Skoro nie masz zasięgu tam gdzie chcesz postawić AP to nie wiem jak to ma działać.

4. D-Link posiada podobno tryb WDS with AP Mode http://www.dlink.com/pl/pl/support/faq/access-points-and-range-extenders/what-do-the-modes-mean-on-my-apwięc możesz ten tryb wykorzystać. Pod warunkiem, że zadziała bo niestety WDS-y są dość kapryśne. Możesz te spróbować trybu repeater.

Link to post
Share on other sites

Tak, tylko w tym Dlinku mam tak ubogi panel konfiguracyjny i nie mogę nigdzie wybrać trybu pracy, nie wiem co robię źle.

Podpinam go przez rj45, następnie wpisuje 192.168.0.50 w przeglądarke, pojawia się panel ale nigdzie tam nie ma możliwości wyboru trybu pracy.

Wiesz może dlaczego tak jest?

Resetowałem go kilka razy jednak nic nie pomogło.

 

A propos zasięgu to mam go na piętrze tylko muszę wychodzic na schody, bo kiedy siedzę wygodnie z laptopem w pokoju przy biurku to zasięgu już nie ma i musze kombinować gdzie usiąść żeby zasięg był.

Aj jajaj pomyliłem się z modelem routera, posiadam: http://merlin.pl/Dynamode-BR-6004W-G-N-Router_Dynamode/browse/product/208,628110.html

BR6004W-G-N

Edytowane przez tomek_132
Link to post
Share on other sites

Router masz w G, więc zasadniczo i tak nowszych standardów nie wykorzystasz. Możesz więc wykorzystać coś w G jeśli nie planujesz zmieniać tego routera w najbliższym (rok-dwa) czasie. Nie brałbym jednak tego Linksysa bo ma anteny ze złączami TNC a o te trudno jeśli będziesz chciał je wymienić na mocniejsze.

 

D-Link - menu Advanced->Mode - wg manuala: http://www.dlink.com/-/media/Business_Products/DWL/DWL%207000AP/Manual/DWL-7000AP_Manual_EN_UK.pdfstrona 15

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, tylko w moim panelu konfiguracyjnym nie mam w ogóle zakładki Mode i nie wiem dlaczego.

Zainstalowałem najnowsze firmware 1.1eu i dalej nic.

Kiedy przejdę do Advanced mam tylko:

-Performance

-Filters

-Encryption

-Grouping

 

I tyle, nie mam pojęcia co jest grane, resetowałem AP i dalej nic.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...