Skocz do zawartości

Aktualizacja biosu - Asus maximus VI Formula


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Etemity,

Recommended Posts

Witam, chciałbym zaktualizować bios do płyty głównej, ponieważ dosyć często system przy starcie zawiesza się na ekranie wejścia do uefi. 

 

http://www.asus.com/pl/Motherboards/MAXIMUS_VI_FORMULA/HelpDesk_Download/

 

Tutaj znalazłem wszystkie pliki biosu i jak mniemam najlepiej pobrać tę najnowszą. Plik pobrałem i przygotowałem pendrive (sformatowany FAT32). 

 

Czy plik który pobrałem mam wypakować, ponieważ jest to spakowany plik rar? muszę wypakować

Jeśli wszystko się zgadza to następnie wyłączam komputer, wkładam pendrive do usb obok przycisku do "flash bios" i klikam go. 

 

Aktualny bios jest w wersji 1208

pobrałem wersję  1603, i wypakowałem na pendriva.

Doczytałem że trzeba zmienić nazwę pliku.

 

 

 

Wszystko się udało można zamknąć.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Ten bios to tylko:

MAXIMUS VI FORMULA BIOS 1603 and BIOS updater
1.Fixed 4T HDD not detect in IDE mode.
2.Optimize overclocking function

 

Radzę wgrać poprzednie wersje gdzie miedzy innymi masz aktualizację obsługi nowych procesorów, to co wgrałeś to mała aktualizacja poprawiająca kosmetykę. {jeśli się mylę to poprawcie mnie]

 

Wersja 2.00.02

Opis BIOS updater for New 4th Gen Intel Core Processors
Before using the new Intel 4th Gen Core processors, we suggest that you first update the BIOS using USB BIOS flashback, or download the BIOS updater for new Intel 4th Gen Core Processors and then update the BIOS using it.

Wersja 1505

Opis MAXIMUS VI FORMULA BIOS 1505 and BIOS updater
Improve System performance

*Before using the new Intel 4th Gen Core processors, we suggest that you first update the BIOS using USB BIOS flashback, or download the BIOS updater for new Intel 4th Gen Core Processors and then update the BIOS using it.

Wersja Beta 1504

Opis MAXIMUS VI FORMULA BIOS 1504
Enhance compatibility for new Anniversary Edition and Devil's Canyon CPU.
Note: Must apply the attached BIOS updater tool first before using the new Intel 4th Gen Core processors.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli co, jechać wszystkie biosy po kolei? Też się nad tym głowiłem, ale uznałem, że najnowszy bios zawiera już wszystko to co poprzednie.

 

Tylko teraz takie pytanie, jeśli już mam ten najnowszy to co mogę te poprzednie wgrywać, czy zrobić ustawienia fabryczne co zresetuje bios do tego poprzedniego i jechać wszystkie po kolei?

 

Niech się jeszcze ktoś wypowie na ten temat.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

No też mi się tak wydaje, głupotą by było, by nagle 12x robić flash biosu.


Ogólnie po formacie mnie tak naszło, bo już mnie te zwiechy przy włączaniu komputera irytowały. Aczkolwiek po formacie nie wiem czemu procesor w trybie adaptive nie zrzuca mi taktowań tylko trzyma non stop 4.5Ghz i to samo napięcie. Wszystko tak samo w biosie jak przed formatem. wcześniej w idle zrzucał sobie do 800Mhz.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Już wiem co i jak, samsung magician wybrał mi po reinstalacji maximum performance i dlatego wszystko chodzi non stop na maxa.


Dzięki, sam pewnie bym pewnie jeszcze w biose buszował i szukał co zrobiłem źle lub o czym zapomniałem.


Możemy zamknąć, jeśli coś by jednak było nie tak poproszę moda o ponowne otworzenie tematu w celu dalszego główkowania.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...