Skocz do zawartości

Lenovo Yoga Tablet 2 Android vs. Windows


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

zastanawiam sie, ktory tablet wybrać...czy yoge z androidem czy z windowsem. Wiem, ze jest roznica w cenie...ale dla mnie akurat ma to srednie znaczenie. 

 

W kazdym razie problemem głównym jest wybór platformy docelowej - android czy windows?

I jedno i drugie ma wady i zalety...

 

Windows bardziej jak PC...

Android z kolei ma mase fajnych i przydatnych apek w google play.

 

Nie bede na 100% pracowal w pakiecie office...jedynie co to podglad worda czy outlook - andek z tym sobie tez radzi :)

 

Przegladarka...fajnie jakby miala mozliwosc blokowania reklam i popupów - chrome na windows + adblock i po sprawie, na andku...tez chyba jest adblock ale na caly system. 

 

Filmy - i tu i tu sa playery obslugujace chyba wszystkie mozliwe formaty :P

 

Serio mam powazny dylemat :D i nie wiem co zrobic....

 

Tablet uzywany bedzie do neta/filmów/mini gierek/komunikatorów - cenie sobie swego rodzaju multitasking czyli prace na wielu aplikacjach jednoczesnie (w windowsie sprawa oczywista).

 

Doradzicie cos? wskazecie wady/zalety poszczegolnych platform?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o akurat tablety Yoga 2 to zarówno ten z Windows 8 jak i Androidem mają bardzo podobną specyfikację. Trzeba liczyć się z tym, że tablet z Androidem będzie pracował płynniej, ale ma mniej pamięci wewnętrznej. Oczywiście można ją rozbudować, ale z jej późniejszym użytkowaniem różnie bywa chociaż jej funkcjonalność została znacznie poprawiona. Pod Windowsem nie ma tego problemu. Aplikacji dużo więcej otrzymasz pod Androida, ale pod Windowsa też zaczyna ich przybywać niestety w porównaniu do Androida marnie to wygląda. Filmy i komunikatory działają podobnie pod tymi systemami. Dla mnie Windows ma jedną wielką zaletę i jest nią możliwość oglądania filmów i seriali na stronach oraz pełna obsługa FLASH.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie...flash na plus dla windowsa...

tylko teraz pytanie...czy warto doplacac powiedzmy 300-400 zł do tabletu z windowsem przy tak małych wymaganiach jakimi są net, filmy, komunikatory itp...? pisać w wordzie nie zamierzam...jesli juz to podglad dokumentów word/excel/pdf

 

jedyne czego moze mi brakowac na androidzie to taki realny multitasking...kilka aplikacji otwartych na pulipcie m.in. przegladarka + komunikator + np odtwarzacz filmów - tutaj windows sprawdza sie w 100%...z androidem i tym dzieleniem ekranu to roznie bywa...

 

ktoś może ma jakies porównanie z wlasnego doswiadczenia miedzy tabletami z roznymi systemami?

Link to post
Share on other sites

 

 

czy warto doplacac powiedzmy 300-400 zł do tabletu z windowsem przy tak małych wymaganiach jakimi są net, filmy, komunikatory itp...?

Nie warto,kup sobie za resztę co innego.

 

 

kilka aplikacji otwartych na pulipcie m.in. przegladarka + komunikator + np odtwarzacz filmów - tutaj windows sprawdza sie w 100%...z androidem i tym dzieleniem ekranu to roznie bywa...

Masz wysoką podzielność uwagi ;) nie utrudniaj sobie życia, na andku mogą te aplikacje (w okienkach) pracować w tle i wystarczy tylko się przełączać między nimi za dotknięciem.

 

 

ktoś może ma jakies porównanie z wlasnego doswiadczenia miedzy tabletami z roznymi systemami?

Nie dawno ziomal kupił win8 a ja andka i do prostych wymagań nie widzę powodu by płacić więcej.

Link to post
Share on other sites

WARTO dopłacić - Rafi pisze BZDURY. Na dwóch identycznych sprzętowo tabletach Windows działa ZNACZNIE SZYBCIEJ niż Android.

 

I zostało to dowiedzione - najtańsze, kosztujące 400 zł tablety z Windows działają płynnie, a te z Androidem NIE. :) Windows 8.1 działa płynnie nawet na 1 GB RAM - Android ? ZAPOMNIJ.

 

Filny i seriaje - Andrid to PORAZKA, sa non stop kłopoty, a nie daj Boże jak trafimy na napisy w formacie ASS lub SSA  - po zupie. Na Windows nie ma problemów, wgrywamy kodeki i już.

 

WSPARCIE - tablety z Windows 8.1 dostana za darmo Windows 10, po dóch latach nadal Windows jest wspierany - a Android? Dostajesz komumikat - zostałes wydymany :) - chcesz mieć oficjalną nową wersję softu?  Kup frajerze nowy sprzet.

 

Po za tym Zainstalujesz sobie np, Andy Android Emulator :) i Masz Androida - ze Sklepem - aplikacje Ci ci dzialają. Na Androidzie Windows'a nie odpalisz.

 

Miałem tablety z Androidem - od tanich po kosztującego ponad 2000 zl - ido dziś nie mogę zrozumieć jak mogłem być taki matołem? Kupilem sprzęt, zapłaciłem sporą kasę i musze kombinowac - bo cały czas coś nie działa, czegoś brakuje, a to producent nie dął nowego softu i musze wgrywać nie oficjalny. Normalnie debilizm.

 

Obecnie mam ponad rok tablet z Windows - i nie robię NIC - aktualizacje sie same instalują, tablet działa. Zero problemów. A jak potrzebuję to mam normalny PC lub po zadokowaniu mam ultrabooka. Gry, programy działają. 

 

Filmy serialne, napisy, Flash, Silverlight, strumieniwanie video - wszystko dziala. Na Androidzie nie.

 

Czasy Andoida minęły - Windows jest od niego szybszy i płynniejszy - wystarczy poczytać recenzje JAK działa na 1 GB RAM i kosztujących 400 zł tabletach :) - dwa razy droższe Androidy tak plynnie nie dziaają. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czasy Andoida minęły - Windows jest od niego szybszy i płynniejszy - wystarczy poczytać recenzje JAK działa na 1 GB RAM i kosztujących 400 zł tabletach :) - dwa razy droższe Androidy tak plynnie nie dziaają. :)

Bzdury to ty piszesz a reszty twoich wypocin nie bedę cytował i odpowiadał bo tak się składa że kupiłem sobie tablet na androidzie i miałem porównanie z windows 8.1 bo faktycznie myslałem,że bedzie lepszy.Decyzja była prosta jeden i drugi działa dobrze stosowany do prostych zadań więc wybrałem tańszego androida.

Link to post
Share on other sites

Panowie Panowie...nie chodzi mi o wydajnosc...bo wiem jak te systemy dzialaja i ogolnie jest spoko.

Bardziej nastawiam sie na multitasking - kilka aplikacji otwartych...na windzie problem standardowy...praca na pulpicie,i tyle...

na andku jakos ciezko mi sobie to wyobrazić.

Oprocz tego standard....net, film, komunikatory, podglad dokumentów, mail. Nic wiecej...

Bawilem sie ostatnio tabletem z windowsem i powiem szczerze, ze intryguje mnie...jednak nie wiem czy jest sens doplacac zalozmy 400 zł do tabletu ktory ma winde zamiast andka i klawiature :P

 

I tak mam podzielną uwagę :D

Link to post
Share on other sites

Jak DOPŁACAĆ ? - Juża za 400 zł kupisz tablet z Windows 8.1 - za 800 zł kupisz porządne, markowe i znacznie lepszy sprzęt.

 

Przykłada to Encore czy Venue 8 Pro - 2 GB RAM, pełna wersja MS Office.

 

Mistrz - bzdury i TYLE - kosztujścy 400 zł tablet z Windows dziala LEPIEJ i płyniiej niż kosztujący 400 zł Android.  Dla tego czasy Androida w TANICH tabletach minęły - Microsoft rezygnując z opłat za licencję - spowodował, że cena jest TAKA SAMA - kupując prosty tablet za 400 zł Masz wybór Windows lub Android. A Windows jest 10x lepszy od Androida - samo wsparcie powoduje, ze trzeba być nie normalnym by kupić Androida.

 

Kosztującae 400 zł taniocha z Androidem NIE MA WSPARCIA - a do Windows non-stop mamy porawki - i to nie przez rok ale przez wiele lat. Ale jak Chcesz by cię producenici tabletów z Androidem dymali :) OK - Twoja sprawa.

 

Do prostych czynności kosztujący 400 zł tablet s Windows wystarczy.

 

A czemu warto dopłacić ? - To proste - mam 2 GB RAM, pełną wersję MS Office na zawsze :) - znzcznie lepsze wykonanie, materiały, lepszy serwis. Dlatego zamiast kupować tani za 400 zł lepiej kupić za 800 zł Toshibę Encore czy Dell Venue 8 Pro. Różnica w jakości ogromna.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
kosztujścy 400 zł tablet z Windows dziala LEPIEJ i płyniiej niż kosztujący 400 zł Android

Ogarnij się człowieku kupowałem tydzień temu,sprawdziłem i nie wkręcaj śruby.

 

 

trzeba być nie normalnym by kupić Androida.

To samo można napisać o tobie kupując windows 8.1 na pokładzie 1GB pamięci RAM etc już zostałeś wydymany jeśli patrzysz pod kątem wykonywaniu zaawansowanych czynności.

Chyba,że tak jak napisałeś:

Do prostych czynności kosztujący 400 zł tablet s Windows wystarczy.

i tu dołączam androida.

 

Na dzień dzisiejszy ceny tabletów z win8 i dobrą specyfikacją to przerost formy nad treścią w której nie każdego stać wyłożyć taką sumę,tym bardziej nie dla tych co chcą tablet:

Do prostych czynności

i tu mają wybór android/windows jeden i drugi do takich zastosowań dobry z tym że ten pierwszy taniej można kupić.

 

Na targach ukazują się już pomału nowe firmy oferujące więcej i taniej co będzie powodowało przetasowanie na rynku.Skoro pojawią się tanie chińczyki z Windows 8, na ten ruch będą musieli zareagować markowi produceni. Gdy z kolei obniżą ceny swoich tanich tabletów, dla zachowania atrakcyjności oferty będą musieli zrobić to samo z droższymi urządzeniami i wtedy możesz polecać tablet który teraz kosztuje powiedzmy 1300zł dołączając jego zalety blebleble.A Pod względem pozostałych elementów specyfikacji które będą coraz lepsze co zrobisz ze swoim 1GB pamięci ogólnie będący mulastym tabletem ? zostawisz:

Do prostych czynności

:)  lub zmienisz na lepszy :)  czyż nie zostaniesz wydymany :D

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

@Ravir ja szukam hybrydy...z dołączaną klawiaturą. Wiec tablet za 800 zł to tablet bez klawiatury z windows 8...(pomijam chinczyki dostepne na rynku). Dodatkowo napisalem w temacie, ze zastanawiam sie nad Yogą, która ma 10 cali...a tablety za 400 czy 800 zł to tablety 8 calowe i bez klawy...:D wiec trzymajmy sie tych 10 cali :P

Link to post
Share on other sites

Yoga za Windows jest bardzo dobrym tabletem. swietnie wykonana, bardzo długi czas pracy. Ale za jakość placimy :)

 

Inne tańsze, które warto polecić to Lenovo MIIX 2 - choc ma dość nietypowe dokowanie, ale kosztuje 1200 zł i ma Full HD co niejest często spotykane w tej cenie. Jakość i wykonanie bardzo dobre.

KOlejne to Acer Switch 10 oraz Asus Transformer T100 - oba są fajne, Acer krócej pracuje od Asusa. Do zalet mozna dodać Dysk 500 GB w doku / klawiaturze.

 

Jak Cię stać to kup Yogę - świetny tablet, a z dokiem fajna hybryda.

 

Wyżej to już mamy sprzęty jak Venue 11 Pro, Surface Pro 2, Lenovi ThingPad, HP Elite 1000 - ale ceny są wysokie, Dell Venue 11 Pro z Core i3, 4GB RAM i 128 SSD w Dell Outlet to wydatrk 2300 zł + 400 zł za etui klawiaturę Slim lub 550 zł za dok / klawiaturę Mobile. Nowy, sklepowy sprzęt tej klasy to 4000 zł + akcesoria. 

 

Ja mam Venue 11 Pro z Core i3, z Modemem i kompletem akcesoriów - ALE - kupowałem na Firmę - więc VAT odliczyłem, a reszta "poszła" w koszty :)

 

W Twoim przykadku - Lenovo Yoga z Windows będzie sensownym połaczeniem jakości, uniwersalnosci i sensownej ceny.

Link to post
Share on other sites

Pojawiają się tablety w których "który system" sprowadza się do wyboru przy bootowaniu. Ba jest taki z retiną... Oczywiście chiński, bo ani MS, ani Google nie godzą się na dualboota.

Więc niezdecydowani mogą mieć 2 w 1 w całkiem przyzwoitej konfiguracji(chyba nie ma innego tabletu z Windowsem i tką rozdzielczością).

 

 

A tu z iPadową klawką.

 

Edytowane przez robertnik
Link to post
Share on other sites

Brak Gwarancji i serwisu - wg mnie dyskryminuje je od razu. Po wejściu 25 rudnia 2014 roku nowej Ustawy o Ochronie Konsumentów - mamy znacznie poprawioną ochronę. Nie warto z tego rezygnować.

 

Po za tym - zawsze można odpalić np. Andy The Android Emulator :) - działa wszystko, ze sklepem włącznie. :)

Link to post
Share on other sites

I Gwarancja tylko 12 Miesięcy - to jeszcze można "przeżyć" - ALE - co zrobimy jak nam Chińczycy nie odeślą sprzętu? Lub odmówią naprawy - choć powinni? Zdarzają się takie przypadki. Jeden ze znajomych "buja" się tak z One+One, inny z Xiaomi - obaj już kilka razy wysyłali sprzęt do naprawy - wyszło, że w ciągu 9 miesięcy może prze 2 - 3 miesiące go używali.

 

W Polsce - zwłaszcza jak kupiliśmy sprzęt po 25 Grudnia 2014 - reklamujemy raz, za drugim razem możemy żądać zwrotu kasy lub wymiany na nowy - takie mamy prawo. Mamy Rzecznika Konsumentów, lub Sądy w ostateczności.

 

O ile zakup za 200 zł to pikuś - ale - ryzykowanie tak przy kwotach rzędu 1000 zł to głupota - no chyba, że jesteśmy bogaci :) - w końcu kto bogatemu zabroni. :)

Link to post
Share on other sites

A wpisz w google regenersis to zobaczysz co u nas. O zwrocie gotówki za drugim razem nie słyszałem, ani w warunkach gwarancyjnych producenta(w tym Appl), ani w prawach konsumenta odnoszącym się do sprzedawców, nie producentów z ich własną polityką gwarancyjną.

 Przy czym nie przeczę że lepiej kupić w kraju. Pytanie ile zaśpiewa pośrednik z wliczonymi podatkami....

Ja kupuję w Chinach, Dell Venue 11 Pro kupiłem w stanach, na ebay i było z tym kombinowania więcej niż z Chin, ale w obu przypadkach znacznie taniej niż u nas.

Oczywiście każdy może mieć własną skalę wartości i nie musi zgadzać się z moimi wyborami, niemniej ci którzy chcą mają taką możliwość, a i zaoszczędzą wcale nie mało.

Edytowane przez robertnik
Link to post
Share on other sites

Przeczytaj sobie DOKŁĄDNIE nową Ustawę o Prawach Konsumenta z dnia 25 Grudnia 2014 roku :) - to się Dowiesz o zwrocie kasy przy drugiej naprawie :)

 

Ja aqrat na Regenesis nie narzekam :) - naprawiałem u nich różne sprzęty chyba ze 20 razy i zawsze było OK :) :) - ale wiem, że nie słyną z jakości i profesjonalizmu. ALE - zawsze możesz w ostateczności wystąpić na drogę prawną - masz Rzecznika Konsumentów - a a najgorszym razie Radca Prawny / Adwokat i składasz pozew do Sądu.

 

I po wygranej zwracają Ci też Koszty Zastępstwa procesowego - a co Zrobisz jak kupisz w Chinach ? Nic.

Link to post
Share on other sites

Zaoszczędzisz na niepewnej wygranej, adwokatach, expertyzach, dojazdach do sądu w miejscu pozwanego i kupy czasu i nerwów.

Ja bym się nie zdecydował na takie szarpanie za towar wart $250, ale ja to ja.

Chińczyka najlepiej naprawiać na własny koszt. To oczywiście dodatkowy wydatek ale i pewność wykonania usługi. 

Te gwarancje przynajmniej większości realizowane w naszym kraju nie są godne polecenia. Sprzęt, który musiałeś oddawać 20 razy na gwarancję też raczej nie jest tego wart. 

Wracając do ustawy nic takiego tam nie widzę o zwrocie gotówki przy drugiej naprawie...

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A ja jestem ciekawy jak radzi sobie Yoga 2 z windowsem po instalacji antywira i przy otwarciu kilku okien w przeglądarce, czy ten windows nie zamula? Pytam bo wiem, że windows na komputerze, który ma mocniejszy procesor radzi sobie kiepsko przy 2 GB ramu, jeśli w tle działą antywir, gg i odpali się przeglądarkę, albo jakiegoś office'a?

Czy ktoś korzystał przez dłuższy czas z tabletu Yoga 2 z windowsem (albo inny tablet z windowsem o podobnych parametrach) i może podzielić się spostrzeżeniami?

Edytowane przez Keanu
Link to post
Share on other sites

Zależy jaki Antyvir - ja używam od wielu lat ESET - i nie zauwazyłem zamulania - a w pracy mam komputety z Windows XP, które mają 5 lat i więcej. :)

 

Windows 8.1 jest znacznie lepiej zoptymalizowany niz Win 7 - jest tez szybszy. Na tym samym sprzęcie Android jest kiepski a Windows 8.1 daje spokijnie radę.

Wystarczy poczytać recenzję na przykład HP Stream 7 - tani tablet poniżej 100$ a WIn 8.1 dziął płynnie - Android na tak tanim sprzecie to porazka.

 

Co więcej Windows 8.1 ma mniejsze wymagania jeślichodzi o RAM - nawet na 1 GB da się pracować, nie zaszalejemy - ale - strony, filmy, krotkie dokumenty spokojnie zrobimy.

 

Yoga zaś ma 2 GB RAM - i sprawdzi sie nawet jako komputer buirowy.

 

Znajomi używają tabletów z 2 GB RAM i Atomami - nie zauwazyli spdków wydajności, Gdyby nie kontrowersyjny Interface Windows 8 to był by to hit :) - szybszy, lepszy, mniejsze wymagania niż Win 7 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...