Skocz do zawartości

Be Quiet! vs Phanteks Noctua


Recommended Posts

Witam,

 

Który będzie dobry do schłodzenia i7 4790k oraz najcichszy :)

 

Be Quiet! Dark Rock Pro 3

PHANTEKS PH-TC14PE

Noctua NH-D14

Mam Noctue D14 na tym procesorze. Nawet cicho na dołączonych wentylatorach. Plus dla Noctuy to support. Zmienia się podstawka, a Noctua wypuszcza nowe zapinki pod starszy radiator.Według mnie jest jeszcze ciszej i chłodniej po zmianie oryginalnych wentylatorów na Thermalrighty TY-141 lub 147B/W. Co też uczyniłem ;)

Możesz też się rozejrzeć z Prolimatechem np. Megahalemsem plus jakiś dobry wentylator lub wentylatory, np. te o których pisałem wcześniej Miałem i gdyby nie to, że zgubiłem zapinki pod Intela, to bym chłodzenia nie zmieniał, a że pojawiła się promocja na Noctuę to ją kupiłem.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Ja wypowiem sie o phanteksie bo mam go juz z 2 lata :), ogolnie chlodzenie naprawde bardzo dobre i wydajne i bije bynajmniej w testach roznych chlodzenie nactua i Silver Arrow od Thermalrighta, wentylatory na moje ucho glosno nie pracuja ale mnie nie interesuje kompletnie glosnosc wiec dla kogos innego moga byc glosne ale pojawia sie inny problem.

 

Wentylatory maja lozysko "Updraft Floating Balance" to znaczy "Rifle Bearing" a to znaczy łożysko ślizgowe ze zbiorniczkiem na olej. Ogolnie wentylatory maja 5 lat gwarancji chociaz mi sie ich na gwarancje oddawac niechcialo bo nie wiem czy jest jakis dystrybutor oficjalny w UE wiec olalem temat.

 

Wentylatory nie przepracuja bez awaryjnie 5 lat ich bezawaryjna praca to 1-2 lata i tak musialem je rozkrecac i napelnic ten olej do takiego zbiorniczka i to tyle w temacje, Teraz musze sie zastanowic nad nowymi wentylatorami do mojego chlodzenia :)

Link to post
Share on other sites

Podpisuje się pod wypowiedzią kolegi rękami i nogami :D

Phanteks to świetny cooler i gdyby nie woda to chyba nigdy bym się z nim nie rozstał

Grandisy i te wszystkie inne mogą się schować bo niby mają lepszy stosunek cena/wydajność ale phanteks przynajmniej dla mnie=cisza, wydajność i przede wszystkim jakość

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Właśnie tego: PHANTEKS PH-TC14PE

 

Ale wiedz ze po jakimś czasie czeka cie wymiana wentylatorów na albo najnowsze Phanteksa juz z normalnym łozyskiem(które są drogie), albo innej firmy 140mm oversized.


A propo phanteksowych wentyli wentyl nr 2 u mnie jest zatarty :| i to chyba jest ten ktory dokupilem jako 3 zeby byl bo pozostale 2 ktore oliwilem rok temu nadal chodza.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Który będzie dobry do schłodzenia i7 4790k oraz najcichszy :)

 

Be Quiet! Dark Rock Pro 3

PHANTEKS PH-TC14PE

Noctua NH-D14

Bez skalpowania procka żuć sobie monetą które chłodzenie. Nie ma znaczenia różnice są bardzo a bardzo pomijalne.

W grach 2-3C różnicy i programach które nie korzystają z AVX.

Podpisuje się pod wypowiedzią kolegi rękami i nogami :D

Phanteks to świetny cooler i gdyby nie woda to chyba nigdy bym się z nim nie rozstał

Grandisy i te wszystkie inne mogą się schować bo niby mają lepszy stosunek cena/wydajność ale phanteks przynajmniej dla mnie=cisza, wydajność i przede wszystkim jakość

Phanteks cichy  w porównaniu do Grandisa? Przy max RPM ten sam poziom głośności.Przy 1000RPM Grandis jest cichszy.

Przy tym procku co ma to 2C różnicy w grach pomiędzy nimi. W AVX 5C różnicy.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

@up

miałeś obydwa że tak mówisz?

Poza tym poza tym nie oszukujmy się że Phanteks oferuje znacznie lepszą jakość ogólną niż grandis

Nie wydaje mi się żeby wentylatory po 20-30zł za sztukę były rzeczywiście aż tak rewelacyjne jak Ty mówisz

Link to post
Share on other sites

@up

miałeś obydwa że tak mówisz?

Poza tym poza tym nie oszukujmy się że Phanteks oferuje znacznie lepszą jakość ogólną niż grandis

Nie wydaje mi się żeby wentylatory po 20-30zł za sztukę były rzeczywiście aż tak rewelacyjne jak Ty mówisz

tak i nadal mam Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...